Sala weselna

napisał/a: ~gość 2010-06-05 22:19
eska46, zajazd pierwszy piękny! i cena dużo zawiera i bym brała bo nie myślisz już o kupowaniu soków i innych napojów, ciast itp :)

Fila, wolę eleganckie klimaty niż te swojskie więc jestem zdecydowanie za 1 :)
napisał/a: mnpszmer 2010-06-05 23:01
beatka950 napisal(a):Fila, Wow wszystkie są na swój sposób ciekawe I szczerze nie wiem którą bym wybrała

to tak jak ja
napisał/a: believe1 2010-06-06 12:06
eska46, Ta pierwsza sala jest rewelacyjna, cudna!! cena jest rozsądna myślę sobie. My mamy 220 złotych od osoby, w tym 5-6 dań ciepłych, 18 przystawek, tort, ciasto, herbata, kawa- bez ograniczeń, soki i napoje gazowane, chlebek, i dekorację sali, jeden pokój dla nowożeńców..nawet jest zniżka dla dzieci.
napisał/a: eska46 2010-06-06 12:37
czarnamamba, dzięki coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu że to wlasnie TA sala i u nas też są zniżki dla dzieci (do 3lat gratis, a od 3 do 10 50% ceny)
Nie widzialam jeszcze jak wygląda Twoja sala- może wrzuciłabyś linka?
napisał/a: Fila 2010-06-06 13:01
czarnamamba, eska46, a z alkoholem ile mniej więcej wychodzi? Pytam tak dla porównania ze skromniejszą wersją.
Ja mam (razem z tortem, napojami ciepłymi, softami i alkoholami) takie wersje:
220 zł (po normalnej kolacji jest dość bogaty szwedzki stół);
215 (4 dania ciepłe, tradycyjnie i skromnie, jeśli chodzi o menu);
202 zł (3 dania ciepłe, fajne słodycze).
Nie ma apartamentu dla nowożeńców.

Nie wiem, którą mam wybrać Jedna jest bliżej, druga dalej od kościoła, jedną zamykają dla nas, dwie pozostałe chyba nie, wszędzie pozostaje kwestia hotelu dla gości... buu..

eska46, obejrzałam sobie terminarz Twojego zajazdu i przeraziły mnie terminy - prawie wszystkie na przyszły rok zajęte! W przypadku "moich" sal, nie są one tak oblegane.

Tylko mam jedną radę - pojedź tam i zobacz, zanim się nastawisz. Ja oblazłam już z 10 sal i większość mocno mnie rozczarowała, zdjęcia były zupełnie inne :)
Mama mojego Narzeczonego ostatnio pytała go, czy nie chcielibyśmy w Pałacyku Otrębusy zrobić wesela, ale od razu wypaliłam, że wymagają co najmniej 150 gości co wiem od Ciebie. Ja bym tam nie chciała, więc to był dobry argument :)
A jaki kościół wybierzesz?
napisał/a: eska46 2010-06-06 17:50
Fila, jeśli teściowa proponowala Ci pałacyk Otrębusy to znaczy że jesteśmy z tych samych okolic, tak?
w Palacyku na 100% jest 150 osob- takzę jesli nie chciałas tam (czemu, jesli mogę spytać?) to jest to światna wymowka na ile osob planujesz wesele? i kiedy?
ja Zajazd pod jaworem juz oglądałam- na żywo wygląda jeszcze lepiej niz na zdjeciach, a to chyba rzadkość zwiedziłam już 7, takze jakies tam porownanie mam Co do terminow- w Zajezdzie jeszcze wolny termin na 2011 by sie znalazlo, natomiast w Palacyku juz nie (wszystkie piątki, soboty i niedziele w miesiacach cieplych są zarezerwowane- to dopiero jest masakra!)
Slub będzie napewno w kosciele w Piastowie, Matki Boskiej Częstochowskiej

Co do wyboru sal- wedlug mnie nizbyt istotne jest czy bedzie blisko czy daleko od kosciola. Wyłącznosc jest zdecydowanie istotniejsza

Fila napisal(a):Ja mam (razem z tortem, napojami ciepłymi, softami i alkoholami) takie wersje:
.
ile alkoholu na osobę gwarantują w cenie? bo ja spotkalam sie z ofertami gdzie 250ml to max... co silą rzeczy sie nie oplaca, bo i tak musisz resztę dokupic sama.
My w cenie mamy tylko szampana dla gosci. Do tego dokupimy 90 pollitrowych butelek wodki i z 15 win. W dodatku mamy w Zajezdzie osobną sale z barem, gdzie serwują drinki (koszt za całą noc to 350zl)

Fila napisal(a):220 zł (po normalnej kolacji jest dość bogaty szwedzki stół);

mi najbardziej odpowiadałaby ta opcja.. ewenualnie ta za 202zl.
A jakie dokładnie sale bierzesz pod uwagę?
napisał/a: believe1 2010-06-06 21:37
eska46, specjalnie dla Ciebie kilka zdjęć naszej sali. Nie jest ona taka cudna, jak tu co po niektóre, ale nas urzekła jej prostota, zwykła forma....
Zapomniałam dopisać, że cena to 220 złotych od talerzyka na dwa dni wesela, mamy wliczone w to 5-6 dań ciepłych, tort weselny, napoje zimne, soki, kawa herbata bez ograniczeń, dekorację sali, stołów, stół wiejski, pokój dla pary, chlebek na powitanie, 19 przystawek, ciasta do 8 rodzajów, tyle pamiętam, a nie mam przy sobie umowy... Na drugi dzień jest mniej dań ciepłych bo tylko 3 do 4
napisał/a: beatka950 2010-06-06 21:55
czarnamamba, cudna Rewelacja
napisał/a: eska46 2010-06-06 23:02
czarnamamba, dziękuję a sala naprawdę prześliczna!
jak widać nie tylko w kwestii pierścionka i fotografa mamy podobny gust..
no i ten stół wiejski na zdjęciu ktore wkleiłaś- urzekający
napisał/a: believe1 2010-06-07 07:14
eska46, beatka950, dziękuje. Jest jeszcze stół ze słodkościami, ale nie widziałam nigdzie zdjęcia... a jestem ciekawa jak to wygląda. Co do wiejskiego stołu to mnie też się podoba...
napisał/a: Fila 2010-06-07 09:32
eska46, mój przyszły pan mąż jest z Twoich okolic :) Jego mama chciałby wesele jakoś blisko siebie, to zrozumiałe, ale wtedy moi goście mieliby kłopot z transportem, bo oni w większości nie będą samochodami...
To jest duża wada Otrębus - żadnej komunikacji miejskiej, taksówkami daleko i rujnowalibyśmy się na odwożenie gości (zależy mi, żeby wrócili z imprezy nasz koszt, żeby mieć pewność, że każdy bezpiecznie dotarł). Pałacyk nie podoba mi się, też, bo nie przepadam za taką stylizowaną architekturą, może być ewentualnie na wiejsko, ale generalnie albo coś jest zabytkiem i taki ma wystrój albo jest nowe i wystrój ma nowoczesny
Policzyłam całość z alkoholem. Restauratorzy kombinują jak mogą - np. proponują jedzenie za 150 zl a do tego drogi pakiet alkoholowy - obowiązkowy, żeby nie było, albo 50 zł (!) korkowego za butelkę. Więc te ceny podaję z pakietami, albo korkowym, jak wychodzi taniej.

Super, że widziałaś Zajazd, i że jesteś zadowolona :) Ja już mam dość tego szukania, a wesele mam za rok, więc muszę się bardziej sprężyć! :)
napisał/a: eska46 2010-06-07 14:13
Fila, a ile jest alkoholu w tym pakiecie obowiazkowym? starczy dla wszystkich gosci, czy musialabyś cos dokupować?
u nas nie ma korkowego, takze liczę że w 3 tysiacach sie zamkniemy jesli chodzi o alkohol
jeśli za rok, to faktycznie musisz sie spręzać, tym bardziej jeśli masz upatrzony jakis konkretny termin