jak pozbyć sie pleśni ze ścian

napisał/a: kasiek263 2013-11-22 15:08
Nie doczytałam czy jest taki sam temat więc postanowiłam założyć nowy.
z racji tego że mieszkamy z mężem w Belgii, a są tu takie warunki a nie inne czyli ciągle pada na dworze, jest wilgotno, w mieszkaniach nie ma żadnej wentylacji jedynie otwarte okno i dlatego tez mimo że mamy cały czas otwarte okno w łazience wyszedł nam grzyb na ścianie który wyhodowała poprzednia lokatorka :( wczoraj z mężem starliśmy odchodzące warstwy farby wraz z tynkiem i fragment ściany jest pod spodem biały tylko mokry. może podpowiecie jakimi domowymi sposobami można pozbyć się tego paskudztwa z domu
napisał/a: ~gość 2013-11-22 17:24
Nie znam domowych sposobów, z tego co mnie na studiach uczyli, to trzeba dość dogłębnie to wyplenić chemią, żadnymi domowymi sposobami :/
napisał/a: anka0611 2013-11-22 19:40
kasiek26, poproś kogoś z polski aby kupił i wysłał Ci https://www.google.com/search?q=sayo&rls=%7Bmoz:distributionID%7D:%7Bmoz:locale%7D:%7Bmoz:official%7D&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=mKSPUv_UA4H_4QTc34GAAg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=508&dpr=1#q=preparat+na+ple%C5%9B%C5%84+savo&rls=%7Bmoz:distributionID%7D%3A%7Bmoz%3Alocale%7D%3A%7Bmoz%3Aofficial%7D&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=z5cU4yrGnFds5M%3A%3B-cvgDGplSxQ5tM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bdsklep.pl%252Fgfx%252F600x600%252F8594005390225-savo-500ml-srodek-przeciw-plezni-i-grzybom.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bdsklep.pl%252Fsavo-500ml-srodek-przeciw-plesni-i-grzybom%252Cid-1027%3B600%3B600 nie jest drogi (coś ok 20 zł chyba) a skuteczny.
napisał/a: LipcowaŻonka 2013-11-22 20:34
z tego co ja słyszałam grzyba nie da się zwalczyć do końca nie niszcząc ścian. jak już powstała grzybnia to będzie się to odtwarzalo
napisał/a: bubamag 2013-11-22 20:44
Oj ja mam pokój który remontowałam po moich siostrach( w sensie odremontowałam po swojemu) ... :) i powiem tak kąty rogi czy jak to nazwać po prostu ściany w gorach górnych były czarne.... było lato wywietrzyłam pokój na maxa non stop drzwi balkonowe były otwarte spryskałam jakimś preparatem wszystko ściany sufit... nie pamiętam jak sie to zwało ale kupiłam to w sklepie z farbami (wiem że miało czerwono-białą naklejkę na opakowaniu) i pamiętam że przy tym spryskiwaniu miałam porządną szmatke zaciśniętą przy twarzy bo bym się chyba udusiła i zostawiłam to wsio do wyschnięcia... potem normalnie malowanie i do tej pory nie zapeszając nie wyszło nic po 2 latach... a pokój nie był dodatkowo ocieplany, w zimie mam w pokoju jakieś 15 stopni więc szału nie ma... Po prostu najlepiej kupić najmocniejszy środek i próbować...
napisał/a: LipcowaŻonka 2013-11-22 20:47
gaguska napisal(a):w zimie mam w pokoju jakieś 15 stopni więc szału nie ma.


ojjj ja chyba bym zamarzła, jestem ciepłolubna
napisał/a: bubamag 2013-11-22 20:58
LipcowaŻonka napisal(a):
ojjj ja chyba bym zamarzła, jestem ciepłolubna


Ja niestety musze wytrzymywać.. zresztą dzisiejszy przykład wróciłam do domu jakieś pół godziny temu pierwsze co to odpowietrzanie grzejnika... w całym domu 20 stopni jak nie więcej u mnie około 15...;/
napisał/a: karolaEDE 2013-11-23 09:58
Zależy jaki to "grzyb", ale jest do tego taki specjalny preparat - nie pamiętam teraz niestety nazwy ale dość znany więc na pewno znajdziesz w necie :) No i trzeba osuszyć też ścianę, bo bez tego za jakiś czas niestety może się znów pojawić...
napisał/a: ~gość 2013-11-23 10:41
gaguska napisal(a):a pokój nie był dodatkowo ocieplany, w zimie mam w pokoju jakieś 15 stopni więc szału nie ma..
no to właśnie dobrze, że nie był ocieplany, ale grzyb może wyjść i po dluższym czasie. Mam nadzieję, że teściom będzie się dało przemówić do rozsądku, bo tak jak Lipcowa napisała
LipcowaŻonka napisal(a):grzyba nie da się zwalczyć do końca nie niszcząc ścian. jak już powstała grzybnia to będzie się to odtwarzalo
.
karolaEDE napisal(a):Zależy jaki to "grzyb", ale jest do tego taki specjalny preparat - nie pamiętam teraz niestety nazwy ale dość znany więc na pewno znajdziesz w necie No i trzeba osuszyć też ścianę, bo bez tego za jakiś czas niestety może się znów pojawić...
co rozumiesz pod "zależy jaki to grzyb"? :) Niezależnie od gatunku grzybnia przechodzi do głębokich warstw ścian i osuszenie ściany i spryskanie powierzchniowo nie pomoże na stałe jeśli ściana jest przerośnięta. Chyba, że nas na studiach oszukano ;)
napisał/a: ~gość 2013-11-23 13:37
uesli na zwyklej farbie na scianie to pufas, ale trzeba co kilka lat powtarzac.
jeski na olejnej farbie czy silikonowej to wystarczy przetrzec szmatka (mam tak na suficie w lazience)
napisał/a: ~gość 2013-11-23 13:52
a co z grzybnią pod spodem?
napisał/a: bubamag 2013-11-23 15:47
Nie zwalczysz grzyba skutecznie jeśli nie zwalczysz go do końca i nie zrobisz tego dokładnie... Ja wcześniej stostowałąm jakieś preparaty co z tego jak grzyb wracał non stop miałam z tym problem i latałam jak głupia ze ściereczką... dopiero jak dobrze wysuszyłam ściany spryskałam pomalowałam pokój i nie mam odpukać w ani jednym rogu.. już 3 rok.. ;/ więc chyba coś podziałało.. ale spryskałam kilka razy co najmniej tydzień pokój był nieużywany...