Podróż kulinarna

eDom
napisał/a: eDom 2014-07-09 15:51
Gdzie najchętniej wybralibyście się w podróż kulinarną? Jakiej kuchni chcielibyście skosztować i czego się nauczyć? :)
napisał/a: krystyna011 2014-07-09 17:44
Cześć, byłam 2 lata temu we Włoszech i kocham tamtą kuchnię.
Jest bardzo prosta ale jaka smaczna, zwykła pizza z serem to mistrzostwo.
Makaron z sosem pomidorowym - nie jadłam lepszego.

Może to trochę urok miasta i nastrój, ale poważnie - dobre składniki do podstawa !

Chętnie bym wróciła na coś pysznego :)

[ Dodano: 2014-07-09, 17:51 ]
że tak jeszcze wtrącę, w zeszłym roku zdarzyło mi się być w Barcelonie ale Paella zdecydowanie przereklamowana, lub robiona na taką skalę dla turystów że nie ma nic wspólnego z oryginałem :/
eDom
napisał/a: eDom 2014-07-10 08:29
krystyna01 napisal(a):Cześć, byłam 2 lata temu we Włoszech i kocham tamtą kuchnię.
Jest bardzo prosta ale jaka smaczna, zwykła pizza z serem to mistrzostwo.
Makaron z sosem pomidorowym - nie jadłam lepszego.

Może to trochę urok miasta i nastrój, ale poważnie - dobre składniki do podstawa !

Chętnie bym wróciła na coś pysznego :)

[ Dodano: 2014-07-09, 17:51 ]
że tak jeszcze wtrącę, w zeszłym roku zdarzyło mi się być w Barcelonie ale Paella zdecydowanie przereklamowana, lub robiona na taką skalę dla turystów że nie ma nic wspólnego z oryginałem :/


To prawda, kuchnia włoska nie ma sobie równych, głównie dlatego, że trafia w gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy :) Sekretem, oczywiście poza dobrej jakości składnikami, jest tu chyba prostota. Chociaż głównym składnikiem w przypadku Włochów zdaje się tu być miłość do jedzenia ;)
napisał/a: gregorz111 2014-08-22 12:25
Ja najchętniej pojechałbym do włoch. Mi kuchnia włoska najbardziej smakuje. A chyba najbardziej makarony i pizze. Ewentualnie jeszcze do meksyku, ze względu na pyszne przyprawy.
napisał/a: katjusza2 2014-09-02 08:35
A j bym chciała posmakować prawdziwej kuchni rosyjskiej :)
napisał/a: dariusz.mutants 2014-09-03 21:14
Jak Putin przyjdzie to będziesz miał okazję.
napisał/a: klipm2 2014-09-08 08:58
Najchętniej do Japonii lub Chin. W Polsce jadam wiele potraw niby chińskich, chciałbym porównać jakość.