Rolety dzień - noc

napisał/a: farazi 2015-04-12 22:59
Szukam praktycznego rozwiązania do kuchni. Obecne - firanka i zasłona - trochę mnie denerwuje. Zaczęłam się zastanawiać nad roletą dzień - noc. Czy ktoś ma? Jak to się sprawdza? Jak to się czyści? Wszelkie opinie mile widziane :)
napisał/a: sowaa1 2015-04-13 07:00
farazi, ja mam od jakiegoś roku- jeszcze nie czyściłam, ale, że zamawiałam z zaprzyjaźnionej firmy i mówili, że w razie czego nie będzie problemu z wymianą materiału (jak w zwykłych roletach), więc się tym nie przejmuję W kuchni, sypialni i pokoju dziecięcym mam jasne kolory (biały, kremowy) i fajne jest to, że mimo, że są cały dzień spuszczone i przejmują funkcję firanki w pomieszczeniu jest jasno W salonie ciemny brąz i jak są zasłonięte to nawet w słoneczny dzień (a mam okna od południa) jest ciemno, ale jak jest pochmurnie i ciemno to podnoszę tak do połowy okna, bo trochę światła jednak zabierają. Tylko jeśli w Twoim zamyśle rolety mają być na stałe spuszczone to zwróć uwagę na rodzaj materiału tych "przeźroczystych" pasków- ja w pokojach mam inny materiał niż w kuchni i przez niego wszystko doskonale widać, a w kuchni jak świeci słońce, to tak słabo widać co się dzieje za oknem Jak byś chciała to mogę podesłać Ci na pw nazwę producenta, którego rolety można kupić chyba w całym kraju a moim zdaniem są godne polecenia
napisał/a: Jusik 2015-04-13 10:26
Ja od stycznia mam w łazience i pokoju Patryka. Zwyczajne białe bardzo się sprawdzają . Kupowałam na All od producenta z Żor
napisał/a: serduszkowa1 2015-04-13 13:55
sowaa, też jestem na kupnie, więc możesz podesłać namiary na PW :) tak z ciekawości jak to się cenowo przedstawia na takie klasyczne okno?
napisał/a: farazi 2015-04-13 23:12
sowaa, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Oczywiście poproszę namiary na firmę.
Czyli rozumiem, że jeśli kupię takie z mocno przezroczystymi paskami to nie zabiorą mi dużo światła? Mam okno na widoku wielu sąsiadów i raczej chcę mieć je zasłonięte.
napisał/a: jatuwysiadam 2015-04-24 20:02
A może plisy? Wydaje mi się to dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
napisał/a: alexana1 2016-07-19 16:09
Nie wiem czy słyszałyście o markizach zewnętrznych Fakro. Ludzie je montują po to by powstrzymać nagrzewanie się pomieszczeń w domach czy w biurze. Minus jest taki, że montuje się je na zewnątrz, ale są super bo zatrzymują ciepło słoneczne na zewnątrz, a i dopuszczają do środka światło. Jeśli któraś ma problem z nagranym domem to polecam.
napisał/a: enemka 2016-07-28 13:24
Roleta dzień noc sprawdza się bardzo dobrze. Mam taką roletę w kuchni . Okna z kuchni padają na zachód tak wiec jest tam dośc sporo słońca. Roleta skutecznie umożliwia dozowanie ile tego słoneczka pada....
Jeśli jednak planujecie zrobic zakupy tego typu rolet to koniecznie w sklepach internetowych. Ceny są w nich o wiele korzystniejsze niż w sklepach stacjonarnych gdzie ten typ rolet potrafi być bardzo drogi. Spory wybór jest w Dekorii:
http://www.dekoria.pl/

Gdzie sama jakiś czas temu kupowałam rolety.