Mata chrzestna x2

szarpa
napisał/a: szarpa 2013-09-13 14:10
Poszukuje parafii w Warszawie i okolicach, gdzie jest szansa, ze proboszcz zgodzi sie na 2 matki chrzestne. Czy ktos cos o takowej moze wie?
napisał/a: dagsam 2013-09-13 15:23
sprobuj u dominikanow.. sa wyrozumiali i tacy spoko :)
napisał/a: candela1 2013-09-14 07:00
Kodeks Prawa Kanonicznego, kanon 873:
Należy wybrać jednego tylko chrzestnego lub chrzestna, albo dwoje chrzestnych.

Myślę, że tutaj nawet Dominikanie nie pomogą...
napisał/a: errr 2013-09-14 09:35
ja to nawet mam nadzieję, że nie pomogą;)
napisał/a: KarolciaK 2013-09-14 09:53
candela napisal(a):Należy wybrać jednego tylko chrzestnego lub chrzestna, albo dwoje chrzestnych.

hmm , IE tez jest katolickim krajem,a można mieć nawet 6 crzestnych,np 3 kobiety i 3 facetow,albo 2 kobiety.
no ale tutaj to jest inna bajka,troche inaczej to wszystko jest traktowane
napisał/a: ~gość 2013-09-14 11:44
errr napisal(a):ja to nawet mam nadzieję, że nie pomogą;)
czemu? Przecież teraz chrzestnym jest się tylko na papierku tak na prawdę, więc co za róznica kto nim jest? :)
szarpa
napisał/a: szarpa 2013-09-17 20:16
Bo niektorzy nadal uwazaja, ze tradycja jest najwazniejsza i wola rodzicow chrzestnych z lapanki niz sensowne osoby. Wole 2 matki chrzesne ( 1 moja siostre, 2 siostre meza), ktore moje dziecko bedzie znalo i kochalo, niz goscia ktorego zobaczy nastepnym razem z okazji komuni swietej. Bo nie mam wsrod najblizszej rodziny sensownych mezczyzn.
napisał/a: candela1 2013-09-17 20:50
Marianka napisal(a):Bo niektorzy nadal uwazaja, ze tradycja jest najwazniejsza i wola rodzicow chrzestnych z lapanki niz sensowne osoby.

wiesz co, ja myślę, że tu nie chodzi o "tradycję" tylko o to, że dziecko ma mieć rodziców chrzestnych a sama przyznasz, że dwie matki w roli rodziców jednego dziecka troszkę się kłócą z nauką kościoła katolickiego...