Sałatki...

napisał/a: ami1 2006-07-05 14:21
Uwielbiam sałatki zwłaszcza te z surowych warzyw i nie wymagające długiego przygotowywania. Mogłabym je jeść tonami. Jeśli ktoś zna fajny i ciekawy przepis to proszę o umieszczenie go na forum lub stronie.

Chętnie przekąszę coś nowego i smacznego
napisał/a: Marusia 2006-07-14 16:59
Jako że nie należę do mistrzów kuchni, znam przede wszystkim bardzo proste przepisy ;):

Z kapusty pekińskiej
Kapusta pekińska, ser feta, oliwki, może być kukurydza z puszki, papryka, pomidory albo jeszcze coś innego, oliwa z oliwek, przyprawy: pieprz, sól (uważać na ilość, bo ser feta jest słony!), bazylia. To, co trzeba, pokroić w kosteczkę, wszystko wymieszać i gotowe ;).

Kalafiorowa
Kalafior i jajka ugotować. Pokroić jajka w kosteczkę, kalafior dość drobno porozdzielać, dodać groszek z puszki, siekany koperek, majonez, przyprawić pieprzem i solą (ewentualnie innymi przyprawami).
napisał/a: ami1 2006-07-14 17:49
W końcu ktoś zamieścił jakiś przepis. Dziękuję. Mniam, aż zrobiłam się głdna Tej drugiej nigdy nie jadłam. Ale już niedługo ją przygotuję, na pewno będzie przepyszna!!!
napisał/a: samsam 2006-07-17 22:28
Ja znam przepis na szybką i bardzo dobrą sałatkę warstwową.

Potrzebne nam będzie:
puszka czerwonej fasoli
puszka kukurydzy
4 jajka ugotowane na twardo, pokrojone w kostkę
ketchup
majonez

Na spód miseczki kładziemy czerwoną fasolę. Ważne jest, aby była ona dobrze odsączona (ja nawet wycieram ją papierowymi ręcznikczkami). Fasolę polewamy ketchupem (tak, aby ją zakryć). Następnie kładziemy kukurydzę (również dobrze odsączoną) i pokrojone w kostkę jajka. Całość smarujemy majonezem. Przy nabieraniu na talerzyk, ważne jest, aby łyżkę wbić na samo dno, by zjeść wszystkie warstwy a nie sam wierzch
napisał/a: ami1 2006-07-21 11:56
Ja też bardzo lubię warstwowe sałatki. Polecam sałatkę z surowych warzyw ułożoną warstwowo . Skłądniki:
- groszek konserwowy,
- kukurydza konserwowa,
- pomidory pokrojone w kosteczkę,
- ogórek kiszony pokrojony w kostkę,
- papryka surowa (najlepiej czerwona) pokrojona jak wyżej,
- kilka jajek ugotowanych na twardo pokrojonych w kostkę - należy posmarować je warstwą majonezu,
- brzoskwinie z puszki - posmarować warstwą majonezu.
Niebo w buzi. Naprawdę przepyszna sałatka. Oczywiście należy ją nałożyć tak, aby na talerzu znalazły się wszystkie warstwy . Bardzo kolorowa i smakuje wyśmienicie. Polecam
napisał/a: indiend 2006-08-16 10:35
Ja tez znam przepis na pyszna salatke warstwową:
-białko starte na grubej tarce (5-6jaj)
-10dag żółtego startego sera
-majonez dekoracyjny (warstwa wg upodoban)
-posiekany drobno por (biała część)
-puszka kukurydzy
-2 puszki odciśniętego tuńczyka w oleju (w kawałkach)
-znowu majonez wg upodoban
-żółtka starte bardzo drobno (obsypujemy calosc)
Naprawde pyszna.
napisał/a: samsam 2006-08-16 14:12
Mogę się z wami podzielić przepisem na pyszną sałatkę. Jest bardzo prosta w wykonaniu, ale trochę pracochłonna. Ale warto - efekt: REWELACJA!!!!
Być może znacie ten przepis, a jeżeli nie to wypróbujcie

[shadow=violet:e6bc581d14]Sałatka z zupek chińskich[/shadow:e6bc581d14]
Składniki:
2 zupki chińskie kurczakowe (łagodna i pikantna)
puszka kukurydzy konserwowej
puszka czerwonej fasoli
4 ogórki konserwowe
20 cm pora
3 papryki (żółta, zielona, czerwona)
majonez

Zupki chińskie kruszymy, wsypujemy do miski razem z przyprawami. Dodajemy kukurydzę, fasole (uwaga: dobrze odsączyć!), pokroje w kostkę paprki, ogórki, por. Dodajemy majonez i wszystko mieszamy. Sałatka musi odstać w lodówce okoł 12 godzin. Najlepiej więc robić ją dzień przed zjedzeniem. Pycha.

Życzę smacznego [/scroll]
napisał/a: samsam 2006-08-16 14:14
Ja ogólnie uwielbiam sałatkui. Wciąż poszukuję nowych.
Jeżeli więc macie fajne przepisy to bardzo proszę o zamieszczanie ich na forum.
Na imprezach takie nowości są zawsze mile widziane
napisał/a: ami1 2006-08-17 17:32
Być może wypróbuje, ale na pewno nie z kurczakowymi. Czy inne też się sprawdzają
napisał/a: iza19821 2006-09-01 15:41
Rowniez salatka z ZUPEK CHINSKICH.-nie probowalam!!!!

Składniki:

1 łagodna zupka chińska
1 ostra zupka chińska
2 podwójne piersi z kurczaka
kapusta pekińska
puszka groszku
puszka kukurydzy
słoik papryki konserwowej (600 ml)
3 jajka
majonez
sól
pieprz

Sposób wykonania:
Zupki przyrządzić wg przepisu na opakowaniu, jedynie zalać je mniejszą ilością wody. Ostudzić. Filet z kurczaka pokroić w kostkę, usmażyć na oleju, pod koniec smażenia dodać przyprawy i ostudzić. Kapustę pekińską drobno posiekać (można nie dawać jej całej). Groszek i kukurydzę osączyć z zalewy. Czerwoną paprykę pokroić w kostkę. Jajka ugotować na twardo, ostudzić i pokroić w kostkę. Wszystkie składniki razem połączyć. Dodać majonez, przyprawić do smaku i dokładnie wymieszać. Sałatki tej wychodzi bardzo dużo, składniki wystarczą na ok. 25 porcji. Sałatkę podawać z pieczywem. Smacznego.
napisał/a: iza19821 2006-09-01 15:42
Rowniez SALATKA WARSTWOWA

Słoik selera konserwowego, po puszce ananasa i kukurydzy, słoik marchewki konserwowej, duży por, 5 jajek ugotowanych na twardo, 10 dag szynki, mały słoik majonezu, sól, pieprz


Sposób przyrządzania
Warzywa konserwowe i ananasa osączyć z zalewy. Umytą jasną część pora pokroić w krążki, plastry ananasa w niewielkie kawałki, jajka i szynkę - w kostkę. W głębokiej szklanej salaterce ułożyć warstwami: seler, kukurydzę, ananasa, por, marchewkę, jajka i szynkę. Sałatkę wstawić na kilka godzin do lodówki. Przed podaniem polać majonezem.

SMACZNEGO
napisał/a: samsam 2006-09-02 11:53
Asiu, ale tam nawet nie poczujesz kurczaka. Przecież to tylko jakieś aromaty. A czy inne można - nie wiem.