Sypialnia

napisał/a: PaWeł 2008-08-29 13:08
Hej, tak się zastanawiałem od dłuższego czasu co zmienić w moim mieszkaniu. Wreszcie się zdecydowałem, sypialnia wymaga remontu. Muszę ją jakoś fajnie przemalować. Chcę to zrobić z głową i dlatego potrzebuję waszej porady. Jaką farbę warto wybrać?? Nie chcę żeby okazało się że mój wysiłek pójdzie na marne i za rok będę musiał malować od nowa bo farba się nie sprawdzi. Dlatego wolę się poradzić. To jak macie jakieś pomysły??
Ps: a może macie też jakieś pomysły na łóżko sypialniane? Ale biorę pod uwagę tylko duże ;) Liczę że mi coś doradzicie
napisał/a: Belay 2008-08-30 10:54
Ja polecam farby Duluxa - sypialnię pomalowałam na karmazynowy przypływ (piękna czerwień). Ten kolor ma akurat pewien feler, który u kilku osób znajomych również się ujawnił.

Nie wiem na jaki kolor chcesz pomalować swoją sypialnię, ale wszystkie inne kolory świetnie się na ścianach prezentują i generalnie ładnie zmywa się z nich ewentualne zabrudzenia.

Łóżko? Jak największe, nawet jeśli śpi się samotnie. Ważne, by dobrać odpowiedni materac, który nie będzie powodował sytuacji w której jedna osoba się przekręca, a druga spada w "dziurę" ;) musi być odpowiednio twardy, by utrzymał ciężar dwóch osób i miękki na tyle, by dopasować się do naszych kształtów jak na nim leżymy ;) najlepiej wybrać się do sklepu i poleżeć na kilku łóżkach ;)

Tutaj jest kilka propozycji sypialnianych, może coś Ci się rzuci w oko :)
http://deccoria.pl/zbiorczy,tag,sypialnia
napisał/a: Kinia 2008-08-30 11:00
Belay a jaki ma feler?
napisał/a: evilgirl89 2008-08-30 11:20
Belay napisal(a):Ja polecam farby Duluxa - sypialnię pomalowałam na karmazynowy przypływ (piękna czerwień). Ten kolor ma akurat pewien feler, który u kilku osób znajomych również się ujawnił.

my również mamy w sypiali pomalowane 2 ściany tym kolorem
o jaki feler chodzi dokładnie ???????
napisał/a: PaWeł 2008-09-01 11:56
Belay powiem szczerze, że przez tą twoją wypowiedź mam teraz mam mętlik w głowie. I trochę się obawiam zdecydować na Dulux. A co jak feler okaże się także w mojej farbie?? Czytałam sporo opinii na temat farb Dulux i większość była właśnie negatywna. A może warto jednak wybrać coś z farb Śnieżki albo Dekoral? Bo ja to nie zniosę kolejnego malowania.

A wracając do łóżka to chyba rzeczywiście muszę się zdrzemnąć w jakimś salonie meblowym ;) i je wypróbować żeby później nie żałować ;)
napisał/a: Kinia 2008-09-01 18:47
No ja mam śnieżką pomalowane i w sumie ok jest
napisał/a: krombi 2008-09-04 09:50
Łóżko drewniane, albo metalowe - kute ;) Oba z porządnym materacem
napisał/a: Belay 2008-09-05 01:27
Dulux jest rewelacyjny bo zmywasz i nic na ścianie nie widać. Niestety widziałam ściany malowane Dekoralem i widoczne były efekty mycia :( farba po prostu zostawała na ściereczce.

A feler karmazynowego przypływu polega na tym, że jeśli się ścianę przetrze suchą ręką - dość mocno to zostaje taka "biała smuga" jakby przykurzona. Niby można to potem "zmyć", ale nie powinno się tak dziać. Śmiałam się, że nawet tyłkiem się nie mogę oprzeć o ścianę bo od razu widać ;)

Byłam pewna na początku, że powodem takiego stanu rzeczy jest to, iż facet, który malował nam sypialnię totalnie na malowaniu się nie znał i mieszał farby Duluxa z wodą, ale to chyba nie to - u koleżanki było identycznie, a malowane było normalnie przez faceta, który się na tym naprawdę zna. Podobnie działo się u dwóch innych osób, które malowały tym kolorem.

Problem nie dotyczy jaśniejszych kolorów, wiele znam osób, które Duluxem malowały i wszystkie są bardzo zadowolone z każdego koloru poza tą piękną czerwienią. Mam w przedpokoju tropikalną pomarańczę i na niej takich rzeczy nie widać. Podobnie na pastelowej orchidei czy caffee latte.

Mam też nieco droższą Tikkurilę w jednym z pokoi - fantastyczna farba. Szeroka gama kolorów, fajne odcienie, super wygląda na ścianach, choć od Duluxa np. jest zdecydowanie droższa. Ale warto zainwestować :)
napisał/a: iwa2 2008-09-05 08:36
jesteśmy właśnie na etapie wybierania kolorów i do sypialni też myślałam o karmazynowym przypływie więc teraz się poważnie zastanowię
Belay, a czy na ręce zostaje jakiś ślad? bo na całą ścianę będziemy mieć szafę i nie wiem czy malować w środku szafy specjalną farbą czy może być ta?
napisał/a: Belay 2008-09-05 11:48
Na ręce nic nie zostaje. Farba się w zasadzie nie ściera - powstaje tylko taka dziwna smuga, która moim zdaniem powstawać nie powinna. Wystarczy ścianę przetrzeć wilgotną ściereczką i po smudze, ale generalnie coś takiego nie powinno mieć miejsca.

Mój brat ma pomalowane ściany Tikkurilą red - kolor fajny i bez tego 'duluxowego feleru' :)
napisał/a: Kinia 2008-09-06 17:31
No szczerze mowiąc ja mam też ciemnego Duluxa nie pamiętam koloru i też mam takie jasne plamy, jakby zakurzone, tak pomyślałam, że pewnie o to Ci chodzi, czyli to nie tylko ten kolor, a po prostu ciemne barwy w Duluxie tak się zachowują
napisał/a: kamilkakac 2008-10-31 19:25
Czy mogłybyście mi pomóc. Poszukuję zdjęć sypialni w kolorach czerni i fioletu :) bardzo mi się podobają takie sypialnie :) mam jedno zdjęcie, które mam nadzieję zapoczątkuje całą galerię. z góry dziękuję :)