Wybór mieszkania, miasta itp

poison-girl
napisał/a: poison-girl 2015-05-26 21:44
Mieszkam obecnie z mężem w małym mieszkaniu w małej miejscowości niedaleko Poznania, jednak mój mąż dostał kilka fajnych propozycji pracy w dużych miastach i teraz mamy poważny problem czy się przenosić, no i czy warto kupować mieszkanie w takim mieście już terz, czy trochę odczekać. Z jednej strony wolelibyśmy już teraz bo obecnie wkład własny na mieszkanie wynosi 10 proc., a ma się zwiększyć do 20... Poza tym zastanawiamy się, gdzie z większych miast jest najtaniej jeśli chodzi o ceny mieszkań itp, będziemy się starać o dziecko, więc dochodzi kwestia jest wielkości i aranżacji. Najlepiej, gdyby było to jakieś mieszkanie dwukondygnacyjne, jakaś fajna dzielnica w nowoczesnej zabudowie. Oczywiście najlepiej by było mieć własny dom, ale niestety, w obrębie większych miast domu działki są tak drogie, że spokojnie trzeba by mieć jakiś milion zł. Nie wiem co prawda jak wygląda rynek nieruchomości w innych miastach-mówię tutaj tylko i wyłącznie o rynku Poznańskim, ale wydaje mi się, że nie ma większej różnicy np. między Wrocławiem, Krakowem, Gdańskiem i innymi większymi miastami. Nie wspominam tutaj o Warszawie, gdzie ceny są jeszcze wyższe. Co do samej wielkości mieszkania, to idealne by było tak 80m2 i więcej, bo moim zdaniem, dopiero przy takich większych powierzchniach, wszelkie aranżacje nabierają wylądu, przede wszystkim łazienki, bo czy ktoś wyobraża sobie tego typu mozaikę https://sklep.paradyz.com/produkt/agat-rosso-mozaika-cieta-k-4-8x4-8-lappato-29-8x29-8-29-8x29-8/3099 w jakiejś malutkiej łazieneczce? Nie mówię, że wyglądałoby to źle, ale na pewne nie byłoby efektu takiego jak w większej łazience, chociaż mozaika byłaby ta sama. Możecie coś doradzić?
napisał/a: woznica1 2015-06-10 16:29
Hmm, a myślałaś może o Szczecinie? Ja się tu przeniosłam ze względu na pracę męża i przyznam szczerze, że na początku była masakra, nikogo nie znałam, wszystko obce, żadnego centrum, ale jak zamieszkaliśmy w fajnej dzielnicy (Pogodno) jakoś tak przywykłam do tego miasta. Mam fajnych sąsiadów. Długo szukaliśmy mieszkania i ostatecznie zdecydowaliśmy się na nowe od dewelopera Idea-inwest. Generalnie teraz trochę nam ciasno, ale nie wiedzieliśmy ile tu zostaniemy. Mogę Ci polecić swoją okolicę: http://ideainwest.pl/tabela-mieszkan.html możesz od razu porównać sobie cennik. Myślę, że jak na mieszkania dwupokojowe szczecin to całkiem niezłe ceny.
Pozdrawiam :)
napisał/a: kamcia_123 2015-06-18 09:47
Ja też tu mieszkam i przyznam, że jestem zadowolona. Idea inwest to jeden z lepszych deweloperów w tym mieście jeśli chodzi o mieszkania centrum szczecin - mój mąż miał do czynienia z nimi przy innej inwestycji i mówił, ze jak mieszkanie, to od nich na pewno będzie dobre. Mamy ciszę i fajną okolicę generalnie, ja nie pracuję to mi wszędzie blisko, ale zimą wszystko odśnieżone, blisko na tramwaj i w ogóle. Polubiłam to miejsce, mam niedaleko ryneczek i ogólne bym nie zamieniła mieszkania - no chyba że na większe w tej samej okolicy :)