Autor Wiadomość

Wybór banku

klarisa

Wysłany: 2008-10-25, 18:52    Wybór banku
właśnie zmieniłam pracę i zamierzam też zmienić bank.

Ten, w którym miałam konto to jeden z większych polskich banków. Nie jestem zadowolona z jego usług. Pomyślałam sobie, że zmiana pracy do dobry moment aby zmienić też bank. Czy znacie jakieś banki, z których usług jesteście zadowolone, w których nie trzeba stać w długich kolejkach, a obsługa jest miła i na wyciągnięcie ręki? :?: :?: :?:

Misiaq

Wysłany: 2008-10-25, 20:39    nowa praca i wszystko nowe?
klarisa, ja jestem zadowolona z mBanku, w kolejkach nie stoisz wcale ;-) . Mamy w nim wspólnie z mężem takie konto, na którym nie mamy zbyt dużej sumy pieniędzy, tak ok 500 - 800 zł, na codzienne wydatki, jedno konto, dwie karty do niego, także jest spoko. Konto oszczędnościowe mamy natomiast w Getingbanku, ale nie jestem z niego zadowolona, wiec nie mogę polecić, sami myślimy o zmianie, ale nie wiem na jakie??

klarisa

Wysłany: 2008-10-25, 21:09    nowa praca i wszystko nowe?
a dlczego nie jesteście zadowoleni z Getin Banku. Szwankuje jakośc obsługi, czy coś jeszcze innego?

Misiaq

Wysłany: 2008-10-25, 21:24    nowa praca i wszystko nowe?
klarisa napisał/a:
Szwankuje jakośc obsługi
W zasadzie to do jakości obsługi nie można mieć zastrzeżeń. Mamy konto Getin Konto Optimum, prowadzenie konta 12 zł, to w sumie dużo w porównaniu do innych ofert, ale np za zlecenie stałe nic nie płacimy, zdefiniowanie takiego zlecenie chyba 2 albo 3 zł. (zlecenie stałe to jest dla nas coś bardzo ważnego przy koncie, żeby o rachunkach nie myśleć :-) ) Nie płacimy tez za obsługę internetową i za wyciągi. Natomiast kapitalizacja to tylko 0,75%, to właściwie nic. To jeszcze ma znaczenie czy potrzebujesz konta do codziennych wydatków czy oszczędnościowego, bo to ma znaczenie przy wyborze konta

pirania

Wysłany: 2008-10-26, 00:32    nowa praca i wszystko nowe?
a jakie najlepsze jest konto oszczednosciowe i najlepiej zeby nic za obsluge nie placic :-)

poki co mamy konta w mbanku i narazie wszystko sobie chwale, jedyny minus to wlasnie ze siedziby jako takiej nigdzie nie maja

i jak chce sie np wplacic kase to juz z innego banku trzeba (a z tego co pamietam to jak rozmawialismy ile to by kosztowalo to bank posredniczacy zyczyl sobie jakis tam procent dla nich od naszej wplacanej kwoty !!!! Szok

ah i jeszcze jedno u nas w miescie zrobili jakis punkt mbanku - to poszlismy tam -i pytamy sie czy istnieje mozliwosc wplaty pieniedzy u nich do mbanku - oni powiedzieli ze owszem istnieje - ale potrzebne są WPŁATOMATY - a takowych jeszcze nie posiadają eh...

klarisa

Wysłany: 2008-10-26, 11:44    nowa praca i wszystko nowe?
Teraz tak się zastanowiłam, że tych banków jest jak mrówków. Każdy z nich wabi klienta wspaniałą ofertą, a na forach ludzie piszą najczęściej niezbyt dobre rzeczy na temat banków. Może znacie jakiś sposób, jak uważnie sprawdzić bank? Jak w ogóle podejmujecie decyzję, że to jest ten akurat bank, który jest w porządku, który wam odpowiada? czy jest na to jakiś złoty środek?

sunshain

Wysłany: 2008-10-27, 13:24   
ja mam w PKO BP i nie narzekam, za konto płacę 5,40 zł, za internetowe konto coś 2,60 zł, za przelewy 0,50 zł (50gr) - mam w tym banku kredyt hipoteczny i też nie narzekam.

Zawsze mila i fachowa obsługa

S skacze z banku do banku był w BPH a potem z tego banku zrobiło się PEKAO SA (niebieskie z bykiem) i jakość usług spadła a niby ten sam personel
był tez w ING - ale też beznadzieja
teraz jest w WBK i sobie go chwali - płaci za nie 16 zł

ja sadzę, że nie zawsze darmowe konto jest super ważne też są dostępy do bankomatów, prowizje przy wypłacie z obcych bankomatów, opłaty za przelewy z konta

każdy wybiera to co jest dla niego dobre

- jak się nie panuje nad nerwami to daje się ostrzeżenia dla podratowania ego - to świadczy dobitnie o forum
- najwyraźniej nie można mieć własnego zdania tylko ślepo należy podążać za tłumem -

Monini
Crazy... :D

Wysłany: 2008-10-27, 14:07    nowa praca i wszystko nowe?
Ja osobiscie moge polecic konto oszczednosciowe w Kredyt Banku. Za prowadzenie nic sie nie placi, pieniazki mozna wyplacic w banku, ale z ich oddzialami (jesli chodzi o ilosc) mysle, ze nie ma wiekszych problemow. Obsluga jest przynajmniej w naszym oddziale mila.
Oprocentowanie konta to od 3,2% (powyzej 1.000zl) do 3,5%(od 100.000)

I co najlepsze, maja tez konta oszczednosciowe w walutach obcych. np. od 100 euro 1,4%, od 100 dolarow lub funtow 2%

Agusiek
Gość
Wysłany: 2009-01-06, 11:30    nowa praca i wszystko nowe?
Ja mam konto w WBK i nie narzekam:D Za utrzymanie konta nic nie płacę do 30 roku życia, bankomatów całe mnóstwo więc nie ma problemu z wypłacaniem pieniędzy, placówek banku też dość sporo:)

This_is_my_life

Wysłany: 2009-01-07, 05:02   
A ja polecam MultiBank , ma swoje placówki wszędzie. Co najważniejsze jest tam taki fajny klimat, bo jak wchodzę do niektórych banków to najchętniej nie powiem co bym zrobił :)

Karta w MultiBanku do płacenia w internecie jest oddzielna niż ta do bankomatu

Jeśli ktoś potrzebuje jakichś pieniędzy na dany cel, czy to kredyt odnawialny czy inny, to świetne warunki mają mówię bo jestem klientem i to tak z grubsza

Wiadomo za prowadzenie konta 0 zł , wyciąg do domu i online i naprawdę niezła obsługa tel choć tak często akurat nie dzwonię bo nie jestem biznesmenem ale o każdej porze już próbowałem :)

Pozdrawiam

dark_salve

Wysłany: 2009-01-26, 03:39    Wybór banku
Ja tam mam w ING i w mBanku. Z pierwszego nie jestem w ogóle zadowolony, ale jeszcze do ślubu go zostawię, bo mam blisko do bankomatu itd. A potem pozostanę tylko przy mBanku. Nic mi więcej nie potrzeba.

:gitara:

AILATANka
Gość
Wysłany: 2009-01-26, 06:09    Wybór banku
my raczej też rzucimy się na mBank :D

Misiaq

Wysłany: 2009-01-26, 10:36    Wybór banku
AILATANka napisał/a:
my raczej też rzucimy się na mBank
To się rzucie, bo mBank jest na prawdę wygodny. My założyliśmy teraz konto oszczędnościowe w Polbanku i z tego konta jesteśmy zadowoleni, natomiast bankowosć internetowa w Polbanku to katastrofa np przelewy dokonywane po 21 się zawieszają, trzeba dzwonic na infolinie, gdzie przęlaczali mnie z 5 razy po czym rada pani z infolinii była taka, że trzeba zglosic sie do najbliższego oddziału :roll: W mBanku jeszcze nigdy nam sie coś takiego nie zdarzyło, żeby przelew sie zawiesił.

dark_salve

Wysłany: 2009-01-26, 13:00    Wybór banku
AILATANka napisał/a:
my raczej też rzucimy się na mBank :D

ale po co się od razu rzucać? Wystarczy spokojnie podejść do sprawy i podpisać umowę :P

A co myślicie o Alior Banku? Bo z reklam wynika że mają dobrą reklamę i nic więcej. Bo np gadali o tym że przez noc połowa czy tam całość pieniędzy pracuje, a w moim banku pieniądze robią to przez cały dzień, teraz mówią że 50zł ale od kwoty 9000zł czyli wychodzi dokładnie na to samo co w mBanku, ING i innych. Tylko w inny sposób podeszli do reklamy. Chyba że się mylę to proszę o wyjaśnienie.

:gitara:

Druzgafka
wredna zołza ;)

Wysłany: 2009-01-27, 20:34    Wybór banku
dark_salve, nie żebym tam pracowała czy coś :-P nikogo nie będę przekonywała, że Alior jest super, ale sprostowanie co do Twoich wypowiedzi:

1) połowa środków pracuje cały dzień na 11%, a na noc jest "blokowana" więc rzeczywiste % to 5,5% na ROR (więc dość sporo) - do tego odsetki Ci się dpisują codziennie więc jak masz poniżej ok. 16500PLN to belki nie potrącają (zgodnie z ustawą).

2) dla firm średnie saldo 9000PLN to wcale nie tak dużo, a 50PLN dostać to fajny prezent

Odpowiedz do tematu