Zdrowe i mniej zdrowe odżywianie

napisał/a: ~gość 2013-03-16 10:18
Cczarnula napisal(a):Szukałam konkretnego artukułu,że jogurty są niezdrowe..moze wy mi taki podsuniecie?Jemy ich duzo z mezem i bylismy przekonani,ze dobrze robimy.


właśnie też chciała bym coś na ten temat typowo naukowego przeczytać, bo całą ciąże jechałam na jogurtach i też myślałam, że dobrze robię ale okazuję się, że źle myślałam. Swoją drogą miałam na studiach i interne i dietetykę i parę innych dziedzin medycznych(studiuję kierunek medyczny ) i słyszałam różne rzeczy ale o jogurtach nikt mi nic nie mówił albo ja nie słuchałam.
napisał/a: ~gość 2013-03-16 10:34
Intermarche napisal(a):właśnie też chciała bym coś na ten temat typowo naukowego przeczytać, bo całą ciąże jechałam na jogurtach i też myślałam, że dobrze robię ale okazuję się, że źle myślałam. Swoją drogą miałam na studiach i interne i dietetykę i parę innych dziedzin medycznych(studiuję kierunek medyczny ) i słyszałam różne rzeczy ale o jogurtach nikt mi nic nie mówił albo ja nie słuchałam.
O wlasnie czyli nie tylko ja mam "wątpliwosci"
napisał/a: chickadee 2013-03-16 13:05
My też jemy jogurty i często te właśnie "niezdrowe" z kawałkami owoców i dodatkiem cukru, bo naturalnych nie lubimy ale jakoś nie popadamy w paranoje. Wszystko w dzisiejszych czasach jest na chemii, nawet jak zasiejesz w ogródku marchewkę, to w większości nawozisz ją, nie tylko naturalnym nawozem ale i sztucznym, żeby urosła a nie była wielkości małego palca u dłoni i robaczywa.
napisał/a: Iria 2013-03-16 13:24
Mi dietetyczka odradzała jogurty i wszystko co jest na bazie mleka.

A tak w ogóle ja dalej uważam i zdania nie zmienię, że w ciepłym klimacie zupełnie inaczej ma się ochotę jeść niż przy -20 stopniach, które funduje nam zima. Naturalnie wybieramy produkty bardziej kaloryczne, bo tłuszcz chroni nas przed zimnem. Mam porównanie, bo mieszkałam na południu Francji, a wcześniej w Szwecji.

Myślę, że większość osób tak ma, że odżywia się inaczej w lecie niż w zimie i nie chodzi tutaj tylko o dostępność warzyw/owoców, ale właśnie o pogodę, klimat, temperaturę.
napisał/a: ~gość 2013-03-16 13:30
Iria napisal(a):Mi dietetyczka odradzała jogurty i wszystko co jest na bazie mleka.
a jak to uzasadniła?
napisał/a: Iria 2013-03-16 13:46
vanilla, już kiedyś o tym tutaj pisałam.
Ogólnie mleko nie wpływa korzystnie na układ pokarmowy, powoduje m.in. zatwardzenia, problemy z wypróżnieniem, bóle brzucha (i nie chodzi tutaj o typową nietolerancję laktozy). Faktycznie jak odstawiłam wszystko, co mleczne, moje problemy minęły jak ręką odjął. Wystarczy poobserwować siebie, czasami po zwykłej kawie z mlekiem czułam taką ciężkość na żołądku. Niby nic, ale kto by pomyślał, że niewinny jogurt może coś takiego powodować. Odstawiłam nabiał na miesiąc i czułam się rewelacyjnie, niestety ciężko się pilnować, bo mleko choćby w proszku jest w wielu produktach. Oczywiście jak po miesiącu napiłam się kakao, to myślałam, że z ubikacji nigdy nie wyjdę
Poza tym zbyt duża ilość białka nie jest polecana kobietom ponieważ powoduje zatrzymywanie wody w organizmie i niestety, ale produkty mleczne często współodpowiedzialne są za cellulit wodny.

Moja znajoma poszła kiedyś do lekarza-dietetyka, opowiedziała mu o tym co je i jak się odchudzała bezskutecznie do tej pory... lekarz jej wprost powiedział "No na jogurtach to pani nie schudnie".
napisał/a: ~gość 2013-03-16 14:00
A racja, pytałam Cię o to :)
Iria napisal(a):Ogólnie mleko nie wpływa korzystnie na układ pokarmowy, powoduje m.in. zatwardzenia, problemy z wypróżnieniem, bóle brzucha (i nie chodzi tutaj o typową nietolerancję laktozy). Faktycznie jak odstawiłam wszystko, co mleczne, moje problemy minęły jak ręką odjął. Wystarczy poobserwować siebie, czasami po zwykłej kawie z mlekiem czułam taką ciężkość na żołądku.
ja mam na odwrót, teraz luteina wywołuje u mnie momentami zaparcia - kawa z dużą ilością mleka pięknie działa
napisał/a: Iria 2013-03-16 14:13
vanilla, to, że mleko jest przeczyszczające to nie jest jego atut... tzn., że coś nie tak działa.

[ Dodano: 2013-03-16, 14:14 ]
a z drugiej strony ja nie jestem dobrym przykładem, bo wróciłam do mleka.. może nie w takich ilościach jak kiedyś, ale często jem jogurty, kawę z mlekiem już rzadziej. Po prostu nie potrafię odpuścić sobie jogurtów, serów, serków...
napisał/a: ~gość 2013-03-16 14:15
Iria napisal(a):vanilla, to, że mleko jest przeczyszczające to nie jest jego atut... tzn., że coś nie tak działa.
przecież wiem, głupia nie jestem ;)nie trawię laktozy. Ale też nie można powiedzieć, że mnie czyści, po prostu muszę iść do wc ale nie biegam.
napisał/a: Itzal 2013-03-16 15:59
napisal(a):Ale z tego co wspominałaś to słodzik jest podobno OK a Ty się go wyrzekasz

w życiu nie pisałam, że słodzik jest ok, bo w życiu słodzika nie używałam Ma aspartam,co nie każdemu służy, a jest w kazdym produkcie light- dlatego te produkty mają taki plastikowy smak, i dlatego nienawidzę wszystkiego co light, bo smakuje fuuu. Cukier biały jest bielony wapnem gaszonym i kwasem siarkowym, lepiej słodzić miodem albo brudnym cukrem brązowym



errr napisal(a): my za zdrowo nie jemy

my też, bo trzeba by chyba własną farmę założyć Jemy zdrowiej niż większość, ale to jeszcze nie to.....

vanilla napisal(a):jako że Itzal niemięsna




ehhhh, czytanie, czytanie, czytanie Jakbym była bezmięsna, to bym nie pisała, że lubię jamona i filet wołowy lekko krwisty - moje zdania ze strony wcześniej


Jest w internecie taki filmik "Jedzenie ma znaczenie", pierwszy z brzegu przykład. I jest ich dużo więcej, ale nikogo nie interesuje, żeby ludzie to oglądali, bo wtedy to wszystko, co nam reklamy wciskają , zobaczymy w zupełnie innym świetle
No ale to już OT do potęgi, więc już siedzę cicho
napisał/a: ~gość 2013-03-16 17:29
Itzal napisal(a):ehhhh, czytanie, czytanie, czytanie Jakbym była bezmięsna, to bym nie pisała, że lubię jamona i filet wołowy lekko krwisty - moje zdania ze strony wcześniej
takie ilości mięsa jak jesz to dla mnie jesteś bezmięsna ale ok, rosołek do mrożenia mięsny w takim razie rozumiem chcesz, więc po prostu ugotuj rosół na czym chcesz, zredukuj i reszta opisana wyżej ;)
napisał/a: ~gość 2013-03-16 19:35
Itzal napisal(a):Cukier biały jest bielony wapnem gaszonym i kwasem siarkowym
Gdzie Ty to wyczytałas?