Ślub cywilny w plenerze

napisał/a: Apple 2009-01-26 21:03
napisal(a):MałaAgacia napisała:
Jadę jutro na oficjalną rozmowę z Panią z USC. Mam nadzieję, że się nie rozmyśliła i że nie będzie marudzić z powodu daty sobotniej...


na pewno wszystko pójdzie dobrze :) trzymam kciuki
napisał/a: MałaAgacia 2009-01-27 17:37
huuuurrraaaa!!!!!!!
hehe udało się . Załatwiliśmy wszystko dziś z bardzo miłą panią. Mamy śub plenerowy i to w sobotę 4 lipca


napisał/a: polinqa 2009-01-27 23:46
MałaAgacia napisal(a):huuuurrraaaa!!!!!!!
hehe udało się . Załatwiliśmy wszystko dziś z bardzo miłą panią. Mamy śub plenerowy i to w sobotę 4 lipca





wow! ciesze sie! gratulacje :D
napisał/a: MałaAgacia 2009-01-28 20:35
polinqa, dzięki dzięki
napisał/a: Apple 2009-01-28 20:52
widzisz, wszystko się udało gratuluję!
napisał/a: MałaAgacia 2009-01-29 13:59
Apple napisal(a):widzisz, wszystko się udało gratuluję!
Niom udalo sie Bedzie tak jak chcemy, tylko Pani stwierdzila, ze musi gdzies godlo zawisnac. Nie wiem jak to technicznie wykonac, pomijajc fakt, ze tego godla wolalabym nie miec Ale to i tak pikus w porownaniu z caloksztaltem sukcesu
napisał/a: Angel_2412 2009-01-29 18:41
MałaAgacia napisal(a):Niom udalo sie Bedzie tak jak chcemy, tylko Pani stwierdzila, ze musi gdzies godlo zawisnac. Nie wiem jak to technicznie wykonac, pomijajc fakt, ze tego godla wolalabym nie miec Ale to i tak pikus w porownaniu z caloksztaltem sukcesu


http://www.veneciapalace.pl/site/sluby_plenerowe
A może tak??
I gratuluje!!!!!
napisał/a: MałaAgacia 2009-01-30 13:01
Angel_2412, Dzięki za linka Angel. Podoba mi się rozwiązanie z tym stołem!
napisał/a: Misiaq 2009-02-15 00:05
Żeby nie było wątpliwosci, z ślub cywilny w Polsce mozna brać na prawdę wszędzie:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6277260.html

Chociaż to akurat miejsce nie jest chyba zbyt trafnie wybrane
napisał/a: MałaAgacia 2009-03-03 22:16
Na prośbę innych forumek wklejam mój list do USC (a może i jakimś przygodnym wizytatorum forum się przyda)
A więc w akcie desperacji stworzyłam co następuje :D

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgodę na udzielenie nam ślubu cywilnego poza terenem Urzędu Stanu Cywilnego w [ tu miejsce ceremonii].

Nawiązując do Prawa o Aktach Stanu Cywilnego pkt.3 chcielibyśmy przedstawić ważne dla nas względy.

Przyszły Pan Młody jest Amerykaninem. Śluby w plenerze są tradycyjnym zwyczajem praktykowanym w Jego rodzimych stronach. Ze względu na odległość jaka dzieli Stany Zjednoczone i Polskę nie wielu członków Jego rodziny będzie mogła uczestniczyć w tym jakże ważnym dla nas dniu. Pani zgoda na odprawienie ceremonii poza Urzędem sprawi, że nie będzie on czuł się zupełnie wyobcowany.

Wybierając miejsce zaślubin kierowaliśmy się nie tylko urokiem jaki nie wątpliwie ma [ogród tego dworku naszego] Ważne były dla nas także względy estetyczne jak i architektura Dworu otoczonego pięknym, malowniczym ogrodem. Teren zielony okalający budynek jest czysty, schludny i reprezentatywny, z powodzeniem nada on powagi i dostojeństwa ceremonii. Właściciele Dworku zapewnią Urzędnikowi stosowne miejsce na godło i znak USC. Ogród nie jest rozległy, co zapewni dobrą słyszalność nawet przy dużej liczbie gości - spodziewamy się 80 osób. [liczba troszku przebajerowana, ale kto wie, może tyle gościów ściągnie ;)]

Śluby plenerowe są praktykowane w Polsce, także w Małopolsce, by wymienić kilka przykładów: [tu przykłady z MAłopolski].
Nasz zamysł na ślub cywilny w plenerze nie jest spowodowany modą, czy wzorowaniem się na filmach. Jest nawiązaniem do rodzimych tradycji Pana Młodego, jest szczerą chęcią uczczenia tego najważniejszego dnia w naszym życiu w sposób szczególny, niezapomniany i romantyczny, przy dźwiękach kwartetu smyczkowego, w otoczeniu kwiatów.

Pani pozytywna odpowiedź na nasza prośbę jest dla nas niezwykle ważna, gdyż zależy nam na przeżyciu prawdziwej ceremonii ślubnej z udziałem rzeczywistego urzędnika. W Polsce, z powodu niechęci urzędników do wprowadzania pewnych innowacji - warto zaznaczyć, że są to innowacje zgodne z prawem - rośnie ilość ślubów fikcyjnych, odgrywanych przez aktora wcielającego się w rolę urzędnika. [to akurat prawda, są to rady organizatorów ślubów, kilka takich otrzymaliśmy] Do właściwego ślubu dochodzi już po zainscenizowanej ceremonii, często w tajemnicy przed gośćmi.

Nasza ceremonia zaślubin może posłużyć także jako doskonała promocja miasta Słaboszów, gdyż śluby plenerowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodych par.


Z poważaniem,
napisał/a: edytar 2009-06-11 18:14
a ja myślałam ,że w Polsce taki ślub w plenerze nie jest możliwy,fajnie że się udało
napisał/a: kamifoto 2009-09-07 19:48
Mi też się marzy taki ślub w plenerze... właśnie przetrząsam fora w poszukiwaniu informacji na ten temat
Mam nadzieje że nikt nie będzie nam robił problemów