Nowe mieszkanie czy dom w katowicach?

napisał/a: maciek0zieli 2014-11-20 18:05
Zastanawiam się czy korzystniej mieszkać w domku jednorodzinnym czy kupić nowe mieszkanie? Orientujecie się jakie są ceny mieszkań w Katowicach?
napisał/a: iszimon 2014-11-21 09:03
Mieszkanie w Katowicach dobra w miarę dobra dzielnica ok. 50 m2 to koszt 150-180 tys. zł
napisał/a: kuna117 2014-11-21 09:16
Oj ceny są naprawdę przeróżne, a dobra dzielnica jak np Ligota ma ceny o rozpiętości od 100 do ponad 400 tys. [mod:reklama usunięta] - tu masz nowe osiedle np więc można kupić nowe mieszkanie, bez obawy o to, że coś będzie zepsute, rury popękane czy podłogi będą odchodzić. Jak są mieszkania w których mieszkało już kilka rodzin to nigdy nie wiadomo czego się spodziewać ;P chyba, że stać Cię na wybudowanie domku jednorodzinnego, to oczywiście że jest to większa wygoda, ale trzeba się liczyć z tym, że to niemałe koszty ;)
napisał/a: iwonak2 2014-11-21 12:01
a ile masz lat i jakie priorytety? ja jestem młoda i na tę chwilę bardzo dobrze czuję się w mieszkaniu
napisał/a: errr 2014-11-21 12:04
Cena nie powinna być priorytetem tylko Twoje życiowe plany.
Jak dużą planujesz mieć rodzinę, jaką masz pracę, czy planujesz ją zmienić, czy istnieje możliwość że będziesz musiał się przeprowadzić itp.
napisał/a: Kamella1 2014-12-07 20:58
Mnie na przykład marzy się zbudowanie własnego domu, ale nie wiem czy to będzie możliwe.
Mamy co prawda działkę, ale przerażają mnie koszty. Sprawdzałam przy projektach domów, z różnych pracowni, np. Dobre Domy i w innych jak wyglądają wstępne kosztorysy. Na budowę takiego domu trzeba mieć co najmniej 200 tysięcy, a to stan deweloperski. No i wiadomo, że zawsze wyskoczy coś, czego się nie przewidzi.
Do tego trzeba doliczyć jeszcze wykończenie i masę innych kosztów. Chociaż jeśli porównać to do kosztów zakupu mieszkania - pewnie wyjdzie podobnie jak mieszkanie w jakiejś dobrej dzielnicy.
napisał/a: KarolciaK 2014-12-07 22:13
bezparna napisal(a):Na budowę takiego domu trzeba mieć co najmniej 200 tysięcy, a to stan deweloperski

zalezy jaki duzy dom. Znam ludzi ktorzy budowali za 120tys caly dom z wykonczeniem, a znam takich co 400tys nie starczylo
napisał/a: zaczytanaa 2015-01-01 23:48
My też długo się zastanawialiśmy, czy mieszkanie, czy dom. Ale siostra poleciła nowe osiedle na tysiącleciu, 4 wieże. I tam zakupiliśmy swoje 4 kąty. Bardzo ładne mieszkania, duży wybór metraży. Deweloper bardzo uczciwy. Okolica jest piękna, są parki, sklep, duży parking. I ceny są stosunkowo tanie
napisał/a: mysia231 2015-01-28 15:38
wiesz, na pytanie czy dom czy mieszkanie musisz sobie raczej sam odpowiedzieć, w zależności od potrzeb i zdolności finansowej:) ja moge ci powiedzieć, że jest w kato na brynach iinwestycja od dewelopera, juz oddana [reklama usunięta] i mieszkania sa objete programem MdM, wiec moze warto skorzystac, jesli lapiesz sie pod taki program? potem zawsze mozna takowe wypieszczone nowe mieszkanko sprzedac;)
napisał/a: marika_105 2015-03-27 14:09
Myślę, że nie ma jednej odpowiedzi. Zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Nie jestem znawcą katowickiego rynku nieruchomości, więc żeby nie podawać niepotwierdzonych info. podsyłam link do strony gdzie znajdziesz najnowsze oferty, promocje od deweloperów i inne przydatne informacje. [mod:reklama usunięta]
napisał/a: kawiorek88 2015-05-18 12:22
Moim zdaniem wszystko zależy od preferencji. Katowice to miasto które ciągle się rozwija. Ja miałam z narzeczonym również taki dylemat. Kiedy chcesz ciszy i spokoju wybierz dom, ale pamiętaj o dojazdach, remontach, odśnieżaniach... :/ piekne widoki i trawka są niczym w porównaniu z korkami... można zwariować. Dlatego wybraliśmy mieszkanko w mieście. Na stare lata można kupić mały domek, a w mieście piechota, komunikacja lub nawet na rowerze szybciej wszędzie się dostaniesz. Warto też wybadać rynek developerów. My szukaliśmy czegoś stabilnego, gdyż teraz wiele się słyszy o różnych przekrętach... dlatego koniec końców wybraliśmy [ reklama] już długo siedzi na rynku mieszkaniowym. :) Warto zasięgnąć opinii :) my mamy mieszkanko i jesteśmy zadowoleni.
napisał/a: nadzieja31 2015-06-15 16:51
Na razie tu kończę studia i chciałabym osiąść na stałe :) Mam jeszcze czas, pewnie jeszcze trochę będę wynajmowała, ale już rozglądam się po rynku mieszkaniowym a ten w Katowicach działa prężnie (teraz na Karoliny zaczyna się nowa, fajna inwestycja, mają być przestronne jasne mieszkania).