Czy opłaca się sadzić warzywa?

napisał/a: Wrona 2009-09-19 21:45
Ja zawsze miałam koło domku jakieś grządki i teraz nie wyobrażam sobie, żeby mogło zabraknąć w moim przyszłym ogrodzie własnych malin, fasolki, groszku, cebulki itp... Bo swoje to swoje! No chyba że ktoś kompletnie nie ma czasu ani serca do uprawiania poletka, to zamiast się z nim męczyć lepiej po prostu kupić wszystko w sklepie :)
napisał/a: szprycha1 2009-09-19 22:07
Ja mieszkajac w Polsce zawsze mialam ogrodek i zawsze bylam szczesliwa jak rano moglam wyjsc i zerwac wlasne pomidorki czy ogorki i nadal jestem szczesliwa kiedy jade do rodzicow i moge wlasnie zerwac wlasne.
Wrona napisal(a):Bo swoje to swoje!

i tez tak uwazam :)
napisał/a: bgreen 2015-01-18 23:23
Uprawianie własnego ogródka warzywnego nie jest opłacalne, ale raczej nie o opłacalność tu chodzi tylko o satysfakcję z własnych plonów :)
napisał/a: Misia7 2015-01-20 14:14
Własny warzywniak to świetna sprawa. koszta bardzo małe w porównaniu z kupowaniem w sklepie. O jakości nie wspomnę. Ten kto hodował swoje warzywa wie o czym piszę.
napisał/a: krosagro 2015-04-10 14:31
Warzywa z własnego ogródka są najlepsze :) Ponadto dobrym rozwiązaniem mogą stać się tunele foliowe, ogrodowe czy ogrodnicze. Pozwalają one na skuteczną uprawę świeżych owoców, warzyw, kwiatów oraz roślin przez cały rok. Ilość plonów z uprawy tunelowej jest znacznie wyższa od tradycyjnej uprawy na otwartej przestrzeni. Inną zaletą uprawy tunelowej jest wysoka jakość zbieranych plonów. To wszystko można osiągnąć w relatywnie krótkim okresie czasu.

[mod:reklama usunięta]
napisał/a: nastka321 2015-04-14 16:04
Zawsze mi się marzył własny ogródek z którego bym mogła jeść zdrowe warzywa:)
napisał/a: jatuwysiadam 2015-04-24 20:01
uprawiam własne warzywa w ogródku i bardzo to sobie cenię. Nie z powodu opłacalności, bo warzywa w sezonie można kupić na grosze, ale z powodu cąłkowitego braku chemii w moich warzywach.
napisał/a: Nadiya1 2015-05-04 19:14
jatuwysiadam napisal(a):ale z powodu cąłkowitego braku chemii w moich warzywach.

Amen
napisał/a: renowa24 2015-05-11 21:27
Chemii to się raczej całej nie pozbędziemy przy tym stopniu zatrucia środowiska. Szczególnie w dużych miastach. Ale własne nie są przynajmniej przeazotowane, o ile nie przesadzimy z nawozami. Osobiście lubię jak w moim ogrodzie rośnie coś do zjedzenia. Dotyczy to nie tylko warzyw. A samo dłubanie w ziemi pomaga mi odreagować codzienny stres. I to jest ten zysk z uprawy.
napisał/a: SywiaM 2015-07-24 23:38
Ja też przychylam się do opinii, że warto. Sama uprawiam warzywa już od kilku lat, głownie ze względu na dzieci i mam pewność, że wiem co im podaję i jakie [reklama usunięta] stosuję. Ziemia jest u mnie bardzo wysokiej klasy to i jarzyny się udają:)
napisał/a: jatuwysiadam 2016-01-22 11:29
Warto, dla zdrowia, satysfakcji i trochę szpanu (vide mój nowy tunel foliowy) :)
annu_ma
napisał/a: annu_ma 2018-05-28 10:14
Nie ma absolutnie żadnych powodów, żeby nie sadzić sobie czegokolwiek. Warto jednak wiedzieć jak wybierać warzywa i owoce. Wiadomo, jeśli mieszka się blisko jakiejś fabryki, czy czegokolwiek co może powodować duże zanieczyszczenia, to wszystko co się zasadzi może być wątpliwej jakości.

__________________________________________________________
http://gazetka-lewiatan.pl/jak-wybierac-warzywa-i-owoce/