nauki przedmałżeńskie - gdy mieszka się za granicą

napisał/a: ~gość 2011-08-13 15:22
Zazi, no nie wiem moze i wyjatkiem jestem, ale to parafia na 3 duze miasta- polska misja ;D i caly cennik ksiadz nam na naukach powiedzial... a my wczesniej sie zapisywalismy do parafii i nawet nie wpadlismy na pomysl zeby dac cos na zapisanie sie a tu nawet okreslona kwota.. ciekawe czy nam przyjeli za darmo czy wyrzucili ;p
napisał/a: Zazi 2011-08-13 15:32
qamilka napisal(a): a my wczesniej sie zapisywalismy do parafii i nawet nie wpadlismy na pomysl zeby dac cos na zapisanie sie a tu nawet okreslona kwota.. ciekawe czy nam przyjeli za darmo czy wyrzucili ;p
to dziwnie, my sie nie musimy nigdzie zapisywac...a o co Ci chodzi w ostatniej linijce na koncu bo nie zrozumialam....
napisał/a: ~gość 2011-08-13 20:58
Zazi, zeby byc na tych naukach musimy byc zapisani do parafi (i my sie zapisalismy juz w lutym ale ofiary za to nie dalismy) a na kursach ksiadz mowil ze jak ktos jeszcze nie jest zapisany to musi sie zapisac i ofiara wynosi 40 funtow za pare. A tak poza tym potrzebujemy zaswiadczenie do polski ze tu nalezymy do parafi
napisał/a: Zazi 2011-08-14 14:26
qamilka, u nas czegos takiego nie ma potrzebowalismy letter of freedom z irlandzkiej parafii gdzie mieszkamy i z dostaniem tego nie bylo zadnego problemu, znow nawet ofiary nie zlozylismy, a ksiadz choc starszy to takie jaja robil i smieszne gadki do mojego PM rzucal i ten dokument m.in. potrzebowalismy zeby spisac tu protokol
qamilka napisal(a):A tak poza tym potrzebujemy zaswiadczenie do polski ze tu nalezymy do parafi

czegos takiego nie potrzebowalismy.
Myslalam ze te cale procedury beda podobne u nas i u Was, a jednak nie....
napisał/a: ~gość 2011-08-14 22:58
Zazi, u nas nie trzeba czegos takiego, bo w IE jest jakos tak ze ksiadz nie musi informowac gdzie indziej ze wzielas slub i stad to ;) (a wy protokol pisaliscie w PL czy IE?
a poza tym u nas wszystko jest inaczej, zaczynajac od tego ze juz mam protokol, ksiadz powiedzial dobrzxe by bylo jakbysmy mieli zaswiadczenie ze gdzies tam do tej parafii nalezymy ;) no i zapowiedzi zeby tu zrobic
ale moze jak zobaczy zaswiadczenie z kursow z polskiej parafii w uk to bez zaswiadczenia przynalezenia do parafii sie obejdzie... zobaczymy
napisał/a: Zazi 2011-08-15 20:46
qamilka, my spisalismy tutaj w polskiej parafii
qamilka napisal(a):ale moze jak zobaczy zaswiadczenie z kursow z polskiej parafii w uk to bez zaswiadczenia przynalezenia do parafii sie obejdzie... zobaczymy

wydaje mi sie ze sie obejdzie, bo to przeciez Was znajomy

a zapowiedzi nie mielismy
napisał/a: ~gość 2011-08-18 20:07
Zazi napisal(a):wydaje mi sie ze sie obejdzie, bo to przeciez Was znajomy
hmmm znajomy to za duzo powiedziane ;) chodzil z moimi ciociami do podstawowki ;) i moja babcia kolegowala sie z jego mama ale to ze 20 lat temu no ale to
zobaczymy co bedzie w listopadzie sie dowiem ;p
napisał/a: Zazi 2011-08-18 20:30
qamilka, bedzie dobrze, zobaczysz ja jeszcze nie mowie hop, bo jestem pare dni przed, ale poki co bylo ok z tymi papierami, mam nadzieje, ze teraz juz nam nie beda robic problemow btw twoj slub juz calkiem blisko kiedy to przelecialo
napisał/a: ~gość 2011-08-18 20:40
Zazi, to fajnie ze obylo sie bez zapowiedzi, nam powiedzial ze musi nam dac kartke do uk to napewno a jak z zapowiedziami w pl to nie wiem ;)
tak wg to do mojego slubu jeszcze duzo czasu ;) do twojego juz bliziutko ;p
napisał/a: Zazi 2011-08-18 20:43
qamilka, nie martw sie, to niewiele i mi sie wydaje ze latwiej zalatwiac tak jak Wy macie, my z IE papiery do PL, troche z PL do IE i tak sie jezdzilo z nimi tam i z powrotem nawet sie nie obejrzysz, tak jak i nam zlecialo sama nie wiem kiedy
napisał/a: ~gość 2011-08-18 20:56
Zazi, no zobaczymy ;D
ksiadz na kursach w uk mowil tylko zeby nie przyjsc do niego z plaqczem jak ktos pisze protokol w polsce ze ksiadz w pl sie rozmyslil i nie da slubu bez protokolu z uk ale mysle ze tylko straszyl bo nie przejdzie to przez jego rece ;D
bo jak protokol spisany to jak ksiadz go moze wyrzucic i powiedziec sorry nie dam wam slubu....
napisał/a: Zazi 2011-08-19 19:41
qamilka, powinno byc wszystko ok, jesli tylko ksiadz ksiadz bedzie trzymal sie czego powiedzial.. to juz od niego zalezy. W mojej parafii 3 lata przed nami przyszli PM spisywali protokol w Polsce i nie bylo problemu, z nami juz byla inna gadka i musielismy tu to zalatwiac