Kto lubi robótki na drutach?

napisał/a: renia801 2016-01-18 10:42
któraś z Forumowiczek lubi robótki na drutach? Jakie są wasze ulubione ściegi? Zaczynam się uczyć, kupiłam gazetkę z Robótkami na drutach i powoli się uczę. Na początek najłatwiejszy ścieg :)
napisał/a: tasek 2016-01-22 14:59
najłatwiejszy to francuski. Chociaż wolę zdecydowanie ryżowy :) Coraz więcej osób bierze się za te robótki. Co to za gazeta, możesz napisać coś więcej?
napisał/a: ~gość 2016-01-23 09:11
Ja lubię specjalistką się nie nazwę, ale kilka rzeczy już spłodziłam dwa kocyki podszyte minky, parę ciuszków dziecięcych, trzy czapki, jestem w trakcie dwóch sweterków dla mnie ale mam chwilową przerwę, żeby przesytu nie było, jednak powoli zaczynam krążyć gdzieś koło drutów, więc pewnie niedługo znowu się wciągnę Kusi mnie jeszcze komin do kompletu do czapki, ale obawiam się że przy ograniczeniach czasowych nie zdążę go do końca zimy... Ścieg ryżowy podobnie jaktasek, też mi się bardzo podoba, a w miejsce ściągaczy podobają mi się z odwróconymi oczkami, ale to trochę roboty jest, bo każde oczko trzeba przekręcić.
napisał/a: madamo 2016-02-10 01:05
Zawsze to było moje marzenie ale jakoś tak czasu się na to nie ma :( A gdzie można kupic ta gazetkę z robótkami?
napisał/a: MadziaKura 2016-02-10 14:55
Mnie mama uczyła jak byłam młodsza ale mi nie wychodziło ;) o wiele lepiej radzę sobie z szydełkowaniem. natomiast mamuśka znowu wróciła do drutów i zrobiła mi chustę ale nie mam pojęcia jakim ściegiem :D
napisał/a: JuliaPod 2016-02-10 19:11
Zawsze chciałam się nauczyć ale myślę, że przyjdzie jeszcze na to czas.




[mod:reklama usunieta]
napisał/a: evelka 2016-03-03 00:21
Mnie osobiście podobają się ściegi typu warkocz. Sploty fantazyjne zawsze przyciągały moją uwagę :)
napisał/a: gaga15 2016-03-09 14:55
OOo tej gazecie nie wedziałam w sumie ja mało wiedziałam o takich robótkach. Od męża dostałam książkę "Ubrania I dodatki na szydełku" podobną chyba w matrasie widziałam w CH . zastanawiam jak się za to zabrać kiedyś wspominałam męzowi , że chciałabym coś takiego robić ale nien sądziłam ze mnie aż tak słucha. Może jak dziecko pośpi uda mi się coś zmajstrować.
napisał/a: evelka 2016-04-08 18:26
Kiedyś bardzo dużo robiłam na drutach czy na szydełku. Bardzo przyjemne hobby i do tego praktyczne :P
napisał/a: endo2000 2016-04-14 14:50
u mnie nieco mniej praktycznie, bo haft krzyżykowy, robienie na drutach jakoś nie chce do mnie przemówić :P