Własne gniazdko

napisał/a: tajla 2007-08-16 18:09
My z moim M. po slubie raczej zamieszamy u mnie. jest mnie intymniej ale z teściem bym chyba zwaryjowała .wszystko ma byc tak jak ON chce.Bez sprzeciwu.teraz, w tej chwili. Chłowiek nie ma przy nim własnego zdania. Bo ono sie nie liczy.A jak cos to mowi: Ty sie nie odzywaj. Naszczescie mi tak nie powiedział jeszcze. Zreszta ja sobie nie dam, wiec bezpieczniej bedzie tymczasowo u mnie, a pozniej mamy sie przeniesc do bloku na 3 duze pokoje bo rodzice M. planuja sie przenies do mniejszego i to dadza nam.Taki jest plan. Choc myslelismy o wynajmie.zobaczymy jak to sie potoczy.

[ Dodano: 2007-08-16, 18:12 ]
DONIA ta kabina to rewelka. Taki wspolny prysznic,ahh
Slicznie masz.
napisał/a: basia1125 2007-08-16 20:54
Doniu prysznic jest rewelacyjny
Gratuluję.
napisał/a: Kaira86 2007-08-17 19:43
Donia1981, śliczne mieszkanko,udało Wam się najważniejsze że już w zupelności Wasze i że jest na czym spać a łoże super i wydaje się być bardzo miękkie.
napisał/a: ami1 2007-08-17 22:49
Donia super mieszkanko. Gratuluję. Własne, to najważniejsze i bardzo ładniutkie .
napisał/a: palika 2007-08-18 11:37
MNie najbardziej urzekł... prysznic . Normalnie bomba!
napisał/a: kasia_b 2007-08-23 21:23
byliśmy dzisiaj założyliśmy pierwszą rzecz .... JUDASZA niestety łoś zapomniał aparatu i chwila nie udokumentowana ale było fajnie bo nei tylko takie atrakcje były
moze przed weekendem wejdzie hydraulik mimo, ze blok nadal nei podłączony do prądu ....
napisał/a: Kinia 2007-08-24 05:30
Ja chciałam Wam opowiedzieć jak wygląda sprawa mieszkania
No więc gładź już jest położona prawie na gotowo, jeszcze tylko pomalować.
Rysiek robi łazienkę.
Zostaje jeszcze do roboty kibel i w kuchni ułożenie płytek.
Z podłogą jest problem, bo po wyrzuceniu ścian jest nierówno i trzeba wylewkę samopoziomującą zrobić, a to bardzo duży koszt.
To tyle jeśli chodzi o mieszkanie
napisał/a: MonikaLuc 2007-08-24 07:21
Kinia, niech to wreszcie skończą, co nie ?
ja już przeżywam kryzysy odnośnie naszego remontu. Nawet takie beznadziejne jak "nie mam co na siebie włożyć, bo wszystko w kartonach albo upchnięte i wygniecione w szafie" a i żelazka nie ma gdzie ani kiedy postawić Nawet czasu na pranko ręczne delikatniejszych rzeczy, a poza tym, gdzie to powiesić skoro wszędzie sie kurzy itp...
zaczyna mnie wszystko wkurzać... Dzisiaj mamy kłaść panele w ostatnim pokoju. Mam wrażenie że nam zabraknie
A po niedzieli korytarz -ściany. Chyba jednak farba a nie tapeta - nie podjęłam ostatecznej decyzji. Farba jest na 95 %. A co Wy proponujecie ? Kładzie sie jeszcze tapety ? czy to przeszło do lamusa ?

napisał/a: Belay 2007-08-24 08:27
Tapety się jeszcze kładzie, ale jest z nimi większy problem niż z farbą. Ścianę pomalowaną, zawsze można odświeżyć. Nowoczesne formuły farb, pozwalają nawet na poprawki - jak się np. w jednym miejscu coś zabrudzi - specjalnie nie widać różnicy.

Tapety dość szybko się starzeją, choć i one są robione coraz nowocześniejszymi metodami. Jak Wam się znudzi to może być problem z jej usuwaniem - czasem idzie gładko, ale czasem trzeba się ostro napracować, gdyż nie zawsze da się to potem ładnie zamalować.

Jeśli bardzo chcesz tapetę, może wybierz np. fototapetę i połóż ją na jednej ścianie - dopasowana do kolorystyki i charakteru wnętrza, może być prawdziwą ozdobą - mnie takie rozwiązanie podoba się dużo bardziej niż tapeta na wszystkich czterech ścianach.

Mitem jest, że tapeta maskuje krzywe ściany - niestety jeśli ściany są nierówne to tapeta może to tylko uwypuklić. Dlatego polecam raczej farby, ale decyzja ostateczna i tak należy do Was

PS. Na jakie panele się zdecydowaliście? firma, kolor itd..?
napisał/a: MonikaLuc 2007-08-24 09:24
Belay, panele: sosna nordycka - deska (tj. w słoje) ale firma ?? hehe, jakaś niemiecka, nie pamiętam - sprawdzę w domu. AC3, grubość 8mm. Piankę kupiliśmy tez grubszą 6mm. Mieszkamy na V piętrze i przyda sie izolacja od sąsiadów z dołu na nasze tupanie itp :) Listwy ostatecznie są MDF z miejscem na kabelki :)
Tapeta ma być na korytarz, wiec fototapeta odpada. Ale masz racje że z farbą łatwiej. Potem wystarczy przemalować - odpada kolejne zdzieranie. Kolor jasny - jakieś kremowe itp. żeby nie było ciemno. Ściany są faktycznie dość krzywe - dobrze ze listwy można dopasować :)
Nadal nie załatwiliśmy szaf - systemów, a to dlatego że najpierw trzeba zrobić ściany na korytarzu. Więc nawet sie nie rozglądaliśmy. Nawet nie zmierzyliśmy ;)
napisał/a: Belay 2007-08-24 10:57
Fajną sosnę nordycką ma firma Classen - a to jest zdecydowanie niemiecka firma :)

Czemu fototapeta odpada? Można fajnie przy jej pomocy ozdobić przedpokój. Kto powiedział, że przedpokój musi być jednolity i nudny? - ja swój pomalowałam na pomarańczowy i ozdobiłam go wielkim obrazem. Nie mogłam znaleźć odpowiedniej fototapety, więc poradziłam sobie nieco inaczej
napisał/a: MonikaLuc 2007-08-24 11:11
Belay napisal(a):Fajną sosnę nordycką ma firma Classen - a to jest zdecydowanie niemiecka firma :)

a to chyba ta firma !!! na 99% !
wiesz co ? chyba najłatwiej będzie jak pstryknę fotkę korytarza... trochę ciasny jest wiesz... i taki obraz - fototapeta - mógłby się wtłoczyć, wcisnąć bez efektu... Sporo drzwi, i ścian o dużej jednolitej powierzchni zdecydowanie za mało - prawie wcale. Ale obraz byłby fajny - zmieściłby się :) Tylko muszę odzyskać od brata nasz aparat.