odwołanie sali weselnej

napisał/a: miss_all_this 2014-01-31 13:35
Witam.
Mamy ślub we wrześniu, salę zamówiliśmy w październiku. Nie podpisywaliśmy umowy, jednak od razu wpłaciliśmy zaliczkę, mamy na to rachunek, właścicielka sali przy nas wpisała nas do swojego kalendarza.
Dzisiaj zadzwoniła do nas z informacją, że zrywa umowę gdyż sali nie będzie, bo nadzór budowlany nie dopuścił sali oraz hotelu do użytku.
Zajazd stoi od dawna, jednak na zimę był planowany remont, głównie części hotelowej, o czym wiedzieliśmy.
Bardzo nam zależało na tej sali gdyż jako jedyna w naszym rejonie jest przystosowana do małej liczby osób (będzie nas razem ok. 30), oraz inne sale już w październiku były pozajmowane.
Wszystko mamy gotowe - dj, fotografa i kamerzystę, mamy ustaloną godzinę z księdzem, a tu takie coś....
Jestem załamana, co mogę zrobić?
napisał/a: gorzka00 2014-02-01 11:56
Szukać innej sali ... być może będzie trzeba poszukać w dalszej odległości, ale chyba nic innego Wam nie pozostaje.
No i domagać się zwrotu zaliczki za tamtą umowe.
napisał/a: emilkap 2014-02-05 12:38
Sala weselna RIVIERA położona 15 km. od obrzeży Warszawy, w spokojnej okolicy, pod lasem, z własnym strzeżonym parkingiem.
http://www.riviera-sala.pl/

Sala jest duża, może pomieścić do 400 osób, umowa podpisana jest na ok. 180 osób. W umowie rezerwacyjnej, w ramach gratisu są 3 pokoje, w tym apartament dla nowożeńców oraz 2 dodatkowe pokoje. Zaliczka, jaką wpłaciliśmy to 4100 zł. Zaliczka jest do niewielkiej negocjacji.

W razie potrzeby na ten termin mam też zespół i fotografa.

Termin rezerwacji: 13.09.2014 (sobota)

Więcej informacji pod numerem telefonu: 603 270 169

Zapraszam!
napisał/a: foxyhell 2014-02-06 18:45
miss_all_this odzyskaliscie zaliczke? Poszukaj w restauracjach miejsca i negocjuj warunki jeśli chcesz, zeby było to takie tradycyjne wesele

co do sali riviera strasznie sie ciesze, ze sie na nia nie zdecydowalam
napisał/a: pantera83 2014-02-27 12:36
I jak sytuacja się rozstrzyga?
Spora ta zaliczka... z tego co czytałam najwięcej to ok 1000zł....później przed samym weselem następna dopłata i na koniec całość.
4100... nieźle.