Autor Wiadomość

Owoce morza

Moniś

Wysłany: 2008-07-31, 08:34    Owoce morza
Załozyłam temat, poniewaz mój A. uwielbia owoce morza, a ja niestety ich nie lubię i nigdy nie robiłam. Postanowiłam jednak się przełamać i jeśli nie jeść to przynajmniej nauczyć się je przygotowywać. W związku z tym mam kilka pytań.
Chciałabym zrobić potrawę z owocami morza na kolację, ale kompletnie nie wiem jak sie za nie zabrać, o ile potrawa jest prosta, to nie wiem jak oprawić te paskudztwa. Kupiłam na wagę mrożone. Wyglądają fajnie :-) Małże w muszelkach, jakieś ośmiorniczki, krewetki.
1. Ile czasu mam je gotować? Spróbowanie nie wchodzi w grę, bo do ust tego nie wezmę
2. Czy te skorupaki mam wyciagać czy same podczas gotowania wylezą?
3. Skąd będę wiedziała że mieszanka jest gotowa, aby dodać ją do mojej potrawy?

jarzynka
niepisata na amen :)

Wysłany: 2008-08-01, 16:27    Owoce morza
Moniś, moge poradzic co z krewetkami robic, bo to dosyc popularne obiadki u nas. Robi sie je blyskawicznie. Nam najbardziej pasuja z grilla lub z patelni.
Kochana masz surowe krewetki? takie sine czy
podgotowane wczesniej, rozowe??

Krewetki mozna latwo spierniczyc, ale jak ktos wczesniej nie jadal krewetek nie zauwazy :)
Na patelni:
wrzucamy na rozgrzany olej, jesli sa surowe ( zarozowieja) jesli sa juz wczesniej podgotowane to porblem, bo nadal beda rozowe :)
Piecze sie jakies 5 minut, wiadomo, ze pieczemy je za dlugo jak zaczynaja sie skrecac w koleczka :) zobaczysz, przetestuj sobi ena jednej krewetce.
Krewetki u nas jada sie z coctail sosem - mozna go zrobic w domu mieszajac keczup + chrzan - pychota. Wszystkie owoce moze (poza rybami) jada sie tutaj z coctail sosem.
Mozna jadac krewetki na zimno - co jest dla mnie jednym wielkim FUUUUUUUUUUUU
Czasami robimy krewetki w bulce i wrzucamy do glebokiego oleju jak frytki - ale na patelni czy z grilla sa najlepsze na swiecie.
Do tego zawsze pieczony ryz i palce lizac, ale sobie smaka narobilam przez ciebie :roll:

H2O

Wysłany: 2008-08-01, 16:33    Owoce morza
Uwielbiam!!! :): :): :): ale wole jak ktos je pzrygotowuje za mnie. Ja robie na patelni ... najprosciej ..uwielbiam tak jak jarzynka, krewetki z grilla- pysznosci!!! Dorzucam je do salat, jem z makaronem... ostatnio nawet z frytkami :oops: Ale u mnie kicha, poniewaz maz nie rusza owocow morza, wiec sama sie tym objadam.
Mozna tez kupic juz zrobione... we Fr jada sie to jako zakaska do piwka pzred posilkiem..oblamuje sie glowke i skorupke i juz :-)
Ale mi Dziewczyny smaka narobilyscie :):

Moniś

Wysłany: 2008-08-01, 17:48   
Zdobywając wiedzę w różnych źródłach w końcu zrobiłam swoją potrawę

Dzielę się przepisem, choć czy dobre to jest, to powie wam dopiero mój A. dla którego to zrobiam

200 gram owoców morza
3 ząbki czosnku
1/2 szklanki białego wina (wytrawne lub vermouth)
sos Knor pomidorowo-śmietanowy
sól, pieprz, natka pietruszki, dwie łyżki oliwy

Posiekany czosnek i owoce morza podsmażamy na oliwie. Dodajemy wino, gotujemy zmiejszając objętość wina o połowe. Dodajemy sos Knor i posiekaną natkę, przyprawiamy solą i pieprzem do smaku, gotujemy 10 minut. Podajemy z makaronem (ja zastosowałam duże muszle, ale może być też penne)

Smacznego

S6300607.JPG
Plik ściągnięto 93 raz(y) 45,14 KB

S6300611.JPG
Plik ściągnięto 51 raz(y) 49,17 KB

S6300613.JPG
Plik ściągnięto 45 raz(y) 62,89 KB

S6300615.JPG
Plik ściągnięto 77 raz(y) 45,16 KB

Jeanet.te

Wysłany: 2008-08-01, 18:32    Owoce morza
Moniś, pyszniutko wygląda na talerzu.

Arwen

Wysłany: 2008-08-06, 19:28    Owoce morza
Co do owoców morza, to je uwielbiam, ale najczęściej na pizzy.
Poza pizzą, to lubię kupować krewetki , urządzać je w panierce i smażyć :) . Zawsze na opakowaniu jest przepis, więc nie są one skomplikowanym zabiegiem i naprawdę z nimi mało zachodu:).

Karolinka_U

Wysłany: 2009-05-30, 13:33    Owoce morza
KREWETKI CZOSNKIEM PACHNACE
- duze krewetki
- swiezy czosnek
- cebula
- przyprawy

Krewetki wcześniej rozmrażamy, podsmażamy lekko cebule pokrojona w lodeczki kladziemy ja na blasze dodajemy pokrojony w plasterki czosnek na to ukladamy na blasze ukladamy na wierzch krewetki, posypujemy przyprawami zapiekamy az do zrumienienia w piekarniku.

Unimila

Wysłany: 2010-05-13, 10:21   
Moje ulubione krewetki są w [reklama]. To całe krewetki, podawane w skorupkach, duszone w oliwie z czosnkiem, hmmmm, uwielbiam. do tego koszyczek włoskiego pieczywa. Ale przyznam, że nie robiłam sama w domu.

krwetki.jpg
Plik ściągnięto 33 raz(y) 83,11 KB

H2O

Wysłany: 2010-05-13, 10:54    Owoce morza
Unimila napisał/a:
całe krewetki, podawane w skorupkach, duszone w oliwie z czosnkiem, hmmmm, uwielbiam. do tego koszyczek włoskiego pieczywa
hmmmmmm pysznosci :):

Stwory jakie zajadalam jakis czas temu :-D

kasia_b

Wysłany: 2010-05-13, 11:02    Owoce morza
H2O, u nas w poniedziałałek w Lidlu mają być ślimaczki w takiej samej formie jak jadłam u Ciebie :serce: :serce: :serce: już Maćkowi powiedziałam że trzeba kupić g:D

H2O

Wysłany: 2010-05-13, 11:03    Owoce morza
kasia_a napisał/a:
, u nas w poniedziałałek w Lidlu mają być ślimaczki
hmmmmmmmm maselko, szpinaczek, slimaczki i chlebus = :serce: :serce: :serce:

Smaczenego Kasienko :-D :-*

Itzal
Biznes-męka ;)

Wysłany: 2010-05-13, 19:45    Owoce morza
A wiecie, co jest najlepsze? Krewetki z grilla :-D My mamy takiego elektrycznego, smarujemy go oliwą, i na rozgrzany rzucamy krewetki- bez przypraw, zeby nie zabic smaku krewetek- pyyyyszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Jesteś twierdzą, w której potężnych murach znajduję schronienie"

To jest reklama:-) http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24892497
www.matkizonyisingielki.blogspot.com

Pippi

Wysłany: 2010-05-24, 20:48    Owoce morza
Uwielbiam owoce morza. Najlepszą zupę rybną jadłam w Kopenhadze na lotnisku (ciekawe miejsce swoją drogą :) Mój tata nauczył się ją robić, dodaje dużo szafranu i wszystkie morskie skorupiaki jakie znajdzie w sklepie w rybami :) A ja ostatnio pyszne ośmiorniczki w pomidorach w [reklama]. Swoją drogą fajne miejsce, żeby z dzieciakami pójść.

palika
Miłość jest męką,brak miłości śmiercią...

Wysłany: 2010-05-28, 17:03   
Przełamałam się i kupiłam wczoraj krewetki. Zrobiłam w/g przepisu na opakowaniu i muszę przyznać, że nie było takie złe jak sobie wiecznie wmawiałam, aczkolwiek prędko nie wrócę :-P :lol: .

Gem

Wysłany: 2010-08-20, 09:17   
Krewetki to najlepiej w masełku czosnku, nic więcej. Robi się taki pyszny sosik, w którym bułeczkę można zanurzyć :) W wielu restauracjach tak właśnie podają, w mojej ulubionej krewetki są w skorupkach.

Odpowiedz do tematu