Gdzie zrobić ślub?

napisał/a: Dzwoneczek1 2014-09-12 13:08
Z moim ukochanym nie planujemy jeszcze ślubu,ale czasami o nim rozmawiamy; ostatnio pojawiło się pytanie-gdzie w ogóle wziąć ślub i zrobić wesele?
Pochodzimy z odległych miejsc w Polsce, przy czym mieszkamy w miejscowości gdzie mieszka moja rodzina i gdzie się wychowałam. Mam malutką rodzinę, ale np.babcie są w stanie niepozwalającym na długą podróż gdziekolwiek; z kolei on ma ogromną rodzinę i ściągać kilkadziesiąt osób byłoby dla mnie niewyobrażalnym kosztem, jeżeli dzielilibyśmy koszty na pół. Do par w podobnej sytuacji, albo z rodziną rozstrzeloną w dwóch miejscach-co wpłynęło na Waszą decyzję w tej sprawie?
napisał/a: Lizzie 2014-09-12 14:53
Też z moim narzeczonym jesteśmy z odległych miejscowości tak dokładnie to nie mieszkamy jeszcze razem . Oboje mamy duże rodziny i nasz ślub i wesele zaplanowaliśmy w jego miejscowości ponieważ on będzie miał tylko może z 10 osób przyjezdnych resztę ma na miejscu . Natomiast u mnie jest gorzej bo jakaś 1/3 osób mieszka tam gdzie narzeczony , a cała reszta tu gdzie ja , albo jeszcze gdzieindziej , ale tam mają bliżej niż do mnie .
Uznaliśmy z rodzicami , że łatwiej przenocować mniejszą część osób niż większą . Więc ciężko by było gdzie przenocować prawie całą rodzinę mojego K.
napisał/a: lisbeth871 2014-09-12 20:20
Dzwoneczek, ja z moim narzeczonym mieszkamy w jednej miejscowości, ale nasze rodziny (rodzeństwo rodziców/teściów, kuzynostwo) pochodzą z drugiego końca kraju. Wesele robimy u siebie w miejscowości.
napisał/a: lavada 2014-09-20 21:58
To zawsze trudne wybory, więc moim zdaniem trzeba dobrze przeanalizować za i przeciw, można zapytać też rodziców co o tym myślą.