Dom za 200 tysięcy - to możliwe?

napisał/a: mniszka888 2015-04-11 15:28
Może są tu jakieś forumowiczki, które mają za sobą budowę domu?
Zastanawiam się czy możliwe jest postawienie niedużego domku za mniej niż 200 tysięcy.
napisał/a: KarolciaK 2015-04-11 16:04
mniszka888, znajomi wybudowali za 160tys. Oczywiscie nie jest to wielki dom
napisał/a: Pingwinka 2015-04-12 11:11
Ja tam zawsze byłam zdania, że lepszy mały dom, niż duże mieszkanie.
Pewnie, że da się zbudować za taką kwotę dom i to wcale nie musi być jakaś klitka. Obejrzyj sobie projekty domów w różnych pracowniach, np. Dobre Domy albo w jakichś innych. Do większości z nich będą dołączone wstępne kosztorysy, z których wiele z nich nie przekracza właśnie kwoty 200 tysięcy złotych.
Moim zdaniem zresztą nie ma nawet sensu pakować się w jakąś większą budowę.
No chyba, że masz 5tkę dzieci :)
napisał/a: ~gość 2015-04-12 11:26
Da się, bez wykończenia.
napisał/a: KarolciaK 2015-04-12 11:32
Sofi napisal(a):Da się, bez wykończenia.

znajomi calosc zrobili, z wykonczeniem. Tyle, ze jest to maly domek, 80m2 chyba albo i mniej
napisał/a: lisbeth871 2015-04-12 11:33
mniszka888, da się, ale dużo zależy od regionu, w którym chcesz się budować, od miejscowości i cen działek Znajomi wybudowali dom chyba za mniej niż 200 tys. w małej mieścinie, a do mojego miasta, w którym pracują mają spory kawał drogi Moje miasto mimo że nie jakimś większym miastem ceny działek ma wysokie.
napisał/a: ~gość 2015-04-12 11:39
KarolciaK, my kupiliśmy dom do wykończenia i myślę, że jak wszystko skończymy to wyjdzie ok 200 na samo wykończenie. Już teraz wydaliśmy grubo ponad 100, a jeszcze ogrodzenie, elewacja, taras, balkony, itp. Oczywiście mam już na myśli również wyposażenie domu, typu meble i sprzęty. Tylko też nie mamy jeszcze wielu rzeczy. A mamy 140 m.

Mamy kilkoro znajomych którzy się wybudowali teraz i 300 tysięcy to optymalna kwota, bez żadnych luksusow i z rozsądkiem, zakładając, że ma się działkę.
napisał/a: ~gość 2015-04-12 18:42
Mój znajomy wybudował dom systemem gospodarczym za 200 tyś ,ale kolejne 100tyś potrzebuję żeby do tego domu "wejsc" a naprawdę oszędnie wszystko robi..Domek ma około 120m m2.
Mąż mi tu podpowiada ,że koszty mogą się zmiejszyć w przypadku kiedy samemu umie się coś zrobić np. wylewki,tynki,płytki,elewację
napisał/a: KarolciaK 2015-04-12 19:11
Sofi napisal(a):KarolciaK, my kupiliśmy dom do wykończenia i myślę, że jak wszystko skończymy to wyjdzie ok 200 na samo wykończenie. Już teraz wydaliśmy grubo ponad 100, a jeszcze ogrodzenie, elewacja, taras, balkony, itp. Oczywiście mam już na myśli również wyposażenie domu, typu meble i sprzęty. Tylko też nie mamy jeszcze wielu rzeczy. A mamy 140 m.

my tez kupilismy do wykonczenia i tez nas wyjdzie duzo wiecej niz 200tys. Jednak wiem na 100% , ze da sie wybudowac i wykonczyc maly dom za mniej niz 200tys. Oczywiscie nie licze dzialki. Tak jak pisalam, znajomi tak zrobili i znam osobe ktora buduje taki domy. Poza tym tak jak ktos tu wspomnial, zalezy gdzie chce sie budowac, bo porownywalam kiedys ceny z kims z poludnia i roznica byla bardzo duza.
napisał/a: samaja 2015-04-17 00:04
Jeżeli macie już działkę, albo w waszej okolicy można tanio taką działkę budowlaną kupić,
to niewielki domek chyba można wybudować za 200 tys.
Czasami zaglądam na przykładowe projekty
do [reklama usunięta]
I według kosztorysów jest dużo gotowych projektów domków,
których koszt budowy wynosi poniżej 200ys. zł.
Ale wiadomo, że jeżeli we własnym zakresie niektóre roboty się
potrafi wykonać, to z pewnością jest taniej.
napisał/a: jatuwysiadam 2015-04-24 19:59
Da się, ale systemem gospodarczym i do max 80-90 m. W najniższym standardzie. Znajomy niedawno postawił dom 140 m w niezłym standardzie, ale bez szału. Wyszło go to ponad 400 tys.
napisał/a: werdina 2015-07-31 08:04
Da się - wszysto się da jeśli się chce. Ale tak jak piszecie to bedzie bardzo mały domek, juz na własnej działce i jeszcze jesli ktoś sporo planuje zrobić sam przy wykończeniu to w ogóle super. My powoli tak budowaliśmy, ale to też trwało zanim się wprowadziliśmy, tyle że satysfakcja większa... budując dom trzeba się tez zastanowić poza tym, czy nas stac na wybudowanie to potem na utrzymanie:) samo ogrzewanie, media to sporo kasy. Warto to przemyśleć. My np ogrzewamy gazem, jest wygodnie ale na dłuższą mete ekonomicznie, mamy stały system rozliczeń ([reklama usunięta]), przeglądy zbiornika zapewnione i wiele rzeczy nas nie interesuje.