Owoce morza

napisał/a: MonikaDaria 2008-07-31 09:34
Załozyłam temat, poniewaz mój A. uwielbia owoce morza, a ja niestety ich nie lubię i nigdy nie robiłam. Postanowiłam jednak się przełamać i jeśli nie jeść to przynajmniej nauczyć się je przygotowywać. W związku z tym mam kilka pytań.
Chciałabym zrobić potrawę z owocami morza na kolację, ale kompletnie nie wiem jak sie za nie zabrać, o ile potrawa jest prosta, to nie wiem jak oprawić te paskudztwa. Kupiłam na wagę mrożone. Wyglądają fajnie Małże w muszelkach, jakieś ośmiorniczki, krewetki.
1. Ile czasu mam je gotować? Spróbowanie nie wchodzi w grę, bo do ust tego nie wezmę
2. Czy te skorupaki mam wyciagać czy same podczas gotowania wylezą?
3. Skąd będę wiedziała że mieszanka jest gotowa, aby dodać ją do mojej potrawy?
napisał/a: jarzynka 2008-08-01 17:27
Moniś, moge poradzic co z krewetkami robic, bo to dosyc popularne obiadki u nas. Robi sie je blyskawicznie. Nam najbardziej pasuja z grilla lub z patelni.
Kochana masz surowe krewetki? takie sine czy
podgotowane wczesniej, rozowe??

Krewetki mozna latwo spierniczyc, ale jak ktos wczesniej nie jadal krewetek nie zauwazy :)
Na patelni:
wrzucamy na rozgrzany olej, jesli sa surowe ( zarozowieja) jesli sa juz wczesniej podgotowane to porblem, bo nadal beda rozowe :)
Piecze sie jakies 5 minut, wiadomo, ze pieczemy je za dlugo jak zaczynaja sie skrecac w koleczka :) zobaczysz, przetestuj sobi ena jednej krewetce.
Krewetki u nas jada sie z coctail sosem - mozna go zrobic w domu mieszajac keczup + chrzan - pychota. Wszystkie owoce moze (poza rybami) jada sie tutaj z coctail sosem.
Mozna jadac krewetki na zimno - co jest dla mnie jednym wielkim FUUUUUUUUUUUU
Czasami robimy krewetki w bulce i wrzucamy do glebokiego oleju jak frytki - ale na patelni czy z grilla sa najlepsze na swiecie.
Do tego zawsze pieczony ryz i palce lizac, ale sobie smaka narobilam przez ciebie
napisał/a: H2O 2008-08-01 17:33
Uwielbiam!!! ale wole jak ktos je pzrygotowuje za mnie. Ja robie na patelni ... najprosciej ..uwielbiam tak jak jarzynka, krewetki z grilla- pysznosci!!! Dorzucam je do salat, jem z makaronem... ostatnio nawet z frytkami Ale u mnie kicha, poniewaz maz nie rusza owocow morza, wiec sama sie tym objadam.
Mozna tez kupic juz zrobione... we Fr jada sie to jako zakaska do piwka pzred posilkiem..oblamuje sie glowke i skorupke i juz
Ale mi Dziewczyny smaka narobilyscie
napisał/a: MonikaDaria 2008-08-01 18:48
Zdobywając wiedzę w różnych źródłach w końcu zrobiłam swoją potrawę

Dzielę się przepisem, choć czy dobre to jest, to powie wam dopiero mój A. dla którego to zrobiam

200 gram owoców morza
3 ząbki czosnku
1/2 szklanki białego wina (wytrawne lub vermouth)
sos Knor pomidorowo-śmietanowy
sól, pieprz, natka pietruszki, dwie łyżki oliwy


Posiekany czosnek i owoce morza podsmażamy na oliwie. Dodajemy wino, gotujemy zmiejszając objętość wina o połowe. Dodajemy sos Knor i posiekaną natkę, przyprawiamy solą i pieprzem do smaku, gotujemy 10 minut. Podajemy z makaronem (ja zastosowałam duże muszle, ale może być też penne)

Smacznego
napisał/a: Jeanet.te 2008-08-01 19:32
Moniś, pyszniutko wygląda na talerzu.
napisał/a: Arwen1 2008-08-06 20:28
Co do owoców morza, to je uwielbiam, ale najczęściej na pizzy.
Poza pizzą, to lubię kupować krewetki , urządzać je w panierce i smażyć :). Zawsze na opakowaniu jest przepis, więc nie są one skomplikowanym zabiegiem i naprawdę z nimi mało zachodu:).
napisał/a: Karolinka_U 2009-05-30 14:33
KREWETKI CZOSNKIEM PACHNACE
- duze krewetki
- swiezy czosnek
- cebula
- przyprawy

Krewetki wcześniej rozmrażamy, podsmażamy lekko cebule pokrojona w lodeczki kladziemy ja na blasze dodajemy pokrojony w plasterki czosnek na to ukladamy na blasze ukladamy na wierzch krewetki, posypujemy przyprawami zapiekamy az do zrumienienia w piekarniku.
napisał/a: MartaCi 2010-05-13 11:21
Moje ulubione krewetki są w [reklama]. To całe krewetki, podawane w skorupkach, duszone w oliwie z czosnkiem, hmmmm, uwielbiam. do tego koszyczek włoskiego pieczywa. Ale przyznam, że nie robiłam sama w domu.
napisał/a: H2O 2010-05-13 11:54
Unimila napisal(a):całe krewetki, podawane w skorupkach, duszone w oliwie z czosnkiem, hmmmm, uwielbiam. do tego koszyczek włoskiego pieczywa
hmmmmmm pysznosci

Stwory jakie zajadalam jakis czas temu

napisał/a: kasia_b 2010-05-13 12:02
H2O, u nas w poniedziałałek w Lidlu mają być ślimaczki w takiej samej formie jak jadłam u Ciebie już Maćkowi powiedziałam że trzeba kupić
napisał/a: H2O 2010-05-13 12:03
kasia_a napisal(a):, u nas w poniedziałałek w Lidlu mają być ślimaczki
hmmmmmmmm maselko, szpinaczek, slimaczki i chlebus =

Smaczenego Kasienko
napisał/a: Itzal 2010-05-13 20:45
A wiecie, co jest najlepsze? Krewetki z grilla My mamy takiego elektrycznego, smarujemy go oliwą, i na rozgrzany rzucamy krewetki- bez przypraw, zeby nie zabic smaku krewetek- pyyyyszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!