chcę być dogoterapeutą

napisał/a: dudud 2015-03-02 14:23
Zastanawiam się czy dogoterapia ma sens czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie ? Proszę o informację . Jestem w trakcie poszukiwania odpowiedniego pieska zastanawiam sie nad udzialem w szkoleniu psa pod tym kontem pracuję z dziećmi i posiadam wykształcenie pedagogiczne lecz nie spotkalam sie w praktyce z takimi zajęciami .moze ktoś korzystał z takiej terapii i moze podzielić się doświadczeniami.
mia_walles
napisał/a: mia_walles 2015-04-08 14:58
Myślę że w Polsce to jeszcze nisza, ale z przyszłością - tym bardziej chyba warto zająć się tym na poważnie i stać się jednym z nielicznych jeszcze specjalistów. Swoją drogą piękny zawód.
napisał/a: Gośka z Wawy 2015-07-26 17:18
Też miałam takie rozkminy swego czasu, ale rozmawiałam z facetem który pracuje w szkole specjalnej z chorymi dziećmi, i powiedział, że to nie ma sensu. Że wszystkie nauczycielki, które mają psa w domu to sobie takie kursy porobiły i 'wszystko zostaje w rodzinie' nie potrzebują nikogo z zewnątrz... więc pewnie w innych placówkach jest podobnie... w sumie zrezygnowałam z tego... bo faktycznie, jak ktoś ma wykształcenie do pracy z takimi dziećmi, to wystarczy odpowiednio wyszkolony pies i kurs, a ma dodatkowy zarobek... Myślę, że jest to dobry dorobek dla osób już pracujących z chorymi dziećmi, ale nie praca dla osoby która by się tylko tym zajmowała...
napisał/a: piorkopiorkowsk 2015-07-28 11:26
a ja uważam że warto :) jest jeszcze dużo miejsca w tym zawodze u nas - na początku moze być ciężko ale poźniej jak wyrobisz sobie już dobrą opinię to będzie ok
napisał/a: anna1010 2015-12-11 07:58
W większym mieście znajdziesz klientów jest tam dużo miłośników psów którzy wydadzą każdą kase na swojego pupila, w małych mieścinach będzie ciężko.
napisał/a: serwispolska 2016-06-10 12:20
Witam a ja nie bo u nas nikt w to nie inwestuje. Chcieć a mieć z tego kasę to 2 różne rzeczy
napisał/a: agnieszkap-4 2016-06-17 11:51
Mój sąsiad zajmował się czymś takim - miał trzy psy husky specjalnie wytrenowane pod pracę z dziećmi. Wydaje mi się, że jak masz pasję w tym kierunku, to zdecydowanie warto ją rozwijać :)
napisał/a: celiacelia 2016-06-20 13:25
też tak mi się wydaje, tak naprawdę to wszystko zależy od Ciebie jak kochasz psy, interesuje Cię tematyka terapii to możesz sobie wszystko razem połączyć. Nie znam nikogo kto się tym zajmuje ale podejrzewam że jest to ciekawe i pomocne innym zajęcie