Wanna czy prysznic?

napisał/a: ikaruska 2014-02-14 20:53
Czego jesteście zwolennikami, co jest według Was lepsze w łazience i bardziej praktyczne? Wanna czy kabina prysznicowa? Robimy niebawem remont małej łazienki (ok 4-5 m2) i mam dylemat. Nie mam pomysłu ani na płytki ani na wyposażenie...
napisał/a: ~gość 2014-02-14 21:28
Broszka, stety niestety to kwestia indywidualna, ostatnio w wątku o łazience można się było o tym przekonać ;) ja kąpieli nie lubię, więc dla mnie prysznic jest idealny, po wyłączeniu wody wycieram się w ciepłej jeszcze kabinie i potem chłód łazienki mi nie straszny, w wannie jak wyłączałam wodę od razu robiło mi się zimno. Brodzik mamy głęboki, więc i córka jak trochę podrośnie to będzie miała go w formie wanny. Więc jak widzisz ja jestem zdecydowanie za prysznicem, ale są też zwolennicy wanien. Co Wy wolicie, brać prysznic czy długą kąpiel, jak często macie do niej okazję? Wielkość łazienki mamy podobną, tzn bliżej 4 m2, nawet nie całe po wyrównaniu ścian i u nas bardzo dużo dało zamontowanie kabiny zamiast wanny, jest o wiele więcej miejsca :)
napisał/a: 23004593d40701d416db0c689896faf1ec6ed36c 2014-02-24 15:22
Miałam podobny dylemat. Dodatkowo mój mąż nienawidzi wanien a ja z kolei uwielbiam wieczorne kąpiele..Wiadomo, prysznic bardziej ekonomiczny niż wanna, mniej czasu pod nim spędzisz. Ale ja na przykład nie umiem się relaksować pod prysznicem, stópek nie wymoczę...z praniem ręcznym też jest problem, i mam wrażenie że prościej dbać o czystość wanny niż prysznica. Stąd moja decyzja, kupiłam wannę [mod:Reklama usunięta] nie największą co prawda ale jest :) Mąż próbuje się przekonać. W razie czego jest wyjście-można dokupić kabinę nawannową, wtedy branie prysznica też będzie możliwy. Widziałam takie kabiny na stronie [mod:Reklama usunięta] właśnie. Natomiast gdybym się zdecydowała na prysznic i potem chciała zmienić na wannę byłby problem....
napisał/a: pretty_me 2014-07-23 11:32
Wanna + prysznic :) Mąż zamontował zasłonkę prysznicową i jest 2 w 1 :)
napisał/a: sheldon1 2014-09-28 20:15
Mam tak samo można? można :)
napisał/a: mysia231 2015-01-29 12:41
ja jestem w 100% za wanna. podobaja mi sie takie nowoczesne rozwiazania, ze wanna nie jest w kacie czy przy scianie ale stoi luzem, na 'srodku'. wtedy najczesniej one maja rozne specyficzne ksztalty, znalazlam duzo fajnych tu [mod;reklama usunięta] i teraz sie waham miedzy 'riva' a 'pia'. co wy na to? podabaja wam sie?
napisał/a: marika_105 2015-03-27 14:01
Jak dla mnie relaks w wannie jest nie do zastąpienia!
napisał/a: alexana1 2015-10-19 21:16
marika_105 napisal(a):Jak dla mnie relaks w wannie jest nie do zastąpienia!


Oj tak, masz rację. Najlepiej z zagłówkiem dla przyjemnych posiadówek przez trochę czasu! :D

napisał/a: Matyldi 2015-10-19 23:37
Wolę jednak prysznic chociaż raz na jakiś i w wannie lubię sobię poleżeć.
napisał/a: JoannaKwiatk1 2015-10-21 00:04
Uwielbiam wannę! Ale niestety mamy tylko prysznic. Jak pójdziemy na swoje na pewno będę obstawała przy wannie.
napisał/a: Piegusowa 2015-10-23 13:11
Zdecydowanie wolę prysznic, nie przepadam za wylegiwaniem się w wannie :) woda zaraz stygnie i już mnie to denerwuje :)
napisał/a: alexana1 2015-10-27 20:35
Akacjowa napisal(a):Zdecydowanie wolę prysznic, nie przepadam za wylegiwaniem się w wannie :) woda zaraz stygnie i już mnie to denerwuje :)


Od tego z czego wanna jest wykonana zależy czy woda w wannie stygnie szybko. Najlepiej pod tym względem mają wanny żeliwne, ale akrylowa wanna, której zdjęcie wrzuciłam wyżej (Roca Hall) też powinna pozwolić na przyjemną kąpiel przez kilkadziesiąt minut.