Praca w urzędzie

napisał/a: neonek1 2014-09-05 21:52
witam czy ktoś na forum pracuje w urzędzie ?? np. w urzędzie pracy, miasta gminy itp. ???
pytam gdyż chciałabym się dowiedzieć jak wygląda tam rekrutacja .
najbardziej interesuje mnie urząd pracy- o tym nigdzie nie pisze jak można dostać tam pracę a przecież jakoś ludzie tam pracują .
będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje
napisał/a: Valkiria_ 2014-09-06 08:50
Pracuję nie w urzędzie, ale ogólnie w budżetówce i rekrutacja jest zazwyczaj 3 stopniowa, poprzedzona ogłoszeniem konkursu na stronie danego organu, w tzw. bip (biuletyn informacji publicznej)
Stopień 1 obejmuje selekcję kandydatów pod kątem czy spełniają kryteria formalne (wykształcenie, ew.wymagane doświadczenie etc).
Stopień 2 to zazwyczaj sprawdzian umiejętności (na takie stanowiska zazwyczaj jest to test obejmujący znajomość określonych ustaw, tudzież test sprawdzający posiadające umiejętności biurowe).
Najlepsi przechodzą do etapu 3 który jest rozmową kwalifikacyjną. Na tej rozmowie dziać się zaś mogą różne rzeczy i obejmować pytania o ciebie, Twoje ambicje, dlaczego taka praca, a może też być powtórka z odpytywania ustaw.

Wyniki szczęśliwców którzy prace otrzymali zamieszczone są następnie na stronie bip danego organu. Bywa, że sporządzana jest też wtedy tzw. lista rezerwowa kandydatów (na wypadek dłuższego zwolnienia, ciąży, czy macierzyńskiego jakiegoś pracownika, którego byś zastępowała bez konieczności przeprowadzania kolejnego takiego konkursu od początku).
napisał/a: lisbeth871 2014-09-06 14:40
neonek, na stronie bip danego urzędu są ogłoszenia Jest rekrutacja 3 stopniowa, na 2 poziomie jest sprawdzana wiedza z ustaw (wymienionych w ogłoszeniu).
napisał/a: neonek1 2014-09-06 22:03
dziękuję za te informacje
a czy wiecie jak można dostać pracę konkretnie w Urzędzie Pracy ??

tam też jest konkurs ? bo ok w urzędach miastach gminach faktycznie są ale o urzędzie pracy nie ma żadnej informacji -jak tam się dostać
napisał/a: lisbeth871 2014-09-07 12:43
neonek, w urzędzie pracy też jest konkurs. I na tych samych zasadach co w UM.
napisał/a: magda906 2014-09-10 22:39
Neonek, a dlaczego praca w urzędzie? Jak poprzeglądasz sobie np. oferty pracy w Katowicach [reklama usunięta] to zobaczysz, że jest dużo innej, fajniejszej pracy. O przyjęciu do urzędów często decyduje posiadanie "pleców" - jak nie masz na miejscu znajomego na wysokim stanowisku, to się raczej nie dostaniesz. Pomimo tych tzw. konkursów.
napisał/a: Valkiria_ 2014-09-11 06:46
Ja nie mogę... Jak słyszę takie gadki to mnie trzęsie. No ale automaty do spamu tak mają. Lepsza umowa - zlecenie i możliwość wyrzucenia człowieka na bruk za karę bo 3 dni był na l4
napisał/a: Kryste 2014-10-21 15:51
Ja też słyszałam, ze aby dostać się do urzędu, to trzeba mieć plecy...
napisał/a: neonek1 2014-10-21 16:22
w tym tygodniu ide na testy zobaczę jak to wygląda -choć boję się strasznie . może któraś z Was wie jak wyglądają mniej więcej te testy do ZUS ??
napisał/a: dudek20 2014-11-07 22:03
O prace w urzędzie najlepiej spytaj w urzędzie pracy, ale pamietaj że taka praca jest najczęsciej siedząca, a to może źle wpływać na kręgosłup.
napisał/a: lisbeth871 2014-11-08 10:36
Kryste, nie trzeba znam dziewczyny ktore pracuja przeszly konkurs spelnily wymagania.

dudek20, nie tylko praca w urzedzie jest siedzaca
napisał/a: cineek 2014-11-27 15:29
Urzędy różnego rodzaju muszą ogłosić konkurs na konkretne stanowisko. Najczęściej jest on rozpisany w Biuletynie Informacji Publicznej. Stamtąd można więc ściągnąć wszystkie potrzebne info, potem wysyła się CV (czasami też list motywacyjny), następnie dostaje się informacje, czy się dostało do następnego etapu. Jeśli tak, to jest się zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną. Osoba, która wyjdzie najlepiej dostaje posadę - informacja o tym (o rozwiązaniu i wyniku konkursu) jest także zamieszczane w BIP.