Jakie zabawki dla 6-cio latki

napisał/a: fibi 2013-04-13 09:19
Mam problem z moją sześcioletnią, tzn. z zabawkami dla niej. Każda nowa rzecz po kilku godzinach ląduje w kącie i za chwile jest płacz, że się nudzi. Może poradzicie mi, co Wy kupujecie dla swoich pociech.
napisał/a: marmolada 2013-04-18 11:21
Zaobserwuj co dziecku sprawia najdłużej radość. Czasem większe zainteresowanie wzbudzi kartka papieru i kredki niż wypasiona zabawka.
napisał/a: fibi 2013-05-29 20:15
No, raczej kartką i kredkami się nie zadowoli, to anty talent malarski. Muszę przyznać, iż wszystkie pomysły wyczerpałam.
Ostatnio jednak zobaczyła reklamę w telewizji z Furby, i strasznie chce ją mieć. Może ktoś z Was już ma taką zabawkę i może coś o niej napisać?
napisał/a: Eizzy 2013-07-31 11:08
U mojej córki w przedszkolu obecnie jest szał na wróżki [reklama usunięta], dlatego też to lalki głównie z tej serii posiada moja córka. Kupuję je w sklepie internetowym [reklama usunięta] . Niektóre model możne dostać już za niecałe 30 zł, więc mogę sobie na nie pozwolić. Jak na razie, Ola jest zaabsorbowana zabawą nimi. :)
napisał/a: Betka86 2013-08-10 15:52
fibi, ja mam siostrzeńca sześcioletniego, nie kupuję mu zabawek, bo większość wzbudza zainteresowanie na chwilę. Polecam wszelkiej maści planszówki- pozytywnie zajmują czas tylko trzeba wybrać coś ciekawego, co wymaga kombinowania, ale z drugiej strony niezbyt długiego, żeby się dzieciak nie znudził.

[ Dodano: 2013-08-10, 15:53 ]
a co do furby to jest to takie interaktywne stworzonko, które można karmić, bawić się z nim, usypiać itd- jest dość drogie a tak na prawdę też dość szybko się nudzi, więc nie wiem czy warto inwestować.
napisał/a: cytryna90 2013-08-23 18:16
Klocki są najlepsze:)
napisał/a: ruruszka 2013-09-09 02:27
Zgodzę się co do klocków :) Wszystkie zabawki, w których dziecko ma możliwość "kombinowania", wymyślania i zmieniania angażują je bardziej niż gotowa zabawka :)
napisał/a: Byrom7 2013-09-24 09:56
Ja także jestem za klockami lego. Mój synek zawsze się nimi najdłużej bawi. Lubi kombinować z resztą jak jego tata ;)
napisał/a: Bushweller50 2013-09-24 15:29
Klocki owszem, Ja od siebie mogę polecić proste rzeczy.
"Pamięciówki" dla tych troszkę starszych.
A mianowicie bierzecie 10 małych zabawek typu te z Kinder niespodzianki itd. [muszą być małe]
Jedna osoba zamek oczy [ty] i a druga zabiera [dziecko] i zgaduje co zostało zabrane.
napisał/a: Smartboy_pl 2013-10-08 11:10
Klocki lub puzzle- to moim zdaniem dwie zabawki,które szybko nie pójdą w odstawkę i dziecko będzie spedzać długie godziny przy nich. A i dorośli też czasem potraktują to jako wspólną rodzinną rozrywkę.
napisał/a: zabawkidjeco 2013-12-21 10:36
Ja polecam zabawki tematyczne np zabawki Djeco lub Moulin Roty. Są to firmy specjalizujące się w wytwarzaniu zabawek bezpiecznych oraz tematycznych. Firmy te pochodzą z Francji i są na rynku światowym już ponad 50 lat, także sporo Jest też firma Manhattan Toy , która ma super zabawki jak np. drewniane zabawki, czy też akcesoria dla dziewczynek tematyczne jak mała miss z dopinanymi włosami oraz różnymi akcesoriami. Można znależć w sieci wiele sklepów oferujących ich zabawki.
napisał/a: Smartboy_pl 2013-12-21 19:03
W sumie nie miałam z nimi styczności wiec ciężko mi się do tego odnieść czy są faktycznie są dobre i sprawdzone. Moze któraś z Was kupowała juz dla swojego dziecka i napisze opinię na ten temat?