Co ubrać na komunię oraz przyjęcie komunijne?

napisał/a: Joanna_21 2011-05-10 21:03
Wiem, że dawno się nie odzywałam i jedyne, co mi się należy to klapsy, ale co zrobić - jak trwoga to do Boga ;)
Dziewczyny, pod koniec maja mam komunię. Jestem mamą chrzestną i nie mam zielonego pojęcia jak się ubrać. Przyjęcie odbędzie się w restauracji. Kupiłam już dwie sukienki, ale żadna już nie wydaje mi się odpowiednia :( Różne osoby inaczej doradzają i jestem w kropce.
Mam już te dwie sukienki, ale jestem też otwarta na inne propozycje
Co nie które na pewno mnie kojarzą z wyglądu, ale dodam krótki opis - niska, rozmiar ok. 36/38 z dużym biustem, rude włosy.



(właściciel zdjęcia )


właściciel zdjęcia

Ta moim zdaniem błyszczy się znacznie bardziej niż na zdjęciu.
napisał/a: KarolciaK 2011-05-10 21:40
Joanna_21, witam w klubie,za 1,5 tyg lecimy na przyjecie,moj M jest chrzestnym i tez caly czas nie wiem co ubrac.kupilam sobie jedna sukienke na allegro ale nie wiem czy jest odpowiednia.dzisiaj upatrzylam sobie inna ale mi wykupili jedyne co mi zostalo,to jak nie bedzie ladnie wygladala ta z allegro,to mam godzine zeby cos kupic bede miala godzinke w sobote,a w niedziele juz komunia
z tych co pokazalas to 2
napisał/a: Joanna_21 2011-05-10 21:42
KarolciaK, a możesz pokazać ta co masz?
Ja pierw kupiłam własnie tą drugą, czyli białą - na allegro. Ale jak przyszła, to uznałam, że za bardzo się świeci i w ogóle, że jest za imprezowa/wieczorowa. To zamówiłam tą w kwiaty, żeby była taka bardziej "codzienna", to mi mówią, że jest zbyt na co dzień i badź tu mądra
napisał/a: KarolciaK 2011-05-10 21:52
Joanna_21, no wlasnie najlepiej widac na zywo.ja kupilam ta http://moda.allegro.pl/sukienka-bombka-marynarskim-stylu-3409-i1566659685.html narazie widzialam ja tylko na M siostrzenicy bo prosilam zeby wyslala mi zdjecie,ale ona ma troche inne ksztalty niz ja moze jak jakies dodatki dodam to bedzie lepiej wygladalo rozne zdanie dziewczyny tu mialy,jedne mowily ze nie pasuje inne ze jak najbardziej,zaznaczam ze po kosciele bedzie kameralnie,w domu
napisał/a: Joanna_21 2011-05-10 21:55
Myślę, że odpowiada z tego względu, że nie jesteś że tak powiem funkcyjną (czyli np. chrzestną) i impreza jest w domu. U mnie przez to, że jestem chrzestną wszyscy mnie straszą zdjęciami i że mam być elegancka no i przyjęcie jest w restauracji (na ok 20-30 osob).
napisał/a: KarolciaK 2011-05-10 22:00
Joanna_21, dzieki zobacze jeszcze jak wyglada na mnie znajac mnie to i tak bede biegala po sklepach przez ta godzinke i znajde cos ladniejszego jesli chodzi o Ciebie to w sumie jakos chrzestna (czytaj-bedziesz czesto na zdjeciach) mozesz kupic cos bardziej eleganckiego.nie mam niestety zdjec ale taka sukienka ktora mi wykupili bylaby idealna ale mysle ze moze jakas prosta sukienka, jednolita i do tego jakies fajne dodatki w fajnym kolorze?
napisał/a: Joanna_21 2011-05-10 22:02
Właśnie wiesz ciężko mi coś kupić. Chociażby ze względu na to, że mój biust dopina się przy rozmiarze, co najmniej 40, a raczej 42, a reszta jest w rozmiarze 36/38 odpadają wszelkie zapinane satynowe etc. W ogóle w sklepach nie ma nic fajnego, w sumie nie mam za bardzo kasy by kupić kolejną, więc to musiałby być serio pewniak. Jak znajdziesz coś przykładowego na allegro, to rzuć linkiem :D
napisał/a: KarolciaK 2011-05-10 22:11
Joanna_21, dzisiaj wlasnie przeglalam allegro i nic szalowego nie widzialam.jesli jestes w takiej sytacji z tym rozmiarem to musialoby byc cos rozciagliwego,ogolnie jakbym byla chrzestna to napewno kupilabym ta http://www.axparis.co.uk/Shop/View/All_Products/Dresses/__2118, chcialam ja na wesele,ale przy tanczeniu by mnie wkurzal (gdzies w poslubionych wrzucalam zdjecie w niej ) ale ze chrzestna na przyjeciu bede dopiero za 6 lat,to jeszcze moda sie zmieni
piszac prosta to mialam na mysli cos w tym stylu http://moda.allegro.pl/hm-nowa-z-paseczkiem-prosta-kol-wiosenna-r-40-i1597606300.html i do tego jakies dodatki w zywym kolorze (czerwony,fuksja) ake to tylko moje wyobrazenie
napisał/a: Joanna_21 2011-05-10 22:16
KarolciaK, oj nie w takim prostym fasonie jak pisałaś wyglądam jak ciocia-klocia. Mam za duzy biust zdecydowanie i za wąskie biodra. A ta z AX mi się nie ładuje :/

[ Dodano: 2011-05-10, 22:23 ]
Generalnie najprędzej skusiłabym się na taką sukienkę, co będzie odcięta pod biustem i taki miała kształt coś jak trapez? Nie wiem nie bombka, nie tulipan, tylko taka rozszerzona ;) Nie wiem jak tego szukać na allegro, taka calineczka ;)
napisał/a: KarolciaK 2011-05-10 22:25
Joanna_21, ta a ax to taka co Zazi kupilam na poprawiny (pisalas o niej w odpowiednim watku) tylko ja przymierzalam w kolorze fuksji zle link wkleilam http://www.axparis.co.uk/Shop/View/All_Products/Dresses/__2118
napisał/a: Joanna_21 2011-05-10 22:31
No ta Ziazi jest świetna i cena przyzwoita, ale pewnie byłby problem z rozmiarem, a dwa w niej wszystko się opina i zjem obiad i brzuch mi się wyleje
Mierzyłam coś z tego typu dołem (tylko nie aż tak rozkloszowaną, nieco mniej) i było super



Tylko jak się taki fason nazywa?
napisał/a: ~gość 2011-05-10 22:37
Joanna_21, ta druga ok. Jeszcze tylko jakieś dodatki i marynarka w jakimś kolorze i będzie super :) u nas komunia była teraz - na prawie 30osób i byłam chrzestną. Ubrałam się elegancko ale bez przesady ;) brązową satynową sukienkę dopasowaną na górze i luźną na biodrach. Miała głęboki dekolt więc pod spód dałam czarną koronkę (taka wstawka z innej sukienki :P ) a na to ecri marynarkę z krótkim rękawkiem i eleganckie buty i torebkę w czarnym kolorze