Autor Wiadomość

Sposób na Sąsiada

Przesunięty przez: ula_jente 2008-03-15, 19:09
Jeanet.te

Wysłany: 2008-03-15, 19:01    Sposób na Sąsiada
Ratujcie, bo dostanę rozstroju nerwowego...

Nade mną mieszka młode małżeństwo. Ciągle się kłócą, rzucając w siebie czym popadnie. Robią imprezy tak głośne, że ludzie z bloku naprzeciwko wychodzą na balkon zobaczyć co się dzieje. Od pół roku mają remont (tak myślę?), przestawiają meble, wiercą, wbijają gwoździe w ściany... Nie wiem, hałasy są nieznośne. A jesteśmy na nie skazani od rana do czarnej nocy.

Pół godziny temu próbowałam przespać się chwilkę ale szanowny sąsiad wywlókł na balkon deski i zaczął je piłować... Wióry leciały na mój balkon. Wściekłam się strasznie, mąż wyszedł i powiedział mu, żeby się opamiętał, bo ja w ciąży jestem, że chwili spokoju przez niego nie mamy, żyć się nie da. To sąsiad stwierdził, że on też ma żonę w ciąży i co z tego.

Płakać mi się chce.

Doradźcie jak się na nich odegrać bo już mam dość. Nie zamierzam znosić tego przez kolejnych kilka miesięcy.

Patka

Wysłany: 2008-03-15, 19:04    Sposób na Sąsiada
włączcie muzykę na full jakiś hardcore i wyjdzcie z domu na pół godziny :)

Necia

Wysłany: 2008-03-15, 19:06    Sposób na Sąsiada
Jeanet.te, rozumiem ze oni to robia tez po 22 ?
jesli tak to ja bym nie czekała tylko zwyczajnie zadzwoniła na policje
i zgłosiła to wspólnocie mieszkaniowej

Itzal
Biznes-męka ;)

Wysłany: 2008-03-15, 19:09    Sposób na Sąsiada
A ja do tego co dziewczyny napisaly dodałabym jeszcze stukanie miotłą w sufit. Jak przyjdzie upomniec, to powiedz, ze masz taki kaprys, uczysz sie chodzic w szpilkach do góry nogami ;-)
A serio, kurcze, to nie wiem, nigdy nie musialam wymyslac sposobu na upierdliwych sasiadów....

"Jesteś twierdzą, w której potężnych murach znajduję schronienie"

To jest reklama:-) http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24892497
www.matkizonyisingielki.blogspot.com

ula_jente

Wysłany: 2008-03-15, 19:12    Sposób na Sąsiada
Popieram rady dziewczyn powyżej. Jeśli hałasują po 22:00 - dzwonić na policję. Głośna muzyka - najprostszy sposób dokuczenia sąsiadom (ale czy przy okazji innym sąsiadom też nie dokuczysz?). Stukanie w sufit też (albo w rury od kaloryfera) :-)
A jeszcze jedno: czy to jest ich mieszkanie czy je tylko wynajmują? U mojej siostry hałaśliwi sąsiedzi wynajmujący mieszkanie dostali wypowiedzenie od właścicielki, bo ludzie się skarżyli bezpośrednio właścicielce na zachowanie lokatorów.

"Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie - słodki orzech twardy do zgryzienia - na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie."

Jeanet.te

Wysłany: 2008-03-15, 19:17    Sposób na Sąsiada
Patka napisał/a:
włączcie muzykę na full jakiś hardcore
Właśnie ściągam płytę 'Głośny Sąsiad'
Necia napisał/a:
rozumiem ze oni to robia tez po 22
Oni to non stop robią.
Necia napisał/a:
jesli tak to ja bym nie czekała tylko zwyczajnie zadzwoniła na policje
i zgłosiła to wspólnocie mieszkaniowej
Pfff, to nic nie daje, albo Policja ma to w d****, albo oni sobie nic z tego nie robią.
ula_jente napisał/a:
czy to jest ich mieszkanie czy je tylko wynajmują?
Ich.

W poniedziałek mężyczek mój kochany wychodzi do pracy o 5.30 rano więc da im czadu dzownkiem domofonu.

Necia

Wysłany: 2008-03-15, 19:20    Sposób na Sąsiada
Jeanet.te, współczuje Ci kochana :-/

rozumiem ze policja jz przyjezdzala?

H2O

Wysłany: 2008-03-15, 19:21    Sposób na Sąsiada
Jeju Zanetko wpsolczuje Wam...ja narzekam na nasza sasiadke ale ona to tylko w chodakach chdzoi i czasmi baaardzo glosno uprawia sex :(::
Hm...jestem za policja jak zachowuja sie tak w godzinach nocnych i
Necia napisał/a:
wspólnocie mieszkaniowej

A w dzien to taka prawda ze robic sobie moga co chca :-/ ...najgorsze zeby nagle Wam teraz na zlosc nei robili...wiesz, czasmi trafi sie na takich..Ty im zle to oni Wam jeszcze gorzej... :-/ Nie wiem co poradzic...

sorrow
Ghost of Sorrow

Wysłany: 2008-03-15, 20:17    Sposób na Sąsiada
ula_jente napisał/a:
Jeśli hałasują po 22:00 - dzwonić na policję

Tak z ciekawości... czy to jest jakiś przepis z tą 22:00? Czy też może zwyczajowa pozostałość po PRL-owskich spółdzielnianych przepisach? Czy rzeczywiście istnieje coś na co można się powołać?

ula_jente

Wysłany: 2008-03-15, 20:23    Sposób na Sąsiada
sorrow napisał/a:
czy to jest jakiś przepis z tą 22:00? Czy też może zwyczajowa pozostałość po PRL-owskich spółdzielnianych przepisach? Czy rzeczywiście istnieje coś na co można się powołać?

Przepis chyba musi jakiś być, skoro policja takie wezwania uznaje, przyjeżdża i interweniuje. I skoro nawet koncerty na Rynku w moim mieście kończą się o 22:00 ze względu na ciszę nocną ;-)
Necia może Ty się orientujesz jakie to ma prawne uzasadnienie?

"Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie - słodki orzech twardy do zgryzienia - na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie."

kasia_b

Wysłany: 2008-03-15, 20:38    Sposób na Sąsiada
o sąsiadach wypowiem się później ale Jeanet.te, ale współczuję serdecznie - kiedy o 3 nad ranem wstaliśmy i łaziliśmy po domu bo sąsiad głośno rozmawiał z kolega

sorrow, a co do przepisu to przynajmniej u nas w spółdzielni taki przepis panuje - do 20 można remont głośny robić typu wiercenie, stukanie a od 22 cisza nocna panuje - wiadomo zdarzają sie imprezy - i jak raz na jakiś czas to jak Cie mogę - ale nasz sąsiad co weekend to czynił - no ale na szczęście urodziło mu się dziecko i zapanowała cisza

jak będę miała wiecej czasu napisze co jeszcze o debilnym sąsiedzie

Necia

Wysłany: 2008-03-15, 20:52    Sposób na Sąsiada
co to przepisów to o mnie sie wydaje ze mozna sie powolac na ten artykuł Kodeksy Wykroczen
Art. 51. § 1. (56) Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Jeanet.te

Wysłany: 2008-03-16, 11:01    Sposób na Sąsiada
Necia napisał/a:
rozumiem ze policja jz przyjezdzala?
Z polisją najlepsza sytuacja była kiedy po 12 w nocy zadzwoniłam zgłosić hałasy, a oni mi powiedzieli, że woleliby gdybyśmy sami to sobie załatwili...

nela napisał/a:
w dzien to taka prawda ze robic sobie moga co chca
No właśnie podobno wcale tak nie jest. Jeżeli są to bardzo uciążliwe hałasy to: " Przy odrobinie uporu i zacięcia da się z nimi wygrać. Chroni cię artykuł 144. kodeksu cywilnego, który mówi: "Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę (-)". Jeżeli prośby nie działają, a administracja lub zarząd spółdzielni nie wykazuje chęci pomocy, pozostaje ci wystąpić do sądy cywilnego z pozwem przeciwko męczącemu sąsiadowi."

Necia

Wysłany: 2008-03-16, 11:23    Sposób na Sąsiada
Jeanet.te, ten art KC spoko mozna sie powołac
i jeszcze ten z KW który wczesniej podałam

a ta policja to brak słów..
a tym policjantom to bym powiedziała co o nich mysle maja obowiazek przyjechac na wezwanie! ja bym nie darowała i jeszcze tych policjantów udupiła za przeproszeniem za odmowe przyjecia wezwania :evil:

Jeanet.te

Wysłany: 2008-03-17, 11:15    Sposób na Sąsiada
Dziś o godzinie 5:25 rano mój mąż obudził ich domofonem, jezu ale miałam satysfakcję kiedy usłuszałam jak się zrywają, a potem wściekają :diabelek: :diabelek: :diabelek:

Odpowiedz do tematu