Komunia

napisał/a: kobietka Swiss 2007-04-10 13:27
Pierwsza Komunia Św. to tez w pewnym rodzaju swieto i specjalna okazja-i tu zaczynaja sie schody.
Czy nadal panuje zwyczaj tak jak kiedys za czasow mojej komuni kupowania zegarkow,rowerow,zlotych lancuszkow itp.
Wlasnie dostalam zaproszenie na Komunie do chrzesnicy.
Zastanawiam sie co mozna kupic dziewczynce na I Komunie Św.
Czy macie jakis orginalny pomysl??
napisał/a: Patka2 2007-04-10 13:41
kobietka Swiss napisal(a):Czy nadal panuje zwyczaj tak jak kiedys za czasow mojej komuni kupowania zegarkow,rowerow,zlotych lancuszkow itp

niewiem dawno nie byłam na komuni, ale słyszałam gdzies dokładnie niewiem, że dziacki to teraz komputery i telefony dostaja na komunie, albo kase bo same wiedzą najlepiej czego chcą i potrzzebują.
Ale napewno to jest konkretny wydatek.
napisał/a: kobietka Swiss 2007-04-10 13:45
Patka, wiesz na komputer to mnie za bardzo nie stac.
Co do telefonu komorkowego to niewiem czy to bedzie taki super prezent.
Chcialabym by moja chrzesnica dostala cos wyjatkowego ale pomyslu zadnego nie mam
napisał/a: iza19821 2007-04-10 13:48
My wsnie idziemy za tydzien na komunie i dajemy pieniadze.

WYDAJE MI SIE ze fajnym pomyslem rowniez moze byc MP3 lub Mp4
napisał/a: Patka2 2007-04-10 13:49
kobietka Swiss, może spytaj co chciałaby dostać, a najlepiej to chyba pieniązki dać takiemu dziecku.
napisał/a: kobietka Swiss 2007-04-10 13:51
Patka,troche ciezko mi zapytac sie co by chciala dostac bo jestem zagranica a jej niewidzialam dosc dlugo,pozatym to dluga historia...Musze poprostu zdac sie na was i na waszych pomyslach
izabela1982, moze i masz racje z tym mp4 tylko czy to sie jej spodoba i przyda??
Moj mowi zebym dala pieniazki i kupila zloty lancuszek.
napisał/a: palika 2007-04-10 14:07
kobietka Swiss, my na komunie idziemy 6 maja i dajemy pieniadze. Ja chcialam kupic mp4, ale przy okazji rozdawania zaproszen mama P. niby tak calkiem przypadkiem zapytala nas ile daje sie na wesele, bo nie wie ile nam wsadzic do koperty, bo slyszala, ze na Komunie Sw. ludzie daja PIENIADZE, i to nie mniej niz 200 zl. . Zrobilo mi sie glupio, ale coz- przynajmniej wiemy na czym stoimy.
napisał/a: iza19821 2007-04-10 15:54
A moze playstation 2.


Moze zdradz czym sie interesuje twoja chrzesnica.?

Choc pieniadze i zloty lancuszek tez jest dobrym pomyslem.
napisał/a: kobietka Swiss 2007-04-10 17:04
izabela1982, Playstation 2 to dla chlopaka mi sie wydaje.
Sama mam Playstation 2 i raczej za trudne gry sa na nia dlatego moj facet ja opanowal
Chyba raczej skusze sie na pieniadze i lancuszek lub ladne zlote kolczyki.
Pieniadze zawsze jej sie przydadza i bedzie mogla sobie kupic co bedzie chciala a co do wyrobu ze zlota to zawsze jakas pamiatka jest i bedzie to nosila.
napisał/a: Anetka1 2007-04-10 18:51
A ja jestem przeciwna dawania dziecku na Komunie pieniążków. Osobiście kupiłabym coś ze złota, jakiś dobry aparat cyfrowy lub jakąś inną trwałą rzecz.
napisał/a: kobietka Swiss 2007-04-10 19:02
Anetka, ok ale przeciez nie trzeba odrazu dac dziecku 1000zl.
Za taka kwote to ja moge chrzesnicy zrobic prezent z pierwszego zdarzenia i dac jej troszke pieniedzy.
Akurat podobna kwote chce przeznaczyc na prezent komunijny.
napisał/a: Anetka1 2007-04-10 21:18
Nie mam tak naprawdę pojęcia ile teraz się daje, bo nie mam w rodzinie takich dzieci. Uważam jednak że fajnym prezentem jest jakaś pamiątka, np w postaci złotego łańcuszka, pierścionka czy kolczyków. Ja mam do tej pory takie rzeczy z komuni i są bardzo ładne. Jak tylko jest okazja to zakładam.