Wasze pomysły na oszczędzanie

napisał/a: Kamella1 2015-02-11 15:33
Ostatnio wkręciłam się w temat oszczędzania po tym, jak zobaczyłam ile pieniędzy idzie w naszym budżecie na niepotrzebne rzeczy.
Jestem ciekawa jakie są wasze sposoby na to, żeby trochę zaoszczędzić. Sama poszperałam trochę w internecie i trafiłam na taką aplikację [reklama usunięta] zapamiętującą przedmioty, które chcemy kupić. Przez cały czas śledzi ich ceny w różnych sklepach, a jeśli tylko ta cena spadnie, dostaję o tym informację.
W ten sposób można zaoszczędzić, nawet pozwalając sobie czasami na szaleństwa.
Jak to oszczędzanie wygląda u was w domach?
napisał/a: dotri 2015-02-16 12:32
Hmm dużo zaoszczędzić się tym nie da ale zawsze to parę centów więcej w skarbonce ;)
- Ubrania kupuje dwa razy do roku - na wyprzedaży oczywiście
z racji tego że moj synek zmienia szybko rozmiary to mam zawsze zapas na nastepny sezon - także zamiast wydawać niewiadomi ile na rzeczy to mam je 50% taniej. Przyklad: komplet na zimę kutrta i spodnie ocieplane za 7 euro. Rabat wyprzedażowy plus zniżka jaką dostaje kwartalnie za zapisanie sie do programu lojalnosciowego.
- programy lojalnościowe szczegolnie gdy ma się dzieci np real, rossman, dm, pampers, hipp, p&g zapisujesz sie bezplatnie i zawsze dostajesz jakieś kupony rabatowe, próbki czy też drobnostki- koszulki, skarpetki, książki. Nie wiem jak to jest w pl ale w de naprawdę można dużo zyskać. Przykład: mega paki z pampersa w zależności od rodzaju mają ok 90-120 pieluszek normalna cena tutaj 24 euro za op. Po przecenie 20 euro minus 3 euro za kupon jaki dostaje kwartalnie to macie 17 euro za op. Tyle to te z lidla tez kosztuja. A dostaje 2 takie kupony. Albo p&g tez daje mnóstwo kuponow takze za plyn do zmywania place ok 45 centow
- ostatnio kupilam wylaczniki prądu do gniazdek na pilota głównie ze wzgledu na to ze mój urwis nauczyl się obslugi mikrofalówki i grzal sobie herbatke aż sie gotowała wiec teraz czajnik, mikrofalówka i tv sa pozbawione prądu po co mają chodzić i zużywać prąd a mały tego już nie włączy
- przeceny w sklepach, co sobotę dostaje do domu całą górę gazetek promocyjnych przeglądam je i patrze gdze można taniej kupić rzeczy które potrzebuje - jak mają większą date gwarancji kupuje na zapas, np mieso ktore jest przecenione mroze i zawsze mam do wyboru co moge na obiad zrobic, a w zamrazalniku nic temu sie nie dzieje
- wiem kiedy na stacji obniżają paliwo - u nas w środy po 18 zawsze jest jeszcze 1 cent taniej niż normalnie mimo że środa jest najtańszym dniem
-droższe rzeczy takie jak meble itd kupuje w internecie używane albo nowe w zależności jak się cena ksztaltuje, ale szybciej sprawdzam oczywiście cenę sklepową
napisał/a: Misiaq 2015-02-16 14:19
Dotri napisal(a):zapisujesz sie bezplatnie
Ja nie przeczę, ze dzięki takim kartom można zyskać, ale takie karty nie są bezpłatne "Sprzedajemy" swoje dane osobowe i pozwalamy "śledzić" co, kiedy i ile kupujemy Obustronne korzyści, ale nic za darmo
napisał/a: markietanka 2015-02-19 11:43
Mi jakoś szczególnie nie przeszkadza, że firma śledzi, co kupuję. Wtedy mam szansę dostać zniżki bardziej spersonalizowane.
Moje sposoby na oszczędzanie to głównie kupowanie na promocjach. Aczkolwiek nie bezmyślne, po prostu jak widzę jakiś 'mój' produkt, który jest tańszy, to kupuję więcej. No i ceny zawsze porównuję po cenie za litr czy kilogram, a nie na oko. Ubrania za to kupuję w lumpeksach. Często można tam znaleźć rzeczy nowe, z metkami czy od najlepszych projektantów.
W domu mam również wszystko powyłączane z prądu, no i oczywiście energooszczędne żarówki, które też pozwalają oszczędzić. Ja kupuję je w Perfektmarket, bo słyszałam, że takie najtańsze to straszna tandeta.
napisał/a: dotri 2015-02-20 06:30
Misiaq, to co konsument kupuje jest ważne w celach marketingowych żeby odpowiednio dobrać asortyment, ale nie jest wyszczególnione na jednostki. Innymi słowy jako osoba jestem jedna z wielu a nie ze ania kowalska kupila w tym miesiącu to i tamto, bo tak naprawde jak by sie uprzec co do konkretnej osoby to każdego idzie wysledzic- co i kiedy robi, tylko pytanie po co? Dlatego nie dajmy się zwariować. A to że mam kupon na 20% tańsze zakupy w dzale drogerii, czy na ubranka dla dzieci to może i jest w statystykach ze wykozystalam dany kupon, ale nie ze pani x kupila 2 mydła, szampon tej i tej firmy i spodnie dziecięce. Oni to przecież mają w ogólnych statystykach dziennej sprzedazy co daje bardziej jasny pogląd ile czego i kiedy im schodzi.
podsumowując i tak się opłaca
napisał/a: marika_105 2015-03-27 13:54
A ja zaproponuję dość nietypowy sposób na oszczędzanie, mianowicie wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Np. własna mini elektrownia słoneczna na dachu pozwala znacznie zaoszczędzić na rachunkach. Owszem, trzeba liczyć się z kosztem samej instalacji, jednak w dłuższej perspektywie czasowej wychodzi się na plus. Przykład domów energooszczędnych: [mod:reklama usunięta]
napisał/a: majkapolka 2015-03-30 18:55
Ja korzystam z darmowego monitorowania cen spyllo - darmowa rejestracja. Produkty ze sklepów online, na których mi zależy wklejam na swoją listę i je później monitoruję, a raczej system. Jak cena się zmienia - przysyłają mi raport. To wygodne, bo ja sama już o to nie muszę sie martwic. Dla tych co lubią kupowac online, a moim zdaniem tak ejst taniej, fajna sprawa :)
napisał/a: muslina 2015-05-06 11:38
Ja sie nie bawię w żadne karty, aplikacje bo się nie znam

Udaje mi się spokojnie wyżyć na 2-3 stówkach miesięcznie (oczywiście odejmując czynsz) i nie głodować.

-kocham makaron, ryż i kuskus a dania na tym są raczej szybkie (więc nie tracę dużo wody na mycie garów, nie zużywam dużo gazu, prądu) oraz tanie (bo składniki :) )
-kupuję w lumpeksach i jakoś mnie to nie zraża
-mało się maluję, raczej nie używam kosmetyków w dużych ilościach
-kupiłam filtr do wody, żeby móc pić wodę z kranu. A jak mi coś nie pasi to kupuję takie baniaczki 5 litrowe. Woda w butelkach w dużych ilościach to jednak dość spore pieniążki
-dużo podróżuję, ale moje podróże też są raczej niskobudżetowe :) Namiot/couchsurfing, autostop/tanie linie lotnicze/bla bla car, jedzenie do plecaka a nie kupowanie na miejscu po restauracjach
-jak coś przestaję nosić z ciuchów/biżuterii to raczej sprzedać ciężko, ale przerabiam na jakieś inne, ciekawsze albo sie wymieniam internetowo
napisał/a: sylwuchafl 2015-06-26 20:11
oszczędzanie to ekonomiczne gospodarowanie:) my rozważamy zmianę sposobu ogrzewania domu, żeby własnie jakoś bardziej ekonomicznie wychodziło i trochę było wygodniejsze...
playa
napisał/a: playa 2015-07-21 11:30
Ja polecam optymalizacje zuzycia pradu, bo tak na prawde jest to jedynie kwestia przyzwyczajen i prostego sprzetu takich jak timery, które wyłączaja urządzenia w nocy i gdy nikogo nie ma w domu.
napisał/a: fajnarenia 2015-08-10 09:43
osobiscie przy zakupach patrze na promocje typu 2za1 itd. Do tego kupony z tesco często się przydają. Z 50-80 zł w ten sposób oszczędzam miesiecznie
napisał/a: sheldon1 2015-09-28 21:16
Oszczędzać kasę można na wiele sposobów. My na przykład jak wymieniamy jakiś sprzęt agd to staramy się kupować w wysokiej klasie energetycznej. Zmywarkę, pralkę i piekarnik z płytą indukcyjną mamy właśnie w takiej klasie. Widać różnicę, nie ma tego dużo ale zawsze coś.