Kiedy zorganizowac nasze wesele? Pomocy!

napisał/a: BialaKotka 2014-07-15 09:30
Czesc dziewczyny.

Jestem tutaj nowa, nie wpisuje sie ani w 2014 ani w 2015 bo jeszcze nie wiem kiedy bede brala slub. Dlatego potrzebuje waszej pomocy. Przedstawie wam sytuacje:

Zareczylismy sie juz 2 lata temu ale ani nie mielismy czasu ani wielkich checi organizowac wesela. Natchnelo nas w tym roku, niedawno. Planujemy albo na pazdziernik 2014 albo maj 2015. Wesele bedzie Polsko-Niemieckie z przewaga gosci z Niemiec ktorzy beda musieli przejechac okolo 300km na wesele w Polsce a niektorzy dalej.

Pazdziernik 2014:
- Jest malo dostepnych sal. Na sobote to juz mozna zapomniec ale nam piatek nie przeszkadza a nawet wolimy.
- Mamy malo czasu i boje sie ze nie ogarniemy tego i cos pojdzie nie tak, ze goscie beda sie zle bawic, ze nie bedzie idealnie.
- Moj tato mocno nalega na slub w tym roku bo zle sie czuje,ma rozrusznik, mowi ze jest stary (ma 77 lat) i chcialby jeszcze mojego wesela doczekac.
- Na sukienke tez juz troche poznawo ale napewno cos sie znajdzie (juz mierzylam rozne, nie bede szysc tylko najwyzej przerabiac troche gotowe)

Maj 2015:
- Znajdziemy lepsza sale i lepszy termin
- Ogarniemy wszystko lepiej i zorganizujemy.
- Ryzyko ze tacie sie cos stanie przed slubem i bede to sobie do konca zycia wypominac i napewno nie cieszyc ze slubu i wesela
- Staramy sie o dziecko. Nie chce z brzuchem isc do oltarza i chce bawic sie na wlasnym weselu

Padla jeszcze propozycja, ze najpier bierzyemy w pazdzierniku w Niemczech slub cywilny i zapraszamy rodzicow na obiad a potem w maju slub koscielny i weselicho.

Co robic?? Pomocy! . Juz po nocach nie spie .

[ Dodano: 2014-07-15, 12:16 ]
Tyle ludzi juz zajzalo a nikt mi nic nie poradzi
napisał/a: aitutaki 2014-07-15 13:41
BialaKotka, a dużo gości planujecie zaprosić?
strasznie mało czasu do października na załatwienie wszystkiego, więc byście byli w biegu cały czas, no ale da się wyrobić
jeśli nie stresuje Cie aż tak bardzo organizowanie wszystkiego na szybko i nie zależy Ci na przeżywaniu przygotowań w pozytywnym znaczeniu, to argumenty przeciwko 2015 są mocniejsze
napisał/a: BialaKotka 2014-07-15 14:22
aitutaki napisal(a):BialaKotka, a dużo gości planujecie zaprosić?
strasznie mało czasu do października na załatwienie wszystkiego, więc byście byli w biegu cały czas, no ale da się wyrobić
jeśli nie stresuje Cie aż tak bardzo organizowanie wszystkiego na szybko i nie zależy Ci na przeżywaniu przygotowań w pozytywnym znaczeniu, to argumenty przeciwko 2015 są mocniejsze


Gosci na liscie mamy 100 doroslych plus cala masa zdieci (ok 25).
napisał/a: Yenna 2014-07-15 14:59
BialaKotka, zależy ja dysponujesz teraz czasem. Da się załatwić wszytko w 3 miesiące. Znam trochę par, które tak zrobiły. Rekordziści uwinęli się w niecałe 2 miesiące. Ale to wymaga dużo poświęcenia i zaangażowania prawie całego swojego czasu teraz.
napisał/a: BialaKotka 2014-07-15 15:16
martam07 napisal(a):BialaKotka, zależy ja dysponujesz teraz czasem. Da się załatwić wszytko w 3 miesiące. Znam trochę par, które tak zrobiły. Rekordziści uwinęli się w niecałe 2 miesiące. Ale to wymaga dużo poświęcenia i zaangażowania prawie całego swojego czasu teraz.


Z tym czasem to wiem. Oboje pracujemy i zwykle wracamy ok 17-19 do domu i wtedy zajmujemy sie planowaniem.
napisał/a: Sarayu1 2014-07-15 21:20
BialaKotka napisal(a):- Moj tato mocno nalega na slub w tym roku bo zle sie czuje,ma rozrusznik, mowi ze jest stary (ma 77 lat) i chcialby jeszcze mojego wesela doczekac.
i to byłby dla mnie najmocniejszy argument, aby ślub był w tym roku. Mama koleżanki nie dożyła jej ślubu niestety a brak rodzica jest baaardzo bolesny. Ja bym pewnie na Twoim miejscu zrobiła w 2014, nawet skromniej, ale by tata był.
napisał/a: ~gość 2014-07-15 22:36
Sarayu napisal(a):Ja bym pewnie na Twoim miejscu zrobiła w 2014, nawet skromniej, ale by tata był.

Ja też... W takiej sytuacji chyba bym nie umiała podjąć innej decyzji. (tym bardziej że czasu jeszcze trochę jest... niedużo, ale na pewno dacie radę wszystko pozałatwiać).
napisał/a: Nochee 2014-07-18 21:32
Ja na Twoim miejscu zdecydowałabym się w tym roku ze względu na Tatka.
A wesele możecie przesunąć sobie np. o miesiąc na listopad :) (będziesz mieć 1 miesiąc więcej) Może zacznie padać śnieg... Takie zimowe wesele też może być super !!
Poza tym jak się chce to się wszystko ogarnie !! :) Słyszałaś o takim czymś jak wesele last minute? Ja dopóki nie zaczęłam szukać sal nie miałam pojęcia o tym ;) Ale czasami hotelom albo innym lokalom zwalnia się miejsce parę tygodni lub miesięcy przed ustaloną datą. Zobacz czy u Ciebie jest taka opcja.
A i takiej jest wtedy :D !!

Nie wiem no musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze organizowanie wesela ( które prędzej czy później i tak weźmiesz) czy twój Tata.
napisał/a: lisbeth871 2014-07-18 23:09
BialaKotka, polecam ci na wesele czas świąt np 26 grudnia O termin na sali czy u zespołów/ fotografów jest o wiele łatwiej. Sale mają zniżki. W 5 miesięcy wyrobicie się spokojnie