Czerwona sucha plama na policzku u półtora rocznego malca

napisał/a: soine 2011-05-28 10:04
Dziewczyny, na dniach idę z małym do lekarza, od paru dni ma czerwoną suchą plamę na policzku wielkości 5złotówki, plama ma różny stopień nasilenia koloru czerwonego, zauwazyłam ze sa momenty w ciągu dnia że jest słabiej widoczna i takie w których jest krwisto czerwona martwię się tym, czekam na wizytę lekarską, może też miałyście taki problem z pociechą?
napisał/a: ~gość 2011-05-29 16:52
ja wiem, ze mojej kolezanki dzieci mialy takich kilka, ale od urodzenia i lekarz powiedzial, ze to do 2giego roku zycia ma zejsc. ale tak zeby nagle sie pojawila to dziwne... moze cos go ugryzlo? mnie ostatnio cos ugryzlo ze na reku mialam czerwona plame... mam nadzieje ze to cos drobnego :*
napisał/a: Asior 2011-05-29 17:07
soine, przerabiałam ten temat, Bellydancer zresztą też.
U naszych dzieci lekarz stwierdził, że to liszaj. Po smarowaniu kremem (obie dostałyśmy inne kremy) problem zniknął:)
U nas Mieszko miał na policzku niedaleko usteczek.
napisał/a: soine 2011-05-29 21:31
Qamilka to nie ugryzienie, ponieważ ta plama jest taka rozlazła
Asior a taki liszaj jest groźny, jak długo u Twojego maluszka się leczył?
Martwi mnie to a na wizytę muszę tak długo czekać
napisał/a: Ooo 2011-05-29 22:25
Wiem że ja w wieku Twojego maleństwa nie jestem ale miałam właśnie taką plamę, czerwonawą i suchą (bardzo suchą) na plecach, gdy poszłam do lekarza to okazało się że to jakaś grzybica której nabawiłam się przez jakość wody w moim kranie, dostałam maść i po dwóch tygodniach zeszło, być może coś podobnego ma Twój maluch, pozdrawiam
napisał/a: soine 2011-06-28 20:08
U nas lekarka powiedziała że to zmiana alergiczna, pojawiła mu się też na drugim taka maleńka,
odstawić kakao i wszystko co z nim związane, cytrusy ( nie je więc to nie problem ) i orzechy ( rowniez nie je ) smarować Zyrtec'iem i podawać kropelki alergiczne doustne
napisał/a: Aganesu 2011-06-28 21:11
Ignasiowi też pojawiła sie taka plamka na policzku (przy uszku) Jest czerwona, sucha i brzydka - dobrze, że w czwartek idziemy do lekarza.
napisał/a: soine 2011-06-28 21:24
Idzcie idzcie, ja się bardzo o to martwię mam nadzieję że po tych lekarstwach będzie dobrze
napisał/a: Aganesu 2011-07-01 16:04
U nas wystarczyło plamkę bardziej nawilżać, smaruje wazeliną (tak polecił mi lekarz) i już znika. Nie był to liszaj w każdym bądź razie :)

soine, i znikła już ta zmiana Kamilkowi?