Ambitne kino

napisał/a: ance1 2015-04-30 12:06
polecacie jakieś tytuły ambitnego, autorskiego kina? stare tytuly i pozycje z kin studyjnych godne polecania mile widziane:)
Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2015-05-04 16:42
ance napisal(a):polecacie jakieś tytuły ambitnego, autorskiego kina? stare tytuly i pozycje z kin studyjnych godne polecania mile widziane:)

Wiele można zawrzec pod pojęciem ambitne :D Dla mnie to filmy Smarzowskiego np. ale też kino niezależne typu Karuzela z zeszłego roku, to także Ida, albo Polskie gó_no Tymańskiego. Do tego nurtu młodego kina jak Życie Adeli, Obietnica, Sala samobójcow, nieultone Borcucha.
napisał/a: Symijan 2015-05-11 16:41
Czekam teraz na "Taxi" Jafara Panahiego. Jak gdzieś to będą grać, to właśnie bardziej w kinach studyjnych, ale wiem, że na pewno będzie w warszawskim Atlantiku, więc już dalej nie szukałem, gdzie jeszcze trafi na ekrany.

Cały film został nakręcony w Taksówce, która jeździ po ulicach Teheranu, a Panahi występuje w nim, jako on - reżyser z zakazem kręcenia filmów. :)
napisał/a: ance1 2015-05-12 12:25
Symijan napisal(a):Czekam teraz na "Taxi" Jafara Panahiego. Jak gdzieś to będą grać, to właśnie bardziej w kinach studyjnych, ale wiem, że na pewno będzie w warszawskim Atlantiku, więc już dalej nie szukałem, gdzie jeszcze trafi na ekrany.

Cały film został nakręcony w Taksówce, która jeździ po ulicach Teheranu, a Panahi występuje w nim, jako on - reżyser z zakazem kręcenia filmów. :)


Ciocia Klocia - wiem, że to pojęcie niejednoznaczne, ale dla mnie oznacza to coś więcej niz amerykanskie hity kinowe czy nasze rodzime niezbyt rozgarnięte komedyjki.;)

Symijan - Lubię takie "egzotyczne kino". ostanio widziałam "dzikie historie" i było ok - realizacyjnie zupełnie inne od tego, co znam na co dzień, a problemy jak pokazał film w każdym kącie świata te same:) "Taxi Teheran" też z zupełnie innego końca świata, w dodatku niezbyt ciekawego politycznie. no i Złoty Niedźwiedź w Berlinie. Zapowiada się ciekawie, ale z tego co widze nie ma jeszcze w kinach.
napisał/a: e-Lena 2015-05-12 18:28
Zależy jak bardzo to kino miało by być "ambitne" i jak bardzo "współczesne" - "Dokąd teraz?", "Ziemia niczyja", "Trzy małpy" czy może "400 batów" i "Złodzieje rowerów"? Ale sądząc po tym co napisałaś powyżej, bardziej te pierwsze :) Jak spodobały Ci się "Dzikie historie", to i "Dokąd teraz?" trafi w twój gust.
Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2015-05-19 09:38
e-Lena napisal(a):Zależy jak bardzo to kino miało by być "ambitne" i jak bardzo "współczesne" - "Dokąd teraz?", "Ziemia niczyja", "Trzy małpy" czy może "400 batów" i "Złodzieje rowerów"? Ale sądząc po tym co napisałaś powyżej, bardziej te pierwsze :) Jak spodobały Ci się "Dzikie historie", to i "Dokąd teraz?" trafi w twój gust.



"Dzikie" musze koniecnzie nadrobić i to drugie sprawdzę, bo nie kojarzę zupełnie - widać, ze ambitne :D
napisal(a):
Symijan - Lubię takie "egzotyczne kino". ostanio widziałam "dzikie historie" i było ok - realizacyjnie zupełnie inne od tego, co znam na co dzień, a problemy jak pokazał film w każdym kącie świata te same:) "Taxi Teheran" też z zupełnie innego końca świata, w dodatku niezbyt ciekawego politycznie. no i Złoty Niedźwiedź w Berlinie. Zapowiada się ciekawie, ale z tego co widze nie ma jeszcze w kinach.

Wchodzi w ten piątek 22 maja, znalazłam fanpafe na fb i tam jest lista kin podana, bo multiplexy tu odpadają.
napisał/a: Symijan 2015-05-22 14:16
CiociaKlocia - no nie grają tego w sieciówkach, ale w Warszawie jest duży wybór. I tak często chodzę do tych kin. :)
napisał/a: ZygfrydSala 2015-05-27 10:40
Cristiada, ten film jest genialny.
Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2015-05-29 16:30
Symijan napisal(a):CiociaKlocia - no nie grają tego w sieciówkach, ale w Warszawie jest duży wybór. I tak często chodzę do tych kin. :)

Ja wypatrzyłam i akurat się udalo - polecam, zaskakujące jak trudny, ciżeki w sumie temat Panahi owija w humor i tworzy film przyjemny w odbiorze, skłaniający do reflekjsi, lecz nie cięzki.
napisał/a: anna1010 2015-12-11 08:27
Nie będę się rozpisywać o tytułach ale filmy francuskie bardzo mi się podobają, mają coś co zaciekawia i nie pozwala zatrzymać filmu do samego końca.
napisał/a: medyszek 2015-12-14 15:44
Zdecydowanym faworytem jest dla mnie serial "The Missig". Po pierwsze nie jest on podkolyrowany jak wiele innych seriali kryminalnych, a w dodatku mega wciągający.
napisał/a: Felcia89 2015-12-23 10:39
Ja też seriale lubię, teraz oglądam Quantico, o agentach FBI, niby taki prosty, ale się wkręciłam