Ile kosztuje życie?

napisał/a: mała_czarna 2016-06-23 13:42
lisbeth25 napisal(a): Gdybyśmy szukali miejscówki na wypad w góry, to pewnie nasze wymagania byłyby sporo mniejsze.


aaa, myślałam, że macie w planach łażenie po górach :)

lisbeth25 napisal(a):jak mieszkamy tu już 3 lata, to to jest 4 podwyżka


dużo Wam podnieśli?
napisał/a: lisbeth871 2016-06-23 13:50
mała_czarna napisal(a):aaa, myślałam, że macie w planach łażenie po górach

nie, nie
Choć koszty byłyby sporo mniejsze, bo wtedy za cel obralibyśmy schroniska.
Chętnie bym pochodziła, ale mnie jest teraz potrzebny odskok i relaks, także jedziemy zaliczyć aquapark, pospacerować co najwyżej po gubałówce (no chyba że się porwiemy na kasprowy), zjeść w dobrych knajpach Taka 4-dniowa randka
Na rocznicę myślimy o termach w Białce

mała_czarna napisal(a):dużo Wam podnieśli?

o 5 zł
Niby nie jakaś spora kwota, no ale... ZNOWU podwyżka
napisał/a: Katherina 2016-06-23 13:55
My mamy ubezpieczenie dodatkowe, jak je mam od 3 lat, tak nam się jeszcze nie zdarzyło, żeby musieć za coś dopłacić (oprócz ceny szczepionek). Po urodzeniu M wybraliśmy pakiet lepszy jeszcze, to wizyty domowe mamy w cenie. Jestem spokojniejsza.

U nas podstawowym składnikiem wydatków wakacyjnych będzie fotelik samochodowy dla M, coś tak czuję

A czynsz u nas ostatnio 4 lata temu podnosili.
napisał/a: aduuus03 2016-06-23 14:37
My odebraliśmy mieszkanie w poniedziałek i okazało się, że chcą 3 zł za metr i 66 z garaz. A na początku była mowa o 2,4/c czynsz i 20 złotych/garaz.

Ciekawa jestem, jak będą wyglądały inne opłaty.
napisał/a: asieczka92 2016-06-23 15:03
Sofi napisal(a):. Mi mąż zrobił ostatni zapas w Niemczec
faktycznie lepszy?
U nas ostatnio króluje
wanilia i olejek cytrynowy
Rubyy napisal(a):Lekarze wszyscy na ubezpieczenie, klinika leczenia nieplodnosci tez, w aptece dzieci do lat 18 wszystko co na recepte darmowe, a dorosli tez nie maja co narzekac bo leki na recepte jak antybiotyki, leki na tarczyce itp 5 euro... nawet za progesteron czy zastrzyk na pekniecie placilam az 5 euro... a za zastrzyki na stymulacje 10 euro...

Sofi napisal(a):A jak u was wyglądają koszty zdrowotne? Chodzicie do lekarzy prywatnie?
Rzadko ale się zdarza, głównie stomatolog
lisbeth25 napisal(a):jak mieszkamy tu już 3 lata, to to jest 4 podwyżka

lisbeth25 napisal(a):Taka 4-dniowa randka
Na rocznicę myślimy o termach w Białce
fajnie :D
aduuus03 napisal(a):My odebraliśmy mieszkanie w poniedziałek i okazało się, że chcą 3 zł za metr i 66 z garaz. A na początku była mowa o 2,4/c czynsz i 20 złotych/garaz.
fajnie się zaczyna

my ten miesiąc zaliczamy na całkowitym debecie...P. dziś pójdzie dolary wymienić P. jeździ moim samochodem bo moje ma jeszcze trochę paliwa,bo Jego to już na oparach a ja rowerm musimy się ogarnąć bo grozi nam bankructwo
napisał/a: Sofi 2016-06-26 19:40
asieczka, moim zdaniem lepszy trochę
A co do debetu to nic nie mów. W tym miesiącu wygenerowaliśmy koszty za normalne 2miesiące, nie wiem jakim cudem.

Rubyy, softlan też bardzo lubię, a na tego vernela zawsze tylko patrzę
napisał/a: Sofi 2016-06-26 19:50
Rubyy, ja w ogóle mam manię pachnących ubrań jak biorę pramie do ręki to zawsze wącham
Skoro polecasz to wypróbuję ten fioletowy
napisał/a: asieczka92 2016-06-27 11:27
Rubyy napisal(a):nawet nastolatki poki nie skoncza 18 lat maja antykoncepcje (tabletki) darmowe...
nieźle
Sofi napisal(a):A co do debetu to nic nie mów. W tym miesiącu wygenerowaliśmy koszty za normalne 2miesiące, nie wiem jakim cudem.
my też minimum 2 miesięczne dramat na szczęście P. dziś dostanie wypłatę uff :P

co powiecie na temat dzbanka na wodę z filtrem brita ?
napisał/a: malwinka89 2016-06-27 11:33
asieczka napisal(a):co powiecie na temat dzbanka na wodę z filtrem brita ?
mam, polecam nie zbiera się tyle kamienia w czajniku
napisał/a: asieczka92 2016-06-27 12:00
a na ile te wkłady wystarczają?

a zwykła kranówka nadaje się do picia bez gotowania z tego czajnika?
napisał/a: malwinka89 2016-06-27 13:20
asieczka napisal(a):a na ile te wkłady wystarczają?
miesiąc
asieczka napisal(a):a zwykła kranówka nadaje się do picia bez gotowania z tego czajnika?
tak, taką pijemy
napisał/a: Misiowa1 2016-06-27 14:36
Rubyy napisal(a):tak nadaje się, ale jedni pija a inni mowia ze nie smakuje, wiec zdania podzielone...

ja mogę spokojnie ją pić a mój mąż nie jest w stanie- mówi, że leci mu kranówką.
jeśli chodzi o wodę mineralną, to my pijemy tylko żywca. inne nam nie podchodzą.

Zostało 1,5 tygodnia do wypłaty i jesteśmy 600zł do przodu ale boję się, że wszystko pójdzie na imprezę urodzinową, która jest w sobotę a chciałam, żeby dorzucić z tego miesiąca do wakacji