Galeria zdjęć na klatce schodowej

napisał/a: errr 2016-02-10 19:46
Wzięłam się wreszcie za odnowienie klatki schodowej no i chciałabym sobie na niej zrobić galerię zdjęć.
Potrzebuję jednak trochę inspiracji:)
Moja klatka to długi śledź na jakieś 20 stopni, ciemno na niej jak w piwnicy ale z tym sobie poradzę :)

Macie może gdzieś w folderach przykłady pięknych galerii?
napisał/a: dagsam 2016-02-10 23:01
Mi wpadly w oko ramki które będą w biedrze Ala wywieszone pranie, nie wiem czy na stronie biedronki juz są ale na opiniodajnia widać;)
napisał/a: muslina 2016-02-11 11:53





tu już pojechane: :D

choć nie mówię, że głupie, bo może to wyglądać super w zależności od wnętrza :)



Jaki masz/chcesz mieć kolor ścian? Otwarta klatka czy korytarz wąski?


Chyba wybitnie nie da się zaszaleć, jedynie z kolorystyką ścian i ramek ;) żeby dobrać styl- bardziej vintage, nowoczesny, brązowy- taki w starym, kowbojskim klimacie, może czerwona ściana i białe ramki? Najlepiej to różnej wielkości a pomiędzy nimi jakiś elemencik- literka, napis ('np. "w tym domu mówimy prawdę, popełniamy błędy, mówimy przepraszam, dajemy drugą szansę, umiemy się bawić, wybaczamy, jesteśmy cierpliwi, kochamy.") Ściany masz tapetowane, obite czymś czy malowane?


i małe wskazówki:











takie moje luźne interpretacje jako przyszły architekt ;)

[ Dodano: 2016-02-11, 11:55 ]
doczytałam że długa i ciemna :) ale schemat jest w sumie jeden :)

ja bym chyba ciemną klatkę zostawiła w ciemnych tonacjach- biel wcale jej jakoś wybitnie optycznie nie rozjaśni, a brąz, szarość stworzy taki fajny klimat + drewniane ramki. Albo białe dla kontrastu ;)
napisał/a: errr 2016-02-11 17:22
ooooo fajne te wskazówki :)

U mnie jest długi zamknięty korytarz, taki na 20 schodków. Teraz jest tam problem z oświetleniem ale myślę, żeby dołożyć dwa punkty oświetleniowe na ścianę. Nie wiem czy dawać foty z dwóch stron czy z jednej. Klatka jest wąska, po pijaku wszyscy sie obijają więc chyba jednak zostaje jedna strona.
Ze schodów teraz zdzieram starą, brązową emalię, zedrę to do struktury drewna i pomaluję na jakiś ciemniejszy kolor bejcą. Do tego ściany jasnoszare no i dwa lub trzy punkciki świetlne.. :) Początkowo chciałam kupić parę większych antyram ale podobają mi się rozwiązania z dwóch ostatnich obrazków. Tylko jak to zrobić żeby nie przesadzić ani z ilością ani z rozmiarami