Jak rozliczyć PIT?

napisał/a: Valkiria_ 2015-02-05 17:43
Jak w temacie. W jaki sposób najkorzystniej rozliczyć PIT?
Nie mam pojęcia czy rozliczać się sama czy z mężem? Chodzi głównie o ulgę na dziecko. Komu się należy? Bez względu od zarobków? I tu też mam problem bo mój syn to prawnie mój syn, a nie mojego męża... Pomóżcie.
napisał/a: Klementyna10 2015-02-05 19:37
Rozliczenie z mężem jest korzystne, jesli tylko jeden z małżonków pracuje albo jesli dochody jednego z nich przekraczają próg podatkowy a drugiego nie. W innych przypadkach jest obojetne czy rozliczy sie wspólnie czy z małżonkiem.

O uldze na dzieci wszystko jest tutaj: http://rozliczeniepit.pl/ulgi-i-odliczenia/pit-ulga-dziecko-prorodzinna-20142015/

Jeżeli Twój syn prawnie nie jest synem Twojego męża to - jeśli sie nie myle - tylko Ty możesz skorzystać z ulgi na niego a Twój mąż nie. Ale to nie ma znaczenia, ponieważ i tak nie mogą oboje małżonkowie odliczyć pełnej kwoty. Albo jeden z małzonków odlicza całą ulgę, albo muszą sie nią podzielić, więc w Twoim przypadku niech wszystko sie odliczy od Twojego podatku.
napisał/a: francuz1010 2015-02-17 15:14
Pity najlepiej rozliczać specjalnymi programami, albo online przez internet. Ja coraz częściej tak robię, bo to jest wygodne i nawet nie trzeba wychodzić z domu.
napisał/a: entorek 2015-02-20 15:41
W Hospicjach rozliczają za darmo pod warunkiem, że przeznaczyć 1% na ich fundację.
napisał/a: wykrzyknienie 2015-03-09 11:19
Rozliczanie się z mężem jest zwyczajnie wygodniejsze.
napisał/a: paula999 2015-03-10 11:14
U nas zawsze mąż rozlicza. Twierdzi, że ro nic trudnego. ale ja nie mam o tym zielonego pojęcia.