Jaką kawę pijecie?

napisał/a: Madzia_21 2007-07-06 14:22
Wydaje mi się,że takiego tematu nie było.Jeśli był,to proszę o przeniesienie.
Jaką kawę pijecie?Z cukrem,słodzikiem, a może gorzką?Czarną,z mleczkiem,a może ze śmietanką?
Ja najbardziej lubię Maxwell house rozpuszczalną,tą z brązową etykietką. Czasem ze śmietanką lub mleczkiem,a czasem czarną.Zależy od dnia. I z odrobiną słodziku.
napisał/a: magdula2 2007-07-06 14:27
ja preferuje nescafe gold rozpuszczalna - inne pije z mniejszym smakiem :) w duzym kubku 2 lyzeczki kawy, 1 lyzeczka cukru i 1/3 kubka to mleko :D
napisał/a: marteczka3 2007-07-06 14:46
definicja dobrej kawy... 7/25/25
7g dobrej kawy
25 sekund zaparzania
25 ml

czyli krótko mówiąc espresso :)


Dzień obowiązkowo zaczyna się u mnie od cappuccino - trochę większa filiżanka, najchętniej chiaro (czyli sporo mleka), zimą proszę żeby było ben caldo , bo standardowa temperatura cappuccino to 65 stopni.

A reszta dnia upływa pod znakiem niesmiertelnego 7/25/25, dostępnego wszędzie, z dobrym slowem, usmiechem, dużą ilością cukru i najczęściej pogawędką o byle czym.

Boże, jak ja kocham mieszkać w kraju gdzie tak się podchodzi do kawy! Co się nawalczę w barach i kawiarniach w Krakowie, to też moje, a ile to tam kosztuje! W Polsce slowo daję, kawa kosztuje do trzech razy tyle co tu!
napisał/a: samsam 2007-07-06 15:02
Obecnie nie piję kawy, ale wcześniej piłam zazwyczaj kawę rozpuszczalną. Najbardziej smakuje mi kawa gold lub mild, są łagodne, niezbyt gorzkie w smaku.
Piłam ze słodzikiem i oczywiście dużą ilością mleka.
Bardzo lubię też kawę z ekspresu lub z zaparzacza. Uwielbiam aromat takiej kawy. Rozpuszczalna tego nie ma.
napisał/a: Patka2 2007-07-06 15:13
wogule nie pijam kawy :P
Nie smakuje mi :)
napisał/a: kasia_b 2007-07-06 16:23
życie bez kubka kawy z rana to nie życie
ja łyżeczka kawy rozpustnej, 3/4 wody, mleka do pełna czasem w chwili rozpusty i wielkiej potrzeby 1 łyżeczka cukru ale koniecznie brązowego
lubię nescafe, krononga zielonego i złotego ale ostatnio naj naj naj mi smakuje jacobs velvet - no dla mnei mój smak, nie lubię tchibo - bo kakaowe, maxwell house bo kwaśna, jakobsy znośne
ja z resztą wszystko co kawowe mogę jeść i pić - napoje, cappucina, drinki, ciasta, desery, cukierki - co mają z kawą to zawsze moje
napisał/a: Madziulka1 2007-07-06 18:58
U mnie to zalezy od tego czy chce mi sie parzyc w ekspresie czy nie , bo jak nie to najczesciej pije rozpuszczalna Neske Nienawidze fusiatki
napisał/a: Anula22.12 2007-07-06 19:15
ja pije rozpuszczalna bez cukru ale z mlekiem bo ze smietanka nie lubię mozę byc rowniez jakas mielona
napisał/a: Butterfly1 2007-07-06 21:14
rozpuszczalna kawa z 1 słodzikiem i mnóstwem mleka 0,5%
napisał/a: kobietka Swiss 2007-07-06 21:18
Oh...o kawie mozna wiele mowic.
Ja pije kawusie tylko i wylacznie z ekspresu z mlekiem i cukrem albo tez rozpuszczalna Neske
Sypanej lub innaczej pazonej kawy nigdy w zyciu sie nie napije
napisał/a: Kinia 2007-07-06 21:44
Ja nie piję kawy co najwyżej cappuccino.
napisał/a: iwa2 2007-07-07 07:41
ja też nie piję kawy, chociaż ostatnio zdarza mi sę wypić taką 3 w 1