Stół do ogrodu

napisał/a: rabunia89 2015-06-02 21:38
Cześć Wam! Chcemy z mężem zrobić duży drewniany stół ogrodowy na zamówienie. Jakie drewno wybrać? Oboje się na tym kompletnie nie znamy. CO wy wybraliście do swojego ogrodu?
napisał/a: jatuwysiadam 2015-06-03 23:48
Jak was stać to dęba :) Ale dobra będzie nawet sosna, tylko trzeba to dobrze zaimpregnować.

_________________
Gadżety z niespodzianką
napisał/a: rob-mal 2015-06-21 18:59
Jeżeli stół drewniany - to tylko i wyłącznie Dąb. Osiem lat temu kupiliśmy z żoną stół dębowy - do dziś wygląda świetnie :)

_________________
Profesjonalny i solidny [mod:reklama usunieta] na każdą kieszeń.
napisał/a: bondex 2015-06-24 20:27
Dwojka stół ogrodowy może być inwestycją, która przetrwa nawet kilka pokoleń. Warto skupić się na trzech rzeczach: wybór drewna, impregnacja i ochrona stołu jesienią/zimą.
Jeżeli chodzi o wybór drewna to proponuję nasze rodzime drzewa, takie jak: sosna, świerk, albo modrzew. Nieodzownym elementem trwałości stołu jest jego odpowiednie zabezpieczenie przed różnymi, szkodliwymi czynnikami takimi jak: korniki, woda, czy promienie uv, a także zmienność temperatury, która w naszym kraju jest obecna.
W związku z tym proponuję Bondex Premium Wood Design to lakierobejca żelowa, która zapewni mu 100% ochronę. Myślę, że przez najbliższe 12 lat będzie w znakomitej formie.
Należy jednak pamiętać, żeby meble ogrodowe zabezpieczyć przed zimą. Można ochronić je grubszą folią, zapewniając im jednocześnie suche podłoże, lub jeżeli jest taka mozliwośc wstawić do piwnicy, garażu, czy pomieszczenia gospodarczego.
Pozdrawiam!
napisał/a: rabunia89 2015-06-29 21:05
Proponujecie nasze polskie drewno, ale czytałam w wielu miejscach, że tym najbardziej wartościowym i jednocześnie najdroższym jest drewno egzotyczne.
Jak zatem to ostatecznie wygląda? Czy faktycznie? Bo my jesteśmy w stanie wydać więcej, aby tylko mieć rozwiązanie na lata, które nie będzie wymagało od nas choćby ciągłych napraw...
napisał/a: karska 2015-06-30 08:56
Moim zdaniem zdecydowanie wystarczy polskie drewno - będzie tańsze, a jakość będzie bardzo wysoka. Wiele będzie po prostu zależało od was - drewno musi być impregnowane. Jeśli w ten sposób o nie zadbacie to może w idealnej postaci przetrwać nawet naście lat.
napisał/a: marmolada 2015-07-01 12:13
Ja mam prosty polski stół - 3 sezon, nie warto czasem przepłacać bo coś jest modne.
napisał/a: rabunia89 2015-07-02 16:37
OK. Zatem uderzymy w polskie drewno - jeśli rzeczywiście egzotyczne aż tak bardzo nie przekłada się na efekty, to gdzie w tym sens.
Chociaż raczej jestem nastawiona na sensowne inwestycje, które nie wymagają z biegiem czasu ciągłych napraw
napisał/a: karska 2015-07-14 08:57
Dobry kierunek - jeśli będziecie mieli taką możliwość to wrzućcie do netu zdjęcie tego stołu - chętnie ocenimy. W sumie to teraz te projekty w firmach meblowych są niesamowite i faktycznie można sobie dobrać coś faktycznie zdobiącego pomieszczenie.
napisał/a: rabunia89 2015-07-23 21:19
Pięknie to wygląda - stolarz wykonał nam dokładnie to co chcieliśmy - jesteśmy zadowoleni. Całość zrealizowana tymi środkami, które tutaj sugerował Bondex - w sumie koleś z tym nie dyskutował, sam przyznał, że to porządne produkty, a kiedy robi innym stoły to często musi bazować na gorszych produktach, aby móc dać niższą cenę. Polska rzeczywistość.
napisał/a: karska 2015-07-24 08:53
Nie mogło być inaczej. W Polsce stolarze są ograniczani przepisami w zakresie środków z jakich mogą skorzystać i z tego wynika fakt, że meble które dostajemy są mniej trwałe, ale dochodzi jeszcze coś ważniejszego - konkurencja. To właśnie przez konkurencję produkty cierpią na jakości, bo cena musi być niższa.
napisał/a: azamag 2015-09-23 21:04
Ja ostatnio zakupiłam idealny stół na taras jak i jadalni z drewna akacjowego http://ogrodolandia.pl/stol-ogrodowy-z-akacji-mura Odpowiednio duży by pomieścić całą rodzinkę. W chwili kiedy nie jest użytkowany na tarasie ze spokojem ładnie prezentuje się w kąciku jadalnym. Podany odpowiedniej konserwacji posłuży nam lata.