Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy

napisał/a: ~gość 2010-10-27 12:24
Hej,

Od kilku dni mam bardzo zaczerwienione i podrażnione okolice pochwy, co oczywiście nie pozwala mi współżyć. Proszę polećcie jakąś dobrą maść na tego typu schorzenia (odparzenie, podrażnienie, ból, swędzenie, pieczenie itd.) bez recepty?
Wybieram się do gina, ale wizytę mam dopiero 4.11 do tego czasu muszę sobie jakoś radzić...

Będę wdzięczna za pomoc
napisał/a: jente8 2010-10-27 13:03
corsyka, ja zawsze w takich sytuacjach stosowałam Clotrimazolum. Nie wiem czy słusznie, ale przynosił ulgę od razu.
napisał/a: igmu 2010-10-27 13:06
corsyka, kurcze najlepiej byloby isc jak najszybciej do gina ale jak mowisz ze jestes umowiona na 4 listopada... Szkoda, ze z tego co wiem siedzi po 12 godzin w pracy, bo to na pewno nie sluzy dobrze na takie podraznienia... Nie polece ci zadnej masci, bo nie mialam tego problemu, ale czesto podraznialo mnie zwykle mydlo, wiec od dluzszego czasu stosuje tylko plyny do higieny intymnej... no i powinnas dac "pooddychac" tym okolicom... A nie masz do tego żadnych upławów?
napisał/a: ~gość 2010-10-27 13:09
ula_jente napisal(a):ja zawsze w takich sytuacjach stosowałam Clotrimazolum. Nie wiem czy słusznie, ale przynosił ulgę od razu.
dzięki

igmu napisal(a):no i powinnas dac "pooddychac" tym okolicom... A nie masz do tego żadnych upławów?
no niestety siedzenie po 12h... nie służy okolicom intymnym Nie mam, mam po prostu zaczerwienienie, swędzenie\, ból i pieczenie na zwenątrz...
napisał/a: jente8 2010-10-27 13:10
corsyka, odpowiadając jeszcze na Twoje pytania z BM, to dostaniesz w każdej aptece bez recepty i kosztuje nie więcej niż 5 zł.
napisał/a: ~gość 2010-10-27 13:12
ula_jente napisal(a):odpowiadając jeszcze na Twoje pytania z BM, to dostaniesz w każdej aptece bez recepty i kosztuje nie więcej niż 5 zł.
super, dziękuję Ci bardzo pójdę za godzinkę do apteki i zaraz zastosuję
napisał/a: ~gość 2010-10-27 13:23
corsyka, też zawsze używam clotrimazolum, ale zaznacz, że maść ma być, bo jest jeszcze krem bodajże.

Oprócz tego świetne są globulki Vagical, bez recepty, cena ok. 16 zł.

I polecam profilaktycznie, raz na jakiś czas lactovaginal z pałeczkami kwasu mlekowego z tego co pamiętam.
napisał/a: ~gość 2010-10-27 14:26
Natalina1989 napisal(a):też zawsze używam clotrimazolum, ale zaznacz, że maść ma być, bo jest jeszcze krem bodajże.
Ok, dzięki. Jak pójdę to powiem, że chcę maść
napisał/a: ~gość 2010-10-27 14:28
corsyka, a Lactacyd próbowałaś? Clotrimazol jest typowo stosowany w razie grzybicy, a jeśli nie masz potwierdzenia i pewności, to nie stosowałabym. Spróbuj lactacyd do higieny intymnej, a jeśli nie minie, idź do gina, który orzeknie, czy to grzybica, czy bakteryjne zapalenie na podstawie badania lub wymazu i przepisze odpowiednie globulki działające miejscowo.
napisał/a: ~gość 2010-10-27 14:41
Donia1981 napisal(a): a Lactacyd próbowałaś? Clotrimazol jest typowo stosowany w razie grzybicy, a jeśli nie masz potwierdzenia i pewności, to nie stosowałabym. Spróbuj lactacyd do higieny intymnej, a jeśli nie minie, idź do gina, który orzeknie, czy to grzybica, czy bakteryjne zapalenie na podstawie badania lub wymazu i przepisze odpowiednie globulki działające miejscowo.
Lactacyd biorę cały czas, lekarka mi przepisała miesiąc temu. Ale tu chodzi o pieczenie... Wiem skąd tro się wzięło. Jak miałam @ byłam 12h w pracy, to sobie wyobraźcie. Siedzenie, swędzenie itd. a używałam podpasek wtedy... stąd to wszystko
napisał/a: Gvalch'ca 2010-10-27 15:03
corsyka mnie na zupełnie taką samą i wynikającą z tego samego dolegliwość pomógł Clotrimazolum. Od razu prawie że.
napisał/a: kasia_b 2010-10-27 15:46
corsyka, może to głupie ale spróbowałabym zwykłego kefiru - troszkę okolice polać albo zrobić kompres - zimny ochłodzi i podejrzewam, że odrobinę złagodzi - o ile nie chcesz leków