OKRES dwa razy w miesiącu?

napisał/a: karollinna 2011-10-28 20:59
Witam, mam problem. Ostatnio nie dostałam okresu, który miał wystąpić 29.września. 8 października dostałam natomiast brunatnego plamienia, które utrzymywało się stale przez 4 dni (czyli tyle ile trwa u mnie normalny okres). Po tym poszłam do ginekologa, który stwierdził, że to plamienie można uznać za substytut okresu, dał tabletki na uregulowanie, powiedział, że pęcherzyk dojrzewa i że następna miesiączka w przyszłym miesiącu. Tabletek nie wzięłam, bo podejrzana wydała mi się terapia hormonalna bez wcześniejszych badań na poziom hormonów. A poza tym dostałam jakiejś infekcji po usg dopochwowym- trwała jakieś 3dni (ból brzucha, pieczenie i świąd okolic intymnych). Dzisiaj natomiast ni z tego ni z owego dostałam okres...
Czy któraś z Was miała podobnie? Czego to może być przyczyna? Czy mam to traktować jako dwa okresy w miesiącu, czy uznać, że tamtego nie było? Czy ten jest tym zaległym?... Nie wiem sama, zdziwiona jestem i trochę się martwię, co z tym moim organizmem się dzieje...
Dzięki, jeśli odpowiecie
napisał/a: soine 2011-11-02 21:16
Ja aktualnie mam 17 dzień okresu i cały czas zwlekam z pójściem do lekarza
napisał/a: farazi 2011-11-02 22:21
Zdarza się, że w danym cyklu pojawia się takie plamienie, ale nie jest ono prawdziwą miesiączką (tzn. nie było poprzedzone owulacją). Po tym plamieniu może wystąpić owulacja i po niej już normalna miesiączka. To mogło się zdarzyć u Ciebie. Ekspertem w tej sprawie nie jestem, może ktoś bardziej kompetentny się wypowie?

karollinna napisal(a): to plamienie można uznać za substytut okresu

ginekolog powiedział coś takiego?
karollinna napisal(a):dał tabletki na uregulowanie

Lekarze chyba dostają jakieś "prezenty" za liczbę wypisanych recept na tabletki

karollinna napisal(a):Nie wiem sama, zdziwiona jestem i trochę się martwię, co z tym moim organizmem się dzieje...

Stres, zmiana diety i różne inne rzeczy mogą być powodem zawirowań w cyklu.
napisał/a: karollinna 2011-11-03 19:17
farazi, lekarz dokładnie tak powiedział... wzięłam to za dobrą monetę, bo to okres bez bólu był, zawsze to jeden do przodu i z głowy;) a te tabletki to jakiś kosmos jest, czytałam na forach wypowiedzi kobiet, które brały je i miały potem problem z zajściem w ciążę, tyły, itd. No i właśnie taka jest kompetencja naszych lekarzy...
Co do stresu to faktycznie możliwe, że to on jest przyczyną tych zaburzeń, ale też jest to dla mnie dziwne, bo wiele razy w życiu miałam większy stres, a takich jazd nie było...hmm...
Dziękuję Wam za odzew!

[ Dodano: 2011-11-03, 19:19 ]
soine, kobieto, jak najszybciej do ginekologa... to jakaś anomalia... a poza tym pewnie uciążliwe... ja przy 3 dniu już wymiękam, a tu tyle dni... powodzenia:)
napisał/a: misiakówna 2011-11-04 03:57
Warto byłoby poobserwować cykl (jak przy metodzie NPR, wykres temperatura, śluz, objawy itp.) - to naprawdę sporo daje. Po miesiącu byłabyś w stanie zobaczyć, czy to plamienie jest w czasie owulacji, czy też owulacja w ogóle nie występuje (o ile oczywiście problem się powtórzy). Jak pisała poprzedniczka, czasem zdarza się plamienie przy owulacji, z Twojego opisu wynika, że to właśnie to, ale bez obserwacji albo testów owulacyjnych pewności nie będzie. A lekarz... Cóż, bywają i tacy w tym zawodzie :(

[ Dodano: 2011-11-04, 04:00 ]
p.s. Po porównaniu dat widzę, że okres wystąpił 20 dni po rozpoczęciu, a 16 po zakończeniu plamienia - jak długo trwają Twoje fazy lutealne? U zdrowej kobiety są one zawsze stałe, jeżeli u Ciebie jest to właśnie 16 dni, to najprawdopodobniej przyczyną opóźnienia okresu było jakieś uporczywe jajeczko, które nie chciało pęknąć ;) Pękło "z wysiłkiem" (:P) ostatniego dnia plamienia, a potem, po 16 dniach wystąpił okres. To jednak tylko gdybologia, tutaj potrzeba wiedzy o Twoim cyklu, długości fazy lutealnej itd.
Pozdrawiam :)
napisał/a: soine 2011-11-06 13:58
dołączę się do postu, gdyż szkoda zakładać nowy, dziewczyny bardzo się martwie od jakiś 22dni mam miesiączkę, na początku miała krwisto czerwony kolor teraz jest brunatna, takie typowe skrzepy, boli mnie brzuch, brałam jakieś przeciwbólowe ale nie ustaje ból jest, kłujący skórczowy... jutro pojadę do lekarza ale nie wiadomo czy mnie przyjmie bo ma już dużo pacjentek może któraś wie co mi się dzieje
napisał/a: alicja221 2011-11-07 15:49
karollinna, szkoda, ze nie zrobilas testu ciazowego ( jest mozliwosc, abys zaszla w ciaze?) Mogly tez wystapic u Ciebie zaburzenia hormonalne np. na skutek stresu, wysilku fizycznego czy odchudzania. Co ile dni miesiaczkujesz? Bierzesz jakies leki? Chorujesz na cos? Jezeli sytuacja znow sie powtorzy to idz do innego ginekologa i dobrze by bylo zrobic badania hormonalne.

soine, a dlaczego zwlekalas z wizyta u lekarza tak dlugo?
Moze zaczelas brac/ zmienilas tabletki antykoncepcyjne? Bierzesz poza tym jakies inne leki ( np. przeciwkrzepliwe) lub masz stwierdzone zaburzenia krzepniecia? Moze masz nadzerke, polipa w jamie macicy, zapalenie endometrium lub kilka innych rzeczy, ktorymi lepiej, abys nie zawracala sobie glowy przed pojsciem do ginekologa. Zrobi Ci USG przezpochwowe i najprawdopodobniej czegos wiecej sie dowiesz. A na przyszlosc, jezeli miesiaczka Ci sie przedluza ( >7 dni) to idz od razu do lekarza, bo teraz moglas sie dodatkowo zanemizowac.