Jakie książki przeniosłybyśmy na ekran?

napisał/a: Groszka1 2015-11-07 13:49
Takiego tematu jeszcze nie widziałam :)
Na jakie filmy na podstawie książek najchętniej wybrałybyśmy się do kina?
Moje pierwsze trzy typy:
DZIEWCZYNA Z POCIĄGU, [reklama usunięta], CIEŃ WIATRU :)
napisał/a: MadziaKura 2015-11-10 14:58
Wszystkie części "Sejf" - Sekielskiego
napisał/a: krasnolud1 2015-11-13 18:11
Jeden jedyny film, który lepiej oceniam niż książkę, to "Niezwykły przypadek Benjamina Buttona". Generalnie jak książka jest dobra, to szkoda ja psuć robieniem filmu - zawsze będzie mu daleko do książki
jollasolla
napisał/a: jollasolla 2015-11-13 22:45
A ja bym chciała zobaczyć na ekranach "Błoto" - serię Stalowe Szczury Gołkowskiego :)
napisał/a: turnmedown 2015-11-14 14:34
kroniki żelaznego druida! :) super fantasy
napisał/a: zosiank 2015-11-19 19:25
nie lubię filmów które zostały przeniesione na duży ekran. Moja ukochana Samotność w sieci została adoptowana na film. Gdybym nie czytała książki to nie wiedziałabym o co chodzi w tym filmie. Niestety nie z każdej książki da się zrobić film. Na pewno nie w Polsce
napisał/a: Asia657 2015-11-20 17:29
Zdecydowanie Kuszenie...
Młoda nauczycielka. I gwiazdor filmowy. Łączy ich namiętna miłość. Dzielą zatajone tajemnice…
Zbudowane z takim trudem nowe życie Natalie zawaliło się jak domek z kart. Straciła ukochaną pracę, a świat poznał jej przeszłość, od której – jak myślała – odcięła się na zawsze.
Ale jest przy niej Flynn, opiekuńczy, czuły, wspierający. Tylko z nim czuje się bezpieczna. Tylko jemu wyznaje, dlaczego zerwała z rodziną i przyjechała do Nowego Jorku…
Flynn za wszelką cenę chce być mężczyzną, jakiego Natalie potrzebuje. Lecz czy zdoła się oprzeć swoim mrocznym pragnieniom? Czy zdoła zatrzymać Natalie, gdy na jaw wyjdzie jego sekret i padnie podejrzenie o morderstwo…
Od Nowego Jorku do Los Angeles, od Hollywood do Las Vegas, ognisty romans Flynna i Natalie ma w sobie to, co najlepsze: romantyczność, namiętność, gorący seks, nieustępliwych paparazzi i zbrodnię, która może zniszczyć wszystko…
napisał/a: Felcia89 2015-12-23 10:40
wszystkie Kinga, a w szczególności Rose Madder i Buick 8
napisał/a: basiakraw 2016-02-02 14:58
Jakiś kryminał Agaty Christie. Długometrażowy film z dobrą obsadą były super.
napisał/a: Emily55 2016-03-16 10:58
Przeniosłabym na ekran ( a raczej odświeżyła, bo pierwotna ekranizacjo to 1946 rok) książkę Miki Waltariego "Egipcjanin Sinuhe". Powieść opowiada o życiu egipskiego lekarza w czasach wojny między wyznawcami Amona i Atona. Coś czuję, że mogłoby powstać dzieło nakręcone z dużym rozmachem.
napisał/a: kristi444 2016-03-24 10:51
kryminały cobena
napisał/a: evelka 2016-04-08 14:46
Ja chętnie obejrzała bym film na podstawie książki ,, Żniwa zła" autorstwa J.K. Rowling.Opublikowana pod pseudonimem Robert Galbraith.