Technika Fotografii

napisał/a: candela1 2014-10-29 11:28
Co byście polecili (strony internetowe/książki) do nauki podstaw fotografii?
Przymierzamy się do zakupu Canona EOS 6D ale zanim go kupimy chcielibyśmy zaznajomić się z teorią robienia zdjęć.
napisał/a: errr 2014-10-29 13:07
ja polecam fora: Nikoniarze, canonboard szczególnie. Mają tam wątki z podziałem na kategorie, przeglądajcie zdjęcia i uważnie czytajcie komentarze, można się z nich wiele nauczyć. Do tego canonbard ma chyba dział ze szkółką.
Do tego dochodzą 1x.com - do przeglądania dobrych fotek
i strobox.com do nauki panowania nad światłem.
Materiału a materiału, wystarczy chcieć się uczyć.
I broń Boże nie przeglądajcie stron ze słabymi fotami, nie lajkujcie słabych fanpejdżów, szukajcie tylko takich naprawdę dobrych bo człowiek się podświadomie uczy patrząc i jak się napatrzycie na cieniznę to będziecie robić cieniznę.

Z książek to już musicie wiedzieć jaką fotografię chcecie uprawiać i pod to kupujecie,
nic ogólnego
chyba, że o obsłudze lampy błyskowej to polecam "Z pamiętnika lampy błyskowej"
lub Photoshopa "Edycja zdjęć. Fotografia cyfrowa" S. Kelby jak najnowsze wydanie, ja mam wydanie VI używka za chyba 20 zł z allegro gdzie nówka kosztuje koło 8 dych.
Możecie sobie na gwiazdkę sprawić też serię "[...] bez tajemnic" Bryan Peterson, zapłacicie za to ze dwie, trzy stówki ale będziecie mieć wszystkie pozycje książkowe których potrzebujecie.
napisał/a: candela1 2014-10-30 20:22
errr, wielkie dzięki za podpowiedź. Już sobie posprawdzałam te stronki, które poleciałaś
A ta gdzie są przykładowe zdjęcia - niektóre magiczne...