Ogród

napisał/a: basia1125 2010-07-31 16:46
Temat Dom i ogród jest zablokowany, więc zakladam nowy, ogólny temat: ogród

Moje mebelki ogrodowe.
Zlożylam na razie tylko dwa krzesla, bo więcej mi nie potrzeba

I na dokladkę moje pomidorki
napisał/a: Misiaq 2010-07-31 17:04
basia1125, fajniusie mebelki
A z jakimi przygodami kupione
napisał/a: basia1125 2010-07-31 17:24
misiaq napisal(a):A z jakimi przygodami kupione

Hahaha, ale jak nie wiedzialam gdzie jestem, to mi wcale już nie bylo tak wesolo.
W ostateczności plan byl taki, że zadzwonie po jakąś takówkę, wytlumaczę jak wyglądal parking i każę się tam zawieźć
napisał/a: beatka950 2010-07-31 17:27
basia1125, super ten stoliczek z krzesłami zawsze można sobie wyjść posiedzieć i pomidorki
napisał/a: Luuucy 2010-07-31 21:00
basia1125, fajowy komplecik. miłego użytkowania
a pomidorki to te koktajlowe miniaturki? - chciałam takie do donicy - no ale w tym roku już niestety nie zdążę. dobrze, że są w sklepach.
napisał/a: ~gość 2010-07-31 21:44
basia1125, świetne mebelki, stół super, krzesła na pewno wygodne
a i pomidorki masz, ja mam 5 krzaczków na nich już 12 pomidorków, tylko coś czarnieją nie wiem czemu może jakaś zaraza na nie weszła, abo za mokro mają.

muszę zrobić zdjęcia moich słoneczników ozdobnych jak zakwitną, normalnie jestem z nich dumna, już zakwitły 2, a posiałam 2 paczki
napisał/a: basia1125 2010-08-01 15:24
Luuucy napisal(a):a pomidorki to te koktajlowe miniaturki

Akurat te chyba nie sa koktajlowe, tylko jakas inna odmiana ale tez male.
Mam dwa krzaczki tych i dwa koktajlowych.
Do tego chyba z 7 czy 8 jeszcze malutkich krzaczków, które mi wyrosly z nasionek.

A propos pomidorków:
Maja bardzo duzo owoców i caly czas maja jeszcze kwiatki.
Zastanawiam sie czy nie oberwac troche kwiatków, zeby odciazyc rosline?
Co myslicie?

A stolik fajny, krzeselka wygodne, musze tylko je jeszcze natrzec olejem do drewnianych mebli i juz bedza super.
napisał/a: Misiaq 2010-08-01 19:22
basia1125 napisal(a):Zastanawiam sie czy nie oberwac troche kwiatków, zeby odciazyc rosline?
Co myslicie?
Mój tata (specjalista od domowej uprawy pomidorów ) obrywa kwiaty w pewnym moencie, ale tak na prawde nie wiem ani po co to robi ani dokładnie w którym momencie
Chyba nie pomogłam za bardzo
napisał/a: basia1125 2010-08-01 20:01
misiaq napisal(a):Chyba nie pomogłam za bardzo

nie no, pomoglo, bo zapewne wlasnie po to, zeby nie bylo za duzo.
napisał/a: Misiaq 2010-08-01 20:05
basia1125, jak pojade do rodziców to dopytam
napisał/a: ~gość 2010-08-02 08:44
Basia o uprawie pomidorków nic nie pamietam ale wiem że sie obrywa w pewnym momencie kwiaty( nie wiem kiedy dokładnie) i wiem po co sie je obrywa.
To samo robi się w przypadku innych roślin, np. jabłoni czy gruszy.
Słuzy to temu żeby -obrazowo- roślina "nie rozdrabniała się", nie produkowała duże liczby owoców, za to małych i kiepskiej jakości.
Obrywanie (o ile przeprowadzone we właściwym momencie) da ładne duże owoce.
Obrywanie kwiatów czy nawet młodych malutkich owoców (to tez się stosuje) powoduje polepszenie jakosci plonu pod wzgledem wilkości i wybarwienia owocu (prześwietlasz ten sposób korone lub krzak).
napisał/a: jente8 2010-08-02 08:47
basia1125 napisal(a):Moje mebelki ogrodowe.
Zlożylam na razie tylko dwa krzesla, bo więcej mi nie potrzeba

Ślicznie! Mebelki bardzo ładne, a jeszcze z tymi słonecznikami to w ogóle cudnie to wygląda