Na co zwracacie uwagę kupując pralkę?

napisał/a: pannamloda44 2014-10-14 10:33
Moja pralka umarła po kilkunastu latach użytkowania. Teraz firmy oferują wiele różnych bajerów - co warto mieć, a co jest zbędne? Zastanawiam się na przykład nad praniem parowym - warto to mieć? Poproszę o wskazówki jak dobrze kupić pralkę. Z góry dziękuję!
napisał/a: errr 2014-10-14 14:16
na cenę
napisał/a: Jusik 2014-10-14 16:14
errr, zdecydowanie racja, cena i tylko cena :) im droższa tym niekoniecznie będzie działać dłużej i lepiej ;) ja mam w domu Boscha i działa od 4 lat bez zarzutu (tfu tfu) a w mieszkaniu mamy Samsung EcoBubble tę tańszą
napisał/a: errr 2014-10-14 17:22
nowe pralki są tak zrobione żeby się zepsuć po gwarancji dlatego wolę kupić tanią i po tych conajmniej 5 latach wymienić na nową, lepszą i też tanią:)
ale gdybym miała kasy jak lodu, miała jakieś zachcianki to bym kombinowała z funkcjami choć nie wiem czy bym je kiedyś użyła. Co kto lubi.

Do mieszkania kupiliśmy takie za 641 zł
http://www.beko.com.pl/produkt/577/wmb_61011_pl_n
napisał/a: barbss 2014-10-14 18:48
Cena to ważna rzecz, ale też musisz się zastanowić jaką chcesz mieć ładowność, jakie programy Ci się przydadzą (warto brać modele z krótkimi programami, moja lg ma program 30 minutowy, super do odświeżenia nie za bardzo zabrudzonych ubrań), jaką ma klasę energetyczną i klasę wirowania
napisał/a: Valkiria_ 2014-10-14 18:57
Cena i firma, na której polegam od lat. W domu rodzinnym mam indesita za 900 zł która kupiłam gdy byłam w ciąży - pralka ma 9 lat, naprala się mnóstwo i działa bez zarzutu i bez jednej awarii. Do nowego wspólnego mieszkanka kupiliśmy również indesit, tyle że za 1000 zł. Jest świetna, prosta w obsłudze, działa bez zarzutu (odpukac), no i jest bardzo zgrabna zważywszy na pojemność (nie jest głęboka ani szeroka a mieści 8 kg). Klasa energetyczna (a++) sprawia że zjada niewiele prądu. Ta wcześniejsza która mam w rodzinnym domu miała dużo niższa klasę. jest też wiele funkcji których używam na co dzień (do prania firan i zasłon program który nie mnie ubrań, do codziennego prania funkcja eco time która mocno obniża czas prania (najniższy czas to 35 min).
napisał/a: pannamloda44 2014-10-15 10:10
Dzięki za cenne wskazówki. Co do klasy energetycznej to widziałam taką A+++-40% z Lg - może opłaca się kupić drożej a potem za prąd płacić mniej? No i miała 12 kg, mogłabym więcej wyprać za jednym razem. errr, właśnie ja myślałam o wydatku na lata (moją starą miałam bardzo długo i nic się nie psuło po upływie gwarancji). Co 5 lat kupować nową to tak kiepsko...
napisał/a: Basta 2014-11-07 14:11
Powiem szczerze,że nigdy nie kupowałam pralki i nie wiem na co zwracać uwagę :P oczywiście mam pralkę Siemensa [reklama usunięta] ale dostałam ją od męża jak poprzednia nam padła,akurat tak się złożyło,że miałam wtedy urodziny i przy okazji rocznica ślubu.Oby takie były częściej...oczywiście nie już w postaci pralki :D
napisał/a: atka 0109 2014-11-07 18:16
W naszym przypadku głębokość (szerokość) pralki, bo szukaliśmy takiej, którą można "zamknąć" w szafie, ale nie stricte do zabudowy Z tych, które się nadawały wybraliśmy najtańszą.